Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Svícením udržujeme tradice, říká šéf společnosti, která vyrábí osvětlení s pomocí světových návrhářů. Světlo od českých sklářů, kteří svědomitě vychovávají talenty, znají i v Miláně

20.09.2015
Svícením udržujeme tradice, říká šéf společnosti, která vyrábí osvětlení s pomocí světových návrhářů. Světlo od českých sklářů, kteří svědomitě vychovávají talenty, znají i v Miláně

Autor: Brokis

Popisek: Jeden z výtvorů z portfolia společnosti

ROZHOVOR Povídání s Janem Rabellem, ředitelem společnosti Brokis, která je jedním ze tří partnerů Kraje Vysočina pro EXPO 2015, se konalo přesně v době, kdy v Miláně finišovala instalace expozice kraje s názvem Budiž světlo!.

Součástí prezentace Kraje Vysočina jsou také originální designové lampy, vyráběně pod značkou Brokis-lampy, které už italský trh dobře zná a které se do Milána vracejí, protože reprezentovaly Českou republiku na milánském Salone del Mobile-Euroluce v dubnu letošního roku.

Brokis

Podle čeho byly vybrány lampy, které zdobí expozici Kraje Vysočina?

Stejně jako v ostatních případech rozhodovala naše art direktorka a autorka velké části naší kolekce Lucie Koldová. Vždy preferuje novinky, které zapadají do konceptu prostředí a respektují příležitost, ke které je prezentace směřována. Pro expozici v Miláně byl výběr jednoduchý, představíme část kolekce Muffins ve variantě provedení americký ořech a výběr z kolekce Balloons v provedení chromového reflektoru. V obou případech jde o luxusní řadu, se kterou nově přicházíme na trh. 

Čím tradiční česká firma ohromí „rozmazlený“ italský trh?

Itálie je velmocí ve svícení. Odběratelé a především zákazníci dbají na vysokou kvalitu. Proto některé komponenty necháváme vyrábět i v Itálii. Na druhou stranu dodavatelé dřeva a většiny kabeláže jsou z Vysočiny. Výroba originálních lamp a svítidel vychází z přesné, poctivé a trpělivé ruční práce. V rámci firmy se snažíme provozy moderně vybavovat, ale stále dbáme na tradici, která ve výsledku rozdává světlo. 

Za úspěchem společnosti Brokis je asi nejen důsledný marketing, kvalitní produkce, ale i schopní lidé...

Zaměstnáváme zhruba stovku lidí. Stavíme na jejich zkušenostech a kvalitní práci. Pokud jde o zaměstnance v provozech, vychováváme si vlastní lidi, ročně se nám tým u pecí rozroste maximálně o jednoho až dva nováčky s tím, že jim zkušenosti předávají naši kmenoví zaměstnanci. V oblasti designu vyhledáváme mladé talenty, připravujeme stále projekty, které je mají do našich skláren přitáhnout. Rádi bychom dali mladým lidem víc prostoru, než se jim dostává jinde.

Jiří Vízka a Jan Rabell ze společnosti Brokis na tiskové konferenci k otevření expozice
Kraje Vysočina na EXPO 2015

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace