Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Severočeský senátor Doubrava ostře: Přestaňme se zhovadilými akcemi na Ukrajině a soustřeďme se na migranty, ať vyrukuje i armáda. Na čí povel budou čekat, aby nám podřezali krky?

19.06.2015
Severočeský senátor Doubrava ostře: Přestaňme se zhovadilými akcemi na Ukrajině a soustřeďme se na migranty, ať vyrukuje i armáda. Na čí povel budou čekat, aby nám podřezali krky?

Autor: Hans Štembera

Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

ROZHOVOR Přestaňme se „zhovadilými akcemi na Ukrajině“ a soustřeďme se na migranty. „Dobře, ať vyrukuje i armáda.“ Takto ostře komentoval krizi s množstvím uprchlíků Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). „Řekněte mi, kdo jim platí cestu a na čí povel budou čekat, aby vytáhli šavle, meče a podřezali nám krky?“ vyjádřil své stanovisko. V rozhovoru také doporučil: „Ať přijme vláda jakékoli opatření, které zamezí přílivu těchto gaunerů. Soucit musí jít stranou.“

Premiér Sobotka hovoří o tom, že hrozí zhroucení našeho evropského sociálního systému, vicepremiér Bělobrádek mluvil o přijímání více než tisícovky uprchlíků za rok. Jak hodnotíte postoj české vlády v otázce uprchlické krize?

Naše vláda by měla kategoricky a jednoznačně odmítnout jakýkoli příliv imigrantů k nám. Je to celé nesmysl a mám pocit, že se v Bruselu zbláznili. Jakékoli kvóty jsou nesmyslné, protože jakmile se běženci dostanou do schengenského prostoru, mají volný pohyb a půjdou, kam se jim zlíbí, a nikdo jim v tom nezabrání. Sobotka má naprostou pravdu, že skutečně jde o osud Evropy, pokud už jsme neprohráli. Podívejte se, jací imigranti do Evropy přicházejí? Je mi velmi divné, že se říká, že chudáci vydělají jeden dolar za den a pak mají tisíce dolarů na to, aby se sem dostali. Jestliže budu mít rodinu v ohroženém pásmu, tak se přece budu snažit dostat do bezpečí nejdříve ženu a děti. Podívejte se, kdo sem přichází? To jsou mladí kluci. Řekněte mi, kdo jim platí cestu a na čí povel budou čekat, aby vytáhli šavle, meče a podřezali nám krky? Ne všichni musejí být vrahouni, ale nevěřím tomu, že mezi nimi nejsou. To bude pátá kolona, která se potom na povel zvedne a bude nám z toho hodně zle. Podívejte se na to, co se děje v Norsku, na znásilňování malých holek. 

Hnutí Úsvit a Blok proti Islámu vyzvaly vládu k uzamčení hranice před nelegálními imigranty. Co si o tom myslíte?

Tyto věci by komplexně měla řešit Evropa. Jak je možné, že přes Itálii a Řecko je odkrytá hranice? Dnes zajistit hranice tak, jak byly kdysi, už není reálné. Brusel si musí situaci uvědomit a přijmout opatření. Jestliže Itálie a Řeckou nejsou schopné hranici zabezpečit, aby byla nepropustná, tak musí situaci Evropská unie řešit s nimi.

Itálie pohrozila, že uprchlíky pustí dál do Schengenu, Maďarsko postaví na hranicích se Srbskem 175 kilometrů dlouhý a čtyři metry vysoký plot, Rakousko pozastavilo žádosti o azyl. Státy začínají řešit situaci sami a po svém. Nehroutí se nám schengenský prostor?

Schengenský prostor se nám hroutí už delší dobu. Podívejte se, vzor demokracie Amerika postavila zeď na hranicích s Mexikem. Proč by to tady mělo vadit? Ať přijme vláda jakékoli opatření, které zamezí přílivu těchto gaunerů. Soucit musí jít stranou. Přišli sem nelegálně. Naložit je na loď a odvézt, ať jsou odkudkoli.

Zaznívají názory, že vládne protiuprchlická hysterie a že se objevují fašistické postoje…

Nemám ten dojem. Sám se vyjadřuji proti imigraci. To, co lidé říkají, nejsou fašistické myšlenky. To jsou obavy o osud naší země a Evropy.

Jaká byste vy navrhoval opatření?

Pokud je tu nelegální imigrant, sebrat ho, odvézt zpět za každou cenu. Ať přestanou se zhovadilými akcemi na Ukrajině a věnují se všichni tomuto problému. Dobře, ať vyrukuje i armáda.

A co výstavba uprchlických táborů? Souhlasíte s takovým řešením?

Dobře, pomáhejme jim. Jsem ale přesvědčený o tom, že by měl problém řešit ten, kdo ho způsobil, a to jsou Spojené státy. Naprosto natvrdo to klidně napište, protože jsem o tom přesvědčený. Kdyby nerozorali Irák, Libyi, Sýrii, tak by žádná uprchlická krize nepřišla. Dokonce někdy přemýšlím, zda neexistoval už v minulosti určitý záměr, že si Američané velmi dobře spočítali, že k tomu dojde, ale k nim se vlna přes velkou vodu nedostane. Uvažoval jsem o tom, zda to není jejich snaha o oslabení ekonomiky Evropy.

Jaký předpokládáte další vývoj? Co když se Evropská unie nerozhoupe…

Pak nám asi nezbude nic jiného, než se bránit sami. Představa, že mi někdo z těchto gaunerů sáhl na dítě nebo na manželku… To bych se opravdu staral o to, abych rodinu ochránil. Takových názorů bude víc a nechci se dočkat eskalace a nepříjemných dopadů.

Daniela Černá

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace