Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Lyžařský areál se konečně dočká lanovky, přesunou ji ze švýcarských Alp

10.04.2013
Lyžařský areál se konečně dočká lanovky, přesunou ji ze švýcarských Alp

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Jedná se skutečně o přelomový okamžik. Lyžařský areál Telnice u Ústí nad Labem se dočká nové lanovky. Přestěhuje jí sem ze švýcarských Alp.

Skiareál na Telnici představí už v příští sezóně novou dvousedačkovou lanovku. Podobná lanovka se objeví na Telnici vůbec poprvé. Dosud si lyžaři museli vystačit jen s vysloužilými pomami.

Přesunou ji ze Švýcarska

Byť pojmenování o nové lanovce není úplně přesné, protože se na sever Čech přesune ze švýcarských Alp se systémem vyrobeným v roce 1992.

Celý projekt je sice zatím ve fázi příprav, pravděpodobně mu ale nic bránit nebude. Obec Telnice s umístěním lanovky souhlasí, zahrnula ho už do územního plánu. Stavba je přípustná i pro stavební úřad, povolení pro stavbu vydá ale Drážní úřad. Výstavba lanovky zasáhne do prostředí areálu, na jedné ze sjezdovek se vyskytuje chráněný koprník štětinolistný. Ani to by ale v realizaci projektu nemělo vadit.

Vedení areálu výstavbu lanovky pochopitelně vítá. „Vlek Rudný je už zastaralý, jeho údržba stoji mnoho peněz a takový stav je zcela neudržitelný. Nevyhovuje ani řadě lyžařů, ti méně zdatní z něj padají,“ poznamenal šéf skiareálu Jindřich Holinger.

Telnice dožene konkurenci

Podobné lanovky má již celá řada lyžařských areálů v okolí, nyní se k nim přidá i Telnice. Dávno přitom už mohla být zrealizována, o její výstavbě se totiž mluví roky a kraj už v minulosti areálu sliboval dotace.

Lanovka bude dlouhá 800 metrů, s výstavou by se mělo začít v létě a už v listopadu by mohl startovat zkušební provoz. Dosavadní vlek Rudný se zruší a zalesní. „Což by pro nás bylo výhodné, protože dosud jsme museli trasu vleku uměle zasněžovat, což nás stálo mnoho peněz a námahy,“ doplnil Holinger.

S novou lanovkou by mělo do areálu rovněž přijíždět více lyžařů. Kapacita lanovky 1400 je dvojnásobně vyšší v porovnání s tím, kolik „unesl“ dosavadní vlek. „Veřejnost dnes hledá lepší služby. Výhodnější lyžařské podmínky přivedou více lidí,“ komentoval na závěr Holinger.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace