Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hazard: Ústečáci jsou proti, na referendum se ale vykašlali! Noví zastupitelé teď budou řešit miliardy

20.10.2014
Hazard: Ústečáci jsou proti, na referendum se ale vykašlali! Noví zastupitelé teď budou řešit miliardy

Autor: vitalia.cz

Popisek: Obyvatelé Ústní nad Labem sice brojí proti hazardu, při referendu však přišlo k urnám pouze 18 procent voličů

Referendum o zákazu hazardu v Ústí nad Labem je neplatné. K urnám přišlo jen 18 procent voličů. ČTK to řekl předseda městské volební komise a zároveň jeden z iniciátorů referenda Václav Pištora. K tomu, aby bylo závazné, je potřeba pětatřicetiprocentní účast. Pro nulovou toleranci se vyslovilo 93 procent hlasujících.

„S výsledkem jsme spokojeni. Účast u voleb je podle průběžných výsledků 27 procent, což znamená, že k referendu přišel skoro každý,“ řekl ČTK Pištora. Za nízkou účastí vidí malou propagaci hlasování. „Město Ústí nad Labem z centrální úrovně nevyvinulo žádnou aktivitu na propagaci referenda. To, že se referendum koná, se voliči nedozvěděli z prezentace města na internetu ani z městského rozhlasu,“ doplnil Pištora.

Referendum vyhlásil až krajský soud

Iniciátoři referenda chtějí, aby vůli víc než 12 000 voličů, kteří hlasovali pro zákaz hazardu, zohlednili noví zastupitelé. „Za PRO! Ústí budeme iniciovat předložení vyhlášky, která bude zakazovat provoz heren, okamžitě na prvním zasedání zastupitelstva,“ dodal Pištora.

Na termín komunálních voleb vyhlásil referendum v Ústí nad Labem až krajský soud. Ústecký magistrát vyškrtal z petice, požadující referendum, téměř třetinu podpisů a návrh na referendum zastupitelé vůbec neprojednali. Město se kvůli rozsudku krajského soudu, který rozhodl o pořádání referenda, obrátilo na Nejvyšší správní soud (NSS) s kasační stížností.

Miliony do městské kasy

NSS nepřiznal stížnosti odkladný účinek. O stížnosti ale ještě nerozhodl. Podle vyhlášky, která v Ústí nad Labem platí od roku 2007, je provoz automatů a videoterminálů povolen na víc než stovce míst. Město má v posledních letech z hazardu 50 až 70 milionů korun ročně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace