Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rada Ústí trvá na tom, že Činoherní divadlo musí žádat o grant

12.02.2014
Rada Ústí trvá na tom, že Činoherní divadlo musí žádat o grant

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ředitel Činoherního divadla města Ústí nad Labem Vladimír Čepek jednal s radou města o situaci kolem financování divadla. Rada i nadále trvá na tom, že divadlo nedostane slíbenou dotaci 12 milionů a musí se podrobit grantovému řízení o částku 8 milionů.

O jednání informoval oficiální web města Ústí nad Labem. Rada města považuje přerušení činnosti divadla za nepřiměřenou formu nátlaku, ke které nebyl věcný důvod. Divadlo nehraje a přichází o výnosy ze vstupného, zatímco veškeré náklady (mzdy, nájmy, energie) trvají.

O přidělení grantu na rok 2014 bude rozhodovat první letošní zastupitelstvo

Rada města požádala ředitele Čepka, aby on i jeho spolupracovníci nadále neuváděli v médiích podle jejího názoru nepravdivé informace. Příkladem je sdělení ředitele Čepka v České televizi v pořadu 168 hodin, že má k dispozici pouze 20 000 korun, když radě města sdělil, že v tu chvíli bylo na účtu 160 000 korun.

Rada města vzala na vědomí sdělení ředitele, že důvodem nezaplacení lednového nájmu nebyl nedostatek prostředků. Přesto rada města schválila změnu nájemní smlouvy a prodloužila splatnost nájemného za první čtvrtletí do konce března, tedy do doby po rozhodnutí zastupitelstva města o přidělení grantu. Tím rada města předešla obavám, že by nesplnění bezdlužnosti mohlo být překážkou toho, aby ředitel Činoherního divadla zpracoval a podal žádost o grant města.

O přidělení grantu na rok 2014 bude rozhodovat první letošní zastupitelstvo 3. 3. 2014, rada města toto oprávnění dle Zákona o obcích nemá. Přidělování dotací v březnovém termínu se týká všech neziskových organizací v sociální oblasti, kultuře a sportu a jejich ředitelé s touto skutečností každoročně počítají.

Univerzita vyjadřuje znepokojení

Rada města na závěr zdůraznila, že Činoherní divadlo považuje za významnou součást městské kultury a je připravena v rámci rozpočtových možností města podniknout všechny kroky k zajištění jeho existence. Financování divadla musí být vícezdrojové, a proto rada města věří, že se na tomto financování scény s výraznou nadregionální působností bude výraznější měrou podílet také Ministerstvo kultury.

Rada města opět vyzvala ředitele Čepka, aby problémy obecně prospěšné organizace řešil jednáním se správní radou a s vedením města, nikoliv cestou zkratkovitých řešení a happeningů.

Zcela jinak než vedení města Ústí nad Labem však vidí situaci například ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Rektor a vedení vyjadřili znepokojení nad současnými změnami ve financování souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem.

"Jméno souboru je již 40 let nerozlučně spjato s naším městem a v každém desetiletí svého vývoje přispělo k šíření kultury a dobrého jména města daleko za jeho hranicemi. Řada herců, dramaturgů i režisérů, kteří jím v plynulých desetiletích prošli, jsou celostátně proslulí. Věříme, že historie, jedinečnost, věhlas a kontinuita tohoto specifického kulturního fenoménu v Ústí nad Labem budou do budoucna podpořeny koncepčními a pozitivními kroky ze strany Magistrátu města Ústí nad Labem," uvádí se v prohlášení rektora a vedení univerzity.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace