Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zoo v Ústí nad Labem má další dvě hříbata zebry Hartmannové

11.08.2013
Zoo v Ústí nad Labem má další dvě hříbata zebry Hartmannové

Autor: ZOO Ústí nad Labem

Popisek: Zebra Doris s mládětem

V ústecké zoo se narodila další dvě mláďata zebry Hartmannové, v historii chovu (od roku 1975) se jedná již o 96. a 97. hříbě v pořadí. Jejich matkami jsou sedmnáctiletá klisna Doris a šestnáctiletá Unita, otce mají stejného a je jím jedenáctiletý Eddi.

Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí zoo Věra Vrabcová. Momentálně již obě mláďata tráví většinu dne se svými matkami na dvorcích za pavilonem zeber, kde si zvykají na okolní svět. Zůstanou zde zhruba čtyři týdny, jednak kvůli klidu, jednak kvůli tomu, že obě klisny budou v nejbližších dnech opět připuštěny.

Pravděpodobně v září je návštěvníci uvidí v menším šotolinovém výběhu, kam nyní se svou matkou Ulišou chodí první letošní hříbě – hřebeček, který se narodil 1. června.

Ústecká zoo momentálně chová největší stádo těchto vzácných kopytníků v rámci prestižní organizace EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií); čítá celkem 13 jedinců – deset dospělých zvířat (dva hřebce a osm klisen) a tři letošní mláďata.

Zebra Hartmannové byla pojmenována po manželce Dr. George Hartmanna, německého geografa a badatele. Je pro ni charakteristický úzký pás příčných pruhů nad kořenem ocasu a výrazný kožní lalok na krku, nemá pruhované břicho. Je to nejjižněji se vyskytující druh zebry, žije pouze v Namibii a ostrůvkovitě v Jihoafrické republice. V Mezinárodní červené knize ohrožených druhů je zapsán v kategorii „vulnerable“ (= zranitelný), v přírodě nejvíce trpí ztrátou přirozeného prostředí, zejména kvůli chovu hospodářských zvířat (oplocení vodních zdrojů apod.).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace