Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlasta Führichová zmizela před deseti lety, její tělo se nikdy nenašlo. K vraždě se přiznal expartner. Zmizelí Češi

21.04.2018
Vlasta Führichová zmizela před deseti lety, její tělo se nikdy nenašlo. K vraždě se přiznal expartner. Zmizelí Češi

Autor: René Flášar

Popisek: Vrah Vlasty Führichové

Dnešní pokračování seriálu Zmizelí Češi, v němž pátráme po dlouhodobě nezvěstných obyvatelích naší republiky, bude poněkud nezvyklé. Mapovat budeme osud ženy, která je s největší pravděpodobností po smrti a za jejíž zabití si odpykává dvanáctiletý trest vězení její bývalý přítel.

Pětačtyřicetiletá zdravotní sestra Vlasta Führichová z ústecké části Vaňov zmizela 23. února 2008 a do dnešního dne je mezi pohřešovanými osobami, a to i přesto, že se v úterý 29. dubna 2008 přiznal k jejímu zavraždění tehdy devětadvacetiletý ženin přítel Petr Jaroš. Toho následně Krajský soud v Ústí nad Labem uznal 18. prosince 2008 vinným ze smrti Vlasty Führichové a poslal ho na dvanáct let za mříže. Tělo zavražděné ženy se ale nikdy nepodařilo najít.

Vlasta Führichová

Poslední jízda autobusem

Žena byla svými sousedy naposledy viděna živá ráno v sobotu 23. února. Když kriminalisté prováděli rekonstrukci posledních hodin života zdravotní sestry, zjistili, že po páteční odpolední směně šla Führichová se svým přítelem do ústeckého M-klubu. Ráno byli společně po osmé hodině ve středu města a potom se měli vracet autobusem k ženě domů do Vaňova. Tady její stopa končí. Policisté tak od samého začátku tušili, že za zmizením ženy bude nejspíš stát její přítel.

Dům, kde Vlasta Führichová bydlela

Skončilo tělo v kontejneru?

Petr Jaroš se kriminalistům k zabití Vlasty Führichové nakonec přiznal a dokonce při rekonstrukci detailně popsal průběh vraždy. V sobotu 23. února ráno měl ženu v jejím bytě v Ústí nad Labem po hádce několikrát praštit do hlavy takzvaným boxerem. Po jeho útoku zůstala Vlasta Führichová ležet na zemi v tratolišti krve. Petr Jaroš pak bez jakéhokoliv pohnutí z bytu odešel, aniž by se přesvědčil, zda je žena naživu a nepotřebuje případně pomoc.

Do bytu se ale po několika hodinách vrátil, ale ne proto, že by svého činu začal litovat, nýbrž aby zahladil stopy. Mrtvolu ženy schoval pod postel a uklidil krev z podlahy. Z bytu pak opět odešel a vydal se shánět auto, kterým údajně posléze mrtvé tělo odvezl do jednoho z městských kontejnerů na odpadky.

Vraždu chtěl hodit na bratra

Přestože policisté prohledali všechny legální i nelegální skládky v okolí Ústí nad Labem, tělo se najít nepodařilo.

Petr Jaroš u soudu nakonec změnil i svoji výpověď. K činu se údajně přiznal pod tlakem policie. Vinu se rozhodl při soudním přelíčení hodit na svého bratra Bohuslava. „Po mém odchodu z bytu žila. Potkal jsem pak bratra, který mi řekl, že je mrtvá. O tělo se prý postará," vypověděl Petr Jaroš před ústeckým soudem. Jeho nové verzi ale soud neuvěřil, přesto musel kvůli chybějícímu hlavnímu důkazu – ženinu tělu, čin překvalifikovat. Z vraždy se tak stalo úmyslné ublížení na zdraví s následkem smrti.

Od smrti Vlasty Führichové uplynulo letos deset let a její tělo stále nebylo nalezeno. Vrah má už většinu trestu za sebou a pomalu se chystá na návrat do společnosti. I takové příběhy píše život...

Vložil: René Flášar

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace