Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ukradl vše, co nebylo přibité. Pokračoval vylupováním hrobů, až skončil dvěma mordy a sebevraždou

26.02.2018
Ukradl vše, co nebylo přibité. Pokračoval vylupováním hrobů, až skončil dvěma mordy a sebevraždou

Autor: Repro / iDnes.cz

Popisek: Policie ČR v zahrádkářské kolonii, kde došlo k brutálnímu a jak se ukázalo, zcela nesmyslnému činu

KRIMI Policisté pomalu rozplétají vraždu, která se stala začátkem roku v zahrádkářské kolonii na Ústecku. Jak to tak zatím vypadá, smrt dvou lidí má na svědomí padesátiletý vykradač hrobů, který uvěřil naprosto absurdní informaci, že obyčejná chatka v kolonii by měla ukrývat osm milionů. Případu se věnovala MF Dnes, která přinesla o osobě pachatele další informace.

Policie má ve věci vraždy manželského páru v osadě poblíž Ústí nad Labem jasno. Vraždy spáchal čtyřiapadesátiletý Miroslav B. Trestán nebude, krátce po činu totiž spáchal sebevraždu. Policie totiž řešila nález hned tří těl. Miroslav B. byl zřejmě pěkný vejlupek. Notorický a nenapravitelný zloděj, který ukradne vše, co není pevně přibité. Před časem například ukradl lanko na železniční trati, čidlo na železniční výhybce dalo okamžitě výpravčímu najevo, že se něco děje. Ten zavolal policii, která Miroslava B. našla ještě tehdy, když se snažil lanko krást: „Když jsem byl v 90. letech ve vězení, dozvěděl jsem se od spoluvězňů, že takové věci si lze osvojit a odvézt do sběru,“ stálo prý podle MF Dnes v jeho tehdejší policejní výpovědi. 

Pracovat se mu nechtělo

Miroslav B. prý pracoval jako horník, ale jen velmi krátkou dobu. Práce mu byla odporná, a proto hledal jinou možnost výdělku. Přišel na tu nejsnadnější, krádeže. Kradl hlavně kovy, zejména kabely a zkrátka a dobře cokoliv, co šlo ve sběrně zpeněžit. Klidně i okapy a hromosvody z kostela. Tresty na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak byl Miroslav B. častěji ve vězení, než na svobodě. Po propuštění se totiž okamžitě vrátil ke starému způsobu života. Od krádeží kovů se později dostal k něčemu ještě odpornějšímu, začal vykrádat hroby. Ty měl vykrádat v letech 2011 až 2015. Neváhal prý udělat v rakvi, tam kde měla být hlava mrtvoly, díru a poté rakev ručně prohledával, zda nenajde šperky, nebo zlaté zuby. Přítomnost mrtvých mu absolutně nevadila. Takto se měl Miroslav B. vloupat do mnoha desítek rakví.

 

Kdyby nastoupil do vězení...

Úplně naposledy se Miroslav B. měl  dostat do vězení za úvěrový podvod, neboť si zařizoval půjčku a lhal o svém zaměstnání, to se pochopitelně nekonalo. Nástup do výkonu trestu měl na začátku prosince loňského roku. Bohužel pro rodinu Svobodových požádal o odklad a ani v dalším termínu do vězení nenastoupil. Tam se totiž rozhodně nechtěl vrátit: „To radši zemřu, než abych šel znovu do vězení,“ prohlásil prý.

 

Kdo mu namluvil, že domek ukrývá osm milionů?

Místo, aby nastoupil do vězení, zrodil se mu v hlavě šílený plán. Policie stále nedodala poslední kamínek do skládačky první vraždy na Ústecku. A to sice důvod, proč si Miroslav B. usmyslel, že v prostém domku v zahrádkářské kolonii na něj čeká osm milionů. Podle policie měl mít určit tip, otázka však zní, od koho. Šlo snad o nějaký hloupý vtip, či úplný výmysl a Miroslav B. slepě sedl na lep? Rodina Svobodových žila velmi prostě, těžko si představit, kde by asi tak k osmi milionům přišla. To, že jde spíše o chudé lidi, bylo jasné na první pohled. Miroslav B. způsobil celé rodině neuvěřitelné trauma. Aleše Svobodu a jeho ženu před smrtí svázal, přelepil jim či páskou, svázal i jejich děti. Zřejmě poté, co zjistil, že osm milionů v domku nenajde ani náhodou, oba manžele zastřelil, potom i sám sebe. Zřejmě definitivně pochopil, že svůj život prohrál. 

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace