Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tři mrtví v Českém Újezdě. Brutální vražda v zahrádkářské kolonii: Nová fakta

16.01.2018
Tři mrtví v Českém Újezdě. Brutální vražda v zahrádkářské kolonii: Nová fakta

Foto: TV Nova / repro

Popisek: Policisté v Českém Újezdě

Ohledně brutálního vraždění v zahrádkářské kolonii u Střížkovic na Ústecku stále není jasno. Jisté ale je, že policie už má oba pachatele. Jeden je mrtvý, druhého se jí podařilo dopadnout, obviněn je ale jen z omezování domovní svobody. Motiv jejich činu není ale stále jasný.

Hrůzný čin se stal v noci ze 7. na 8. ledna v zahrádkářské kolonii Český Újezd. Do jedné z mála obydlených chat, kterou obývala pětičlenná rodina, totiž vtrhli pachatelé, kteří rodiče tří dětí svázali  a poté zastřelili. Dále zastřelili také rodinného psa, děti měly být vraždění přítomné. Před domem našli policisté ještě další mrtvé tělo. To mělo patřit pachateli. 

Mají i druhého

Už od začátku se spekulovalo, že nebyl sám a že je druhý pachatel je a svobodě. To ale policie tenkrát nepotvrdila. Nyní přišla policie se zprávou, že zadržela i druhého pachatele: „Krajským kriminalistům se podařilo dopadnout pachatele, který se účastnil násilného trestného činu z noci ze 7. na 8. ledna ve Střížovicích na Ústecku,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Kdo jsou pachatelé jsme se zatím nedozvěděli, policie uvedla jen to, že šlo o muže ve věku 53 let: „Policejní vyšetřovatel v sobotu 53letému muži sdělil obvinění z trestného činu § 170/1,2 c, e Zbavení osobní svobody a § 178/1,3 Porušování domovní svobody. Soudce okresního soudu ještě téhož dne na obviněného uvalil vazbu a muž byl eskortován do vazební věznice.“ Zadržený muž tedy z vraždy obviněný nebyl. Policie také potvrdila, že mrtvý muž před domem byl pachatel, který spáchal na místě sebevraždu. Pracovala velmi rychle, oba pachatele tedy měla pouhých pět dnů po vraždách. 

Konopí – slepá stopa

Policie zatím stále neuvedla, kdo jsou oni dva pachatelé, ani jaký měli k obětem vlastně vztah, pouze to, že se motivem stále zabývá: „V současné době kriminalisté intenzivně pracují na objasnění motivu činu a podílu jednotlivých pachatelů na dvojnásobné vraždě.“ O tom, proč někdo vraždil, se můžeme jen a pouze dohadovat. Jako zavádějící se zatím jeví motiv, že by mělo jít o drogy. Jeden místní totiž tvrdil, že muž pěstoval na zahradě konopí. Aleš S. ale na nějakého drsného drogového dealera rozhodně nevypadal. Jednak rodina nepůsobí nijak movitě a navíc, jak znalci dobře vědí, konopí pěstované venku, nemá na drogovém trhu prakticky žádnou hodnotu. Spíše budou mít pravdu ti, kteří tvrdí, že šlo o muže, který inklinoval k všemu alternativnímu a který sám sebe nazýval léčitelem. Čím se rodina živila, ale nevíme. Alešovi S. Bylo dvaašedesát a to je a důchod ještě brzo. 

Vrahem vykrádač hrobů?

Mluví se také o motivu osobní msty. Tento motiv je ještě více nejasný, neboť prý šlo o rodinu, která byla zcela nekonfliktní. Aleš S. měl být předsedou zdejší zahrádkářské kolonie, nepřátele prý neměl. Kdo se tedy mohl vypravit, a to dokonce ve dvou, aby s plánovaným úmyslem vyvraždil polovinu rodiny? Zatímco oficiální místa mlčí, s dalšími informacemi přišel server Expres.cz, bohužel bez udání zdroje. Podle něj je vrahem muž, který dříve vykrádal hroby (kriminální minulost potvrdila před tím i policie), který měl znásilnit obě nezletilé dcery obětí a druhý pachatel se přišel na policii přihlásit dobrovolně. Na potvrzení těchto domněnek a hlavně na odtajnění motivu vražd si budeme muset ještě počkat. 

 

Vložil: Michaela Špačková