Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rodiče zabil, třináctiletou dceru znásilnil, zastřelil i psa. Bylo to ale opravdu tak? Proč policie mlčí

10.01.2018
Rodiče zabil, třináctiletou dceru znásilnil, zastřelil i psa. Bylo to ale opravdu tak? Proč policie mlčí

Autor: TV Nova / repro

Popisek: Policie v zahrádkářské kolonii v Českém Újezdě, kde se odehrála mimořádně brutální mnohonásobná vražda

KRIMI Obrovskou záhadu rozplétají nyní kriminalisté na Ústecku. Po pár dnech vyšetřování není stále jasno, co přesně se v zahrádkářské kolonii Český Újezd vlastně stalo. Jisté je, že odsud koroner odvážel tři těla… První letošní vraždy na Ústecku vzbuzují velké otazníky.

Skutečný horor se stal v jinak pusté zahrádkářské kolonii z neděle na pondělí. Leden není opravdu měsícem, kdy by se sem zahrádkáři vypravovali starat se o své latifundie, svítilo jen pár domků. Do jednoho z nich se vkradl pachatel, nebo dokonce pachatelé, jež  překvapili pětičlennou rodinu, která domek obývala. Rodiče Marii a Aleše Svobodovi měl pachatel svázat a poté zastřelit. Co vše se ale v domku stalo, je dosud opředeno tajemstvím. Kromě mrtvých manželů měl pachatel zastřelit také jejich psa a konečně před domem měl být zastřelen buď on sám komplicem, nebo spáchat sebevraždu. 

Mýty a fámy

Média zatím vydávají jednu poplašnou zprávu za druhou a policie mlčí. Tak například se hned druhý den psalo o tom, že pachatelé byli dva a jeden druhého zastřelil a utekl. Dále že měli pachatelé znásilnit jejich teprve třináctiletou dceru. Co z toho je pravda a co jen fáma, policie stále vyzradit nechce. Ani to, zda má případ již vyřešen a ví, kdo je pachatelem. 

Motiv neznámý?

Kromě pachatele veřejnost nezná také motiv, proč kdosi vlastně vraždil. Nezdá se, že by snad mělo jít o vraždu s loupežným motivem. Podle fotografií na sociálních sítích nevypadala rodina nějak extra movitě, pokud ano, dobře to skrývala. Aleš Svoboda měl nejmladší dceru poměrně pozdě, to mu ale nebránilo v tom, aby s ní nedováděl třeba na svahu při sánkování, holčičku učil lyžovat a bruslit. 

Neměli prý nepřátele

V zahrádkářské osadě prý žili několik let: „Bydleli tady asi pět roků, Aleš byl takový zvláštní člověk, žil alternativním způsobem, sám se někdy pasoval do role léčitele. Když jsem mu například nedávno říkal, že musím jít do nemocnice na operaci sleziny, odpověděl mi, ať nechodím, a navrhl, že on sám mě vyléčí a po svém,“ uvedl pro MF Dnes někdo z místních. Jiný zase dodal, že Aleš Svoboda zde byl oblíbený: „Byl milý, nevím o tom, že by měl nějaké nepřátele.“ Nešlo prý o rodinu, která by se chovala nějak špatně, děti do školy vozili.

 

Policejní embargo

Policie zřejmě v nejbližší době k případu nic nesdělí: „ Po dohodě se státním zástupcem nebudeme k případu poskytovat žádné informace. V případě, že bychom měli nové informace, které bychom mohli veřejnosti poskytnout, tak je zveřejníme," sdělila krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová ČTK. Prosáklo zatím pouze to, že pachatelem by měl být starší muž s kriminální minulostí. Proč tento hrůzný čin spáchal, se bohužel hned tak nedozvíme. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace