Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Krajty, korálovky, želvy, leguánci. Exotárium ústecké ZOO se rozrůstá o mláďata

24.08.2017
Krajty, korálovky, želvy, leguánci. Exotárium ústecké ZOO se rozrůstá o mláďata

Autor: http://www.zoousti.cz

Popisek: Krajta královská

Ústecká zoologická zahrada má radost ze svého pavilonu exotária. Zde se mohou pochlubit řadou odchovů u zástupců plazů, kterým se vyklubala miniaturní mláďata podobná dospělým jedincům.

V letních měsících přišla na svět mláďata hned u pěti zvířecích druhů, které obývají dolní patro pavilonu exotária. 

Vlkost je ideální

„V polovině července se vyklubalo celkem šest mláďat u krajty královské, která tvoří výjimku mezi hady v tom, že se o svá vejce po nakladení stará a zahřívá je jemnými záškuby svalů až do doby vylíhnutí mláďat. V tomto případě se však vejce umístila na inkubační dobu do líhně v zázemí, kde byla regulována teplota a vlhkost pro ideální vývoj zárodků," uvedla Nikola Roštejnská z ústecké ZOO.

Vzpomněla také na dvě vylíhnutí mláďata u velice pestře zbarvené korálovky sedlaté sinalojské, která se podobá prudce jedovatým korálovcům. Na rozdíl od nich však patří mezi škrtiče a toto podobné zbarvení používají jako mimikry. 

zelva

Mláďata želvy uhlířské

„Začátkem srpna se vyklubala skrze vaječnou skořápku dvě mláďata želvy uhlířské. V letošním roce se jedná již o třetí odchov u tohoto druhu obývající tropické pralesy Jižní Ameriky. Typickým znakem této suchozemské želvy je červenooranžové zbarvení hlavy. Nejvíce přírůstků zaznamenali zástupci řádu ještěrů," sdělila Roštejnská. 

Mláďata se musí častěji krmit

Šest mláďat se vylíhlo také u leguánků měnivých, kteří obývají sušší pouštní oblasti Mexika a jihozápadu USA. A na začátku srpna přibylo celkem osm malých ještěrů u leguánků ostnitých, které naleznete společně s dalšími druhy ještěrů v expozici Baja California, která je věnována fauně i flóře Kalifornského poloostrova. 

„U terarijních zvířat se mláďata přesouvají do menších terárií do zázemí, kde se mláďatům dostává zvýšené péče chovatelů, neboť je třeba krmit je častěji než dospělé jedince, sledovat, zda se řádné vyvíjejí a podobně," uzavřela Roštejnská s tím, že návštěvníci zatím přírůstky neuvidí, mohou však sledovat jejich rodiče.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace