Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byla to jízda s dobrou energií, nápady a plná legrace, říká pirátský předseda Bartoš. Procestoval o víkendu pirátskou lodí a autobusem kraj. Pirátská kampaň nabírá na obrátkách…

21.08.2017
Byla to jízda s dobrou energií, nápady a plná legrace, říká pirátský předseda Bartoš. Procestoval o víkendu pirátskou lodí a autobusem kraj.  Pirátská kampaň nabírá na obrátkách…

Autor: Česká pirátská strana

Popisek: Piráti v Ústeckém kraji

VIDEO Předseda a volební lídr Pirátů Ivan Bartoš strávil dva dny v Ústeckém kraji. Na pirátské lodi projel města Děčín a Ústí nad Labem, čas trávil i v pirátském satirickém autobusu upozorňujícím na kauzy českých politiků. Prohlídka autobusu či svezení na ekologické lodi byla u místních oblíbenou atrakcí. Kampaň navíc provázely po celý víkend koncerty, vystoupení buskerů či třeba žonglovací show, akce se konaly nejen na ulici, ale i v klubech.

„Potvrdil jsem si, že náš pirátský autobus lidé v kontaktní kampani přijímají velice pozitivně. Navíc, ačkoliv je léto a ulice nejsou zaplněny davy, lidé k nám přicházejí, smějí se satirickým obrázkům na autobusu a překvapivě se i ptají na velmi konkrétní otázky z našeho programu,“ řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš a pokračoval: „ Velký zájem byl i o svezení na naší pirátské solární lodi. Výhodou těchto celodenních návštěv měst je i to, že na specifické otázky týkající se konkrétních problémů města - příkladem je plošný projekt výměny zastávek v Ústí - jsme schopni reagovat prakticky obratem. Máme totiž již rozsáhlou síť spolupracujících odborníků Pirátů nebo pirátských zastupitelů v daném městě nebo členů lokální pirátské buňky, kteří mají vhled do konkrétních problémů a jsou schopni lokální problémy řešit a komentovat."

Dva nabité dny 

V obou navštívených městech Piráti postavili své informační stánky. U ústeckého nádraží pak vyhrávala kromě Bartošova akordeonu také skupina buskerů. Večer ústecká kampaň gradovala v restauračním zařízení s názvem Královka. Sobotní ranní sychravé počasí se překlopilo ve slunný den.

 

lod_pirati

Pirátské solární plavidlo

Piráti dorazili krátce po obědě do Děčína, kde v přístavišti zakotvili své solární pirátské plavidlo. Po celý den i v Děčíně přicházely davy lidí, se kterým Piráti diskutovali a rozdávali jim Pirátské listy. Listů se k dnešnímu dni rozdalo již čtvrt milionu po celé ČR. Večer zakončili Piráti koncertem, v děčínském klubu lidem zahrála rusko-španělsko-česká kapela Los Pelotudos, se kterou zajamoval i předseda Bartoš.

„Po dvou dnech strávených v Ústeckém kraji hlásím šťastný návrat domů na Žižkov. Děkuji všem - kapitánům všech našich pirátských plavidel, krajským i přespolním Pirátům, fotografům, našim muzikantům, všem dobrovolníkům, co se k nám přidali a samozřejmě lidem, kteří nás vřele a přijali. Speciálně také všem, kteří dohlíželi na to, abych se pravidelně a vydatně stravoval," řekl předseda Pirátů.

pirati_usti

Piráti si užili dva dny v Ústeckém kraji

 

Byla to jízda plná dobré energie, nápadů i legrace. Věřím, že jsme dali lidem poznat nejen naší práci a náš program, ale hlavně jací opravdu jsme. Loď nyní pokračuje ve svém téměř měsíčním putování - nejbližší zastávky jsou Lovosice, Litoměřice, Roudnice. Se Středočechy nás čeká už v úterý 3. koncert z naší pirátské Free Ride, tentokrát v Kolíně. Ještě jednou díky všem," poděkoval organizátorům víkendového programu předseda Bartoš na svém facebookovém profilu.

Co je nového u Pirátů?

Naprosto nejčerstvější novinkou je další díl programového pirátského cartoonu. Jmenuje se Finance a daně. A jaké do něj Piráti vložili poselství?

Peníze nejen z Karibských daňových rájů vrátíme do ČR.
Chceme přehledné a jednoduché daně na jednom formuláři.
Spravedlivé mzdy za odvedenou práci.
Jako jediní máme koncept skutečně rovné daně.

Ostatně, podívejte se sami:

 

Předseda Ivan Bartoš také prostřednictvím Facebooku pozval lidi v úterý do Kolína, kam se piráti v rámci Pirátské jízdy svobody chystají. „A máme pro vás dobrou zprávu. Michal – Psyrix se vydovolenkoval, takže upgradujeme zvukový aparát. Od úterý až do konce kampaně tedy naše Free Ride stage na super ostrém zvuku od ´barevňáků´z Hedonix!“ nalákal na sociální síti Bartoš.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace