Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byla to jízda s dobrou energií, nápady a plná legrace, říká pirátský předseda Bartoš. Procestoval o víkendu pirátskou lodí a autobusem kraj. Pirátská kampaň nabírá na obrátkách…

21.08.2017
Byla to jízda s dobrou energií, nápady a plná legrace, říká pirátský předseda Bartoš. Procestoval o víkendu pirátskou lodí a autobusem kraj.  Pirátská kampaň nabírá na obrátkách…

Foto: Česká pirátská strana

Popisek: Piráti v Ústeckém kraji

VIDEO Předseda a volební lídr Pirátů Ivan Bartoš strávil dva dny v Ústeckém kraji. Na pirátské lodi projel města Děčín a Ústí nad Labem, čas trávil i v pirátském satirickém autobusu upozorňujícím na kauzy českých politiků. Prohlídka autobusu či svezení na ekologické lodi byla u místních oblíbenou atrakcí. Kampaň navíc provázely po celý víkend koncerty, vystoupení buskerů či třeba žonglovací show, akce se konaly nejen na ulici, ale i v klubech.

„Potvrdil jsem si, že náš pirátský autobus lidé v kontaktní kampani přijímají velice pozitivně. Navíc, ačkoliv je léto a ulice nejsou zaplněny davy, lidé k nám přicházejí, smějí se satirickým obrázkům na autobusu a překvapivě se i ptají na velmi konkrétní otázky z našeho programu,“ řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš a pokračoval: „ Velký zájem byl i o svezení na naší pirátské solární lodi. Výhodou těchto celodenních návštěv měst je i to, že na specifické otázky týkající se konkrétních problémů města - příkladem je plošný projekt výměny zastávek v Ústí - jsme schopni reagovat prakticky obratem. Máme totiž již rozsáhlou síť spolupracujících odborníků Pirátů nebo pirátských zastupitelů v daném městě nebo členů lokální pirátské buňky, kteří mají vhled do konkrétních problémů a jsou schopni lokální problémy řešit a komentovat."

Dva nabité dny 

V obou navštívených městech Piráti postavili své informační stánky. U ústeckého nádraží pak vyhrávala kromě Bartošova akordeonu také skupina buskerů. Večer ústecká kampaň gradovala v restauračním zařízení s názvem Královka. Sobotní ranní sychravé počasí se překlopilo ve slunný den.

 

lod_pirati

Pirátské solární plavidlo

Piráti dorazili krátce po obědě do Děčína, kde v přístavišti zakotvili své solární pirátské plavidlo. Po celý den i v Děčíně přicházely davy lidí, se kterým Piráti diskutovali a rozdávali jim Pirátské listy. Listů se k dnešnímu dni rozdalo již čtvrt milionu po celé ČR. Večer zakončili Piráti koncertem, v děčínském klubu lidem zahrála rusko-španělsko-česká kapela Los Pelotudos, se kterou zajamoval i předseda Bartoš.

„Po dvou dnech strávených v Ústeckém kraji hlásím šťastný návrat domů na Žižkov. Děkuji všem - kapitánům všech našich pirátských plavidel, krajským i přespolním Pirátům, fotografům, našim muzikantům, všem dobrovolníkům, co se k nám přidali a samozřejmě lidem, kteří nás vřele a přijali. Speciálně také všem, kteří dohlíželi na to, abych se pravidelně a vydatně stravoval," řekl předseda Pirátů.

pirati_usti

Piráti si užili dva dny v Ústeckém kraji

 

Byla to jízda plná dobré energie, nápadů i legrace. Věřím, že jsme dali lidem poznat nejen naší práci a náš program, ale hlavně jací opravdu jsme. Loď nyní pokračuje ve svém téměř měsíčním putování - nejbližší zastávky jsou Lovosice, Litoměřice, Roudnice. Se Středočechy nás čeká už v úterý 3. koncert z naší pirátské Free Ride, tentokrát v Kolíně. Ještě jednou díky všem," poděkoval organizátorům víkendového programu předseda Bartoš na svém facebookovém profilu.

Co je nového u Pirátů?

Naprosto nejčerstvější novinkou je další díl programového pirátského cartoonu. Jmenuje se Finance a daně. A jaké do něj Piráti vložili poselství?

Peníze nejen z Karibských daňových rájů vrátíme do ČR.
Chceme přehledné a jednoduché daně na jednom formuláři.
Spravedlivé mzdy za odvedenou práci.
Jako jediní máme koncept skutečně rovné daně.

Ostatně, podívejte se sami:

 

Předseda Ivan Bartoš také prostřednictvím Facebooku pozval lidi v úterý do Kolína, kam se piráti v rámci Pirátské jízdy svobody chystají. „A máme pro vás dobrou zprávu. Michal – Psyrix se vydovolenkoval, takže upgradujeme zvukový aparát. Od úterý až do konce kampaně tedy naše Free Ride stage na super ostrém zvuku od ´barevňáků´z Hedonix!“ nalákal na sociální síti Bartoš.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová