Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Někde tam leží její ubohé tělíčko. Z policie unikly důkazy proti Otakaru S., Míšu omámil prášky na spaní a zabil. A ty jeho nechutné praktiky...

29.07.2017
Někde tam leží její ubohé tělíčko. Z policie unikly důkazy proti Otakaru S., Míšu omámil prášky na spaní a zabil. A ty jeho nechutné praktiky...

Foto: Policie České republiky

Popisek: Zmizelá Michaela Patricie Muzikářová

Někde, přesněji na trase mezi Plzní a Ústím... Ostře sledovaný případ pohřešované Míši Muzikářové, která zmizela 11. ledna v Ústí nad Labem, dostal nové a velmi šokující kontury. Otakar S., kterého policie označovala za hlavního podezřelého a jenž krátce po zahájení vyšetřování spáchal sebevraždu oběšením ve svém bytě, je v dokumentu, který zřejmě unikl z policejních kruhů a s nímž pracoval iRozhlas.cz, popsán jako sexuální predátor a manipulátor. Vyšetřovatelé pracují s verzí, že Otakar S. malou Míšu zabil a její tělíčko ukryl v lese. Nasvědčují tomu další důkazy…

„Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení,“ uvádí se v policejním dokumentu. „Během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti.“ Podle kriminalistů Otakar S. omámil malou Míšu hypnogenem, tedy medikamentem na spaní. Ten si pravděpodobný vrah holčičky objednával přes internet, jak doložila reakce na detektoru lži.

Uspával je a pak vykonával sexuální praktiky

Navíc se objevila jiná svědectví žen, které měly dříve s Otakarem S. poměr, ve kterých se uvádí, že léky podával i jim. „Uspával je lékem hypnogen a poté na nich vykonával sexuální praktiky, které odmítaly – ženy o tom nevěděly,“ je uvedeno v dokumentu. Ženy se pak měly vzbudit malátné a „s nepříjemnými pocity v intimních partiích“.

Podezřelý byl již v minulosti trestán a jak bylo zjištěno, se zneužitými ženami manipuloval, kupoval si je drahými dárky a předstíral, že je bohatý. Snáze se pak ovládaly. Do svých intrikánských praktik pak zatáhl i nebohou Míšu...

Stopy spermatu na oblečení a prostěradle

Dokument také uvádí, co provedl Otakar S. po hrůzném činu, kdy malou Míšu omámil a zabil. „Těla se pak zbavil do prvního výslechu, tedy do 12. ledna 3.15 hodin.“ Ukryl ho poté v lese na trase Plzeň – Ústí nad Labem.

I když policie dlouhou dobu mlčela a nepodávala prakticky žádné informace, již předtím vyšlo najevo, že byly v pokoji dívenky objeveny stopy spermatu na prostěradle a oblečení.  „Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o sperma Otakara S.,“ napsal server iRozhlas.cz.

„Myšlenky na ni zaháněl sexem s její matkou," přiznal prý samotný Otakar S. vyšetřovatelům poté, co ho konfrontovali se zjištěnými skutečnostmi, ale že by Míše ublížil, to nedoznal.

DNA v kufru auta

Vyšetřovatelům se také dlouho podařilo tajit informace o tom, že při domovních prohlídkách objevili závažné důkazy poukazující na to, že jejich jediný podezřelý opravdu čin spáchal. A i když se policie nechce vyjadřovat k případu ani nyní, přesto vyplouvají na povrch stále více šokující skutečnosti…

Při prohlídkách se podařilo objevit v kufru Otakarova vozu Mazda 626 kružítko a nůžky, nutno uvést, že až při druhém pokusu o to nalézt v autě nějaké stopy. Kde se ve vozidle vzaly a k čemu je asi podezřelý potřeboval? „Nachází se na nich DNA pohřešované, podle jejích spolužáků patřily jí,“ uvádí se v dokumentu.

Pustila novinářům policie tato fakta sama?

Otázkou nadále zůstává, proč se tak závažné věci dostávají na světlo až teď? Mlčí snad policie proto, že má ještě další důkazy, které by mohly vézt k nalezení tělíčka nebohé Míši Muzikářové? Policie ohlásila vbrzku tiskovou konferenci, ne níž chce tyto poznatky sdělit novinářům.

Protože se ale již dříve psalo o tom, že případ bude odložen, nejpravděpodobnější je, že zmíněnou tiskovkou chtějí kriminalisté případ směrem k veřejnosti uzavřít. Míša již není naživu, to je více než jasné, její ubohé tělíčko již může být nalezeno jen náhodou, třeba za několik let. Anebo vůbec. Pachatel je mrtvý - iRozhlas.cz přinesl informaci, že takřka od počátku, vedena přesvědčivými důkazy, se policie na jinou vyšetřovací verzi nesoustřeďovala... Smutný konec, to se ale občas stává. Pro osamělé matky budiž mementem - dávejte si velký pozor na to, koho přivedete domů ke svým dětem.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová