Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Další natáčení v Tiských stěnách. Televize šla po stopách Letopisů Narnie… Filmová turistika narůstá

17.07.2017
Další natáčení v Tiských stěnách. Televize šla po stopách Letopisů Narnie… Filmová turistika narůstá

Autor: Facebook, Jan Kurel

Popisek: Tiské stěny

Televizní štáb stanice China Movie Channel spadající pod čínskou státní televizi, která vysílá své pořady napříč celou Čínou, natáčel v Ústeckém kraji další díl pro pořad World Film Report. Filmaři objektivy kamer zaměřili na místa v Tiských stěnách, kde vznikala fantasy Letopisy Narnie. Navštívili také Státní zámek v Ploskovicích a Terezín jako další lokality, kde se již dříve natáčelo.

Čínská televize CCTV6 natáčela od 30. června do 11. července v České republice další pokračování svého úspěšného programu. A díky spolupráci s ředitelkou Noemi Benešovou-Guerrero, která vede Zahraniční zastoupení Agentury CzechTourism v Číně, se podařilo zařadit Ústecký kraj do jejího natáčecího programu.

Návrat do Narnie

Členové štábu tak strávili na Ústecku celý den, který začal interview na Krajském úřadě. Radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš s filmaři mluvil o krásách regionu, cestovním ruchu, historickém exkurzu a poválečném uspořádání kraje, ale také o hokejovém zápalu.

cinska_tv

Členové televizního štábu čínské státní televize v Ústeckém kraji

Další v hledáčku kamer pak byla Filmová kancelář Ústeckého kraje, jejíž fungování přiblížila členům štábu Barbora Hyšková z oddělení cestovního ruchu. Čínští filmaři se poté vydali po stopách filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň – neslavnějšího snímku, který se v Tiských stěnách  natáčel.

Tiské stěny na filmovém plátně

V roce 2005 tady filmaři pod vedením režiséra Andrew Adamsona, jehož jméno je spojeno i s prvním a druhým filmem o Shrekovi, čekal na vhodné počasí, aby mohly mezi pískovcovými  stěnami v závějích sněhu vznikat scény úspěšného snímku. Také druhý díl Letopisy Narnie: Princ Kaspien se natáčel v severních Čechách – na lokalitě poblíž Ústí nad Labem.

Tiské stěny jsou častým cílem filmařů, kteří jejich prostředí volí pro atraktivní exteriéry. V roce 2016 se zde točily filmy Tenkrát v ráji a televizní pohádka Pravý princ. V roce 2013 se zde natočily scény k filmu Poutnice, v německém originálu Die Pilgerin, a filmu Götz.

Filmová turistika

Čínští filmaři také navštívili Státní zámek Ploskovice, kde se natáčel britský dramatický seriál Tři mušketýři, který vysílala televize BBC. Podívali se rovněž do Terezína, kde vznikaly scény z filmu Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem a Owen Wilsonem v hlavních rolích. Atmosféru na vybraných místech nasávali nejen jako profesionální filmaři, ale také jako turisté. Zejména v Terezíně bylo téma druhé světové války diskutováno velmi intenzivně.

„Představit Ústecký kraj z hlediska filmové turistiky je další zajímavý způsob, jak propagovat náš region. Těší nás, že takto můžeme prezentovat náš kraj čínským divákům v rámci jejich oblíbeného pořadu,“ uvedl radní Matouš.

Čínský televizní pořad World Film Report je v Číně divácky velmi oblíbený. Jeho tvůrci se vydávají po stopách natáčení filmů po celém světě. Představují však nejenom známá filmová místa, ale také historii, místní kulturu, přírodní krásy a životní styl země, ve které natáčení probíhá.  World Film Report se natáčí již 16 let a čínským divákům bylo touto cestou představeno více než 80 zemí světa.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace