Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pokud má matka Otakara S. pravdu, zabili jsme ho my. Média a policie, ta hlavně. Proč pořád mlčí?

06.07.2017
Pokud má matka Otakara S. pravdu, zabili jsme ho my. Média a policie, ta hlavně. Proč pořád mlčí?

Foto: Policie České republiky

Popisek: Zmizelá Michaela Patricie Muzikářová

Byl označen policií za hlavního podezřelého v případu zmizení holčičky z Ústí nad Labem Míši Muzikářové. Krátce poté, co školačka zmizela, spáchal sebevraždu. Řeč je o Otakarovi S., muži, který si podle své matky sáhl na život, protože podlehl policejnímu tlaku při vyšetřování.

Třináctiletá Míša Muzikářová zmizela 11. ledna. Matka dívky, která ohlásila pohřešování téhož dne večer, uvedla, že si z pokoje vzala svou školní tašku, ale na vyučování už podle všeho nedorazila. Začala svou dcerku hledat, když po příchodu z práce domů zjistila, že malá Míša se nevrátila tak jako v jiné dny.

Jak to mohl unést? ptá se Otakarova matka, jejíž syn se oběsil ve svém bytě

Policie začala v celé věci okamžitě pátrat, bohužel dodnes se nepodařilo zjistit, kde by dívenka mohla být nebo kam se studeného lednového dne vydala. Vyšetřovatelé obvinili přítele Míšiny matky Otakara, označili ho za hlavního podezřelého a snad i věřili, že je k pohřešované holčičce zavede.  Obviněný muž se v průběhu vyšetřování pokusil o sebevraždu v lesích na Plzeňsku, byl zachráněn a následně převezen do psychiatrického zařízení. Odtud byl však propuštěn.

Netrvalo dlouho a Otakar si sáhl na život podruhé. Tentokrát zamýšlený čin dokonal. Asi dva týdny po Míšině zmizení spáchal sebevraždu – uvázal si kolem krku oprátku a oběsil se ve svém bytě v Čeminách na Plzeňsku, kde ho našel mrtvého jeho bytný. Po Otakarově smrti vyšlo najevo, že muž při výslechu neprošel detektorem lži. Policie se pak následně několikrát vydala pročesávat plzeňské lesy, kde se nachází i opuštěná vojenská základna. Nenašli však nic.

Byl tak smutný

Ještě před smrtí zatelefonoval obviněný muž své matce. „Byl tak smutný. V životě jsem ho tak neslyšela… myslím tak smutného. Ale nedivila jsem se mu. Jen jsem mu řekla, že všichni stojíme za ním. Že víme dobře, že to neudělal,“ sdělila žena serveru TN.cz. Neřekla, jak dlouho se svým synem mluvila.

„Ztratila se Míša a on byl nejednou v televizi a ve všech novinách. Jak to mohl unést? Policie se na něj zaměřila, ale neměla důkazy. Tak člověk, který s jejím zmizením měl něco společného, dostal akorát čas zahladit stopy," uvedla také žena pro TN.cz. Myslí si, že důvodem, proč její syn spáchal sebevraždu, byl pro něj neúnosný tlak během vyšetřování. „Můj syn byl podezřelý, že obtěžoval dívku. Odsouzený ale nebyl! Teprve ho čekal soud, kterého se ale nedožil. Byl stále nevinný, takže není normální, aby se na něj udělal takový hon,“ uvedla. Je také toho názoru, že kdyby bývala měla policie dostatečné množství důkazů, Otakara by zatkla už dávno.

Policie se vyjadřovat nechce, chybí jí snad argumenty?

Policie nechce sdělit jedinou informaci nebo vysvětlení. „K případu se více vyjadřovat nebudeme," řekla pro TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Vyšetřovatelé neokomentovali ani to, proč začali Otakarově matce vracet jeho osobní věci, a dokonce jí předali i kus provazu, ne kterém se syn oběsil. „Můj druhý syn ho musel spálit, já se toho provazu neodvážila ani dotknout,“ řekla žena. Brzy jí prý také policie předá Otakarův počítač a mobil, což je podle ní důkaz toho, že v zařízeních nenašli vyšetřovatelé nic, co by jim pomohlo nebo bylo jinak důležité. Mezi vrácenými věcmi by také měly být dva dopisy – co by mělo být jejich obsahem, zatím pozůstalí nevědí. Napsal je Otakar na rozloučenou?

„Víte, můj Ota prožil hodně bolesti, když přišel o ruku. Byl dlouho v nemocnici, ale naučil se pracovat a žít dál. I přes svůj handicap tvrdě pracoval a živil čtyři děti. Až tento hon prostě nemohl ustát a já se s tím nesmířím," řekla žena závěrem pro TN.cz. Pevně doufá, že se jí syna podaří ospravedlnit, věří, že byl nevinný.

Proč policie pořád mlčí? Copak nemá jasné stanovisko a zmůže se jen na byrokratické sdělení „nebudeme to jakkoliv komentovat“? Proč nechce sdělit, co je obsahem dvou dopisů, které se chystá teprve vydat. Našla v nich snad nové informace, které je nutné nejprve prověřit?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová