Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nedobré zprávy o ztracené Míše. Vraždil Otakar S.? Proto spáchal sebevraždu, bál se odhalení? Nová fakta a svědectví; jen další zneužívání

02.02.2017
Nedobré zprávy o ztracené Míše. Vraždil Otakar S.? Proto spáchal sebevraždu, bál se odhalení? Nová fakta a svědectví; jen další zneužívání

Foto: Policie ČR

Popisek: Míša Muzikářová: Tento snímek zveřejnila Policie ČR

KRIMI Nové stopy v případu ztracené Míši z Ústí přinesly nezávisle na sobě ve středu TV Prima a MFDnes, která zjistila, že bývalý přítel matky Míši má hříchů více - v minulosti osahával dceru své partnerky. A ten teď spáchal sebevraždu. Jak to doopravdy bylo s Otakarem S.? Do skládačky záhadného zmizení ústecké školačky Míši tak přibyl další dílek – a není zrovna veselý. Matčina přítele Otakara totiž Míša nesnášela. Na muže se vrhla média – a on spáchal sebevraždu. Vážně jen kvůli tlaku bulváru?

Televize Prima přinesla nové informace, ze kterých nám není dvakrát dobře, člověk nemůže nevzpomenout na případ Aničky Janatkové, jejíž pravděpodobný vrah se zabil a tudíž je případ sice uzavřen s vysokou pravděpodobností, nikoliv ale s jistotou… TV Prima totiž objevila bývalou manželku zemřelého Otakara, který s Míšou a její matkou jednu dobu sdílel byt. A dokonce ho tu podle reportérů po tom, co Míša zmizela, viděli. „Někdo mi říkal, že ho tu viděl minulou sobotu, nebo neděli. Minulý víkend,“ řekla televizi Prima sousedka. Pokud je to pravda, bylo to týden před mužovou sebevraždou… Přišel se rozloučit?

Otakar S., repro TV Prima

Matka nekomunikuje, bývalka nevěří

Míšina matka záhadu neobjasní, s médii stále nekomunikuje. Novináři tak mluvili alespoň se dvěma ženami, se kterými žil Otakar před ní. Jeho bývalá žena, se kterou má dvě děti, se prý o jeho smrti dozvěděla až z novin, podle ní muž nevydržel nátlak médií, které ho označovaly za podezřelého.  Tomu, že by mohl mít cokoliv společného s Míšiným zmizením, rozhodně nevěří. Jenže – o svém bývalém leccos neví.

Otakarova bývalá žena, repro TV Prima

Malé Ivě nikdo nevěřil

Třeba to, že ho policie podezřívá ze sexuálního zneužití jiné dvanáctileté dívky, také dcery ženy, se kterou žil… Když bylo Ivě S. z Ústí nad Labem jedenáct let, svěřovala se matce s otřesnými zážitky. Líčila, jak za ní otčím v noci chodí do pokojíčku, sedá na postel a osahává ji. Matka tomu ale nechtěla věřit. Před pár dny si na dceřina slova po třech letech vzpomněla. A vše řekla policii. Ten muž nebyl nikdo jiný než Otakar S., jenž se v pondělí oběsil a jenž je jedním z hlavních podezřelých v případu zmizení Michaely Muzikářové, který krátce po tom, co si na něj dívka stěžovala, od rodiny odešel. Ze dne na den, jak napsala středeční MFDnes.

Nesnáším ho, psala Míša

A brzy se začal vídat s matkou malé Míši, která na konci září napsala na svůj Facebook: „Nesnáším je, nesnáším! Mámu a toho...“ Myslela právě Otakara, který se poslední lednové pondělí, více než dva týdny po dívčině zmizení, oběsil. Dívka se ho prý bála. Měla důvod?

Podezřelý je prý někdo jiný

Otakarova žena Iva, která prý o zneužívání malé Ivanky nevěděla, ale nevěří úplně jiné osobě – Míšině matce. Nelíbilo se jí, že soud rozhodl, že se Otakar smí se svými dvěma dětmi vídat právě v její společnosti.  „Aby moje děti byly ve společnosti nějaké paní takovéhle, která propaguje fašismus. Neuspěla jsem ani u soudu,“ řekla televizi Prima Iva Spáčilová, exmanželka Otakara S.

Neznala jsem svého muže

Paní Iva je teď v nelehké situaci – stojí před otázkou, kdo doopravdy byl otec jejích dětí.  „S někým můžete žít roky a stejně nevíte, co je zač,“ řekla novinářům. Manžel byl prý uzavřený člověk, o kterém toho moc nevěděla.  Nestál o ničí pomoc ani soucit – asi proto, že byl invalida, neměl levou ruku, přišel o ni, když šplhal na sloup vysokého napětí a zasáhl ho proud. Jeho smrt všechny překvapila, nebyl prý typ, u kterého by člověk sázel na sebevraždu. Jaké tajemství si ale vzal sebou do hrobu? Dnes jsou to přesně tři týdny, co v Ústí nad Labem záhadně zmizela dvanáctiletá Michaela. Stala se Míša obětí trestného činu nebo odešla z domu dobrovolně? To je jedna z hlavních otázek, které už tři týdny řeší elitní kriminalisté na severu Čech. Víc případ komentovat nechtějí. „V tuto chvíli nemáme žádné aktuální informace, které bychom mohli k případu zveřejnit,“ řekla televizi Prima Veronika Hyšplerová, mluvčí Policie ČR, Ústecký kraj.

Matce Míši zřejmě policie nevěří

Podezřelým číslo jedna byl pro policisty ale podle informací TV Prima Otakar S. Kriminalisté ho měli v hledáčku, probíhali u něj domovní prohlídky. Vyslýchali ho. Podezřelý číslo jedna už ale bohužel kriminalistům nic neprozradí. V pondělí ho našli mrtvého. S největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Na výslechy teď prý intenzivně chodí i samotná matka Míši. Měla být dokonce i na detektoru lži. Televize Prima matku Míši natočila chvíli poté, co od policistů odešla.

Po zmizení dcery v dobré náladě?

Matka Míši podle TV Prima seděla s přáteli v nedaleké kavárně. Podle ostatních hostů byla v dobré náladě. S reportéry se ale bavit nechtěla. Na otázku, můžete se nám nějak vyjádřit, jen řekla: „Ne, děkuju.“ Nechcete nic říct? „Odejděte s tím, děkuju. I s tou kamerou,“ sdělila Eva Muzikářová, matka Míši. „Ono těch vyjádření už bylo tolik,“ řekl pak televizi Prima rodinný přítel s tím, že je Muzikářová prý  ze všeho už vyčerpaná. Ztrátu své dcery podle snáší špatně, měly spolu prý výborné vztahy. Také si prý navíc dává za vinu i smrt svého přítele. „Rozešla se s ním a on si to hodil. No, rozešla, pohádali se. Takhle asi. Jestli rozešla, to nevím,“ řekl televizi Prima rodinný přítel.

Míšina matka po výslechu na policii šla do restaurace. Repro TV Prima

Byl to můj táta, vy všichni máte kousek viny

Jestli byla hádka partnerů opravdu důvodem k jeho sebevraždě, se už pravděpodobně nikdy nedozvíme. Jeho 18letý syn vidí problém jinde. Takhle se vyjádřil na Facebooku: „Věř mi, neunesl bys ten tlak médií, bulváru, obviňování od lidí. Odešel mi jeden z nejlepších lidí na světě. Byl to můj táta. Vy všichni máte na jeho sebevraždě kousek viny. Lidi kvůli vám přichází o život a vy toho nenecháte. Zkuste se vcítit, jak mu bylo. Kvůli vám nemohl ani do ulic nikam,“ uvedl syn Otakara S.

Příčin ale mohlo být několik, třeba i to, že Otakara S. vyšetřovala policie kvůli zneužití 12leté dívky. Také vyplulo napovrch, že kvůli zneužívání údajně minulý týden vyslýchala policie i 14letou dceru Otakarovy bývalé manželky a jeho vlastní šestiletou dceru… Policisté by už během dneška měli znát výsledky soudní pitvy, která prozradí, jestli Otakar S. opravdu spáchal sebevraždu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová