Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvojí život ubohé zmizelé Míši z Ústí: Novináři se ptají, komu nechala dívka vyrytý vzkaz a odhalují hrozné věci o její rodině

27.01.2017
Dvojí život ubohé zmizelé Míši z Ústí: Novináři se ptají, komu nechala dívka vyrytý vzkaz a odhalují hrozné věci o její rodině

Autor: Policie ČR

Popisek: Michaela Patricie Muzikářová, na snímku z videa z jejího Facebooku, které uveřejnila Policie ČR

KRIMI Už dva týdny ji hledá celá republika. Dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová odešla do školy jako každé ráno – jenže do ní nikdy nedošla a nikdo netuší, kde je. Tedy, někdo to asi tuší… Novináři z MF Dnes pátrali v Ústí nad Labem v domě, kde Míša bydlí.

„Nesnášim je nesnášim! Mámu a toho…,“ napsala školačka v září na Facebook. A podle sousedek z oprýskaného ústeckého činžáku měla důvod. Matka je prý alkoholička a dcera pro ni často chodila do hospody, navíc střídala mužské a žádný nestál za nic. A dům samotný? Všude odpadky, špína, obnažené dráty elektrického vedení. Tak tady holčička žila. Jen s matkou. Otcem je jakýsi Rus, který se s rodinou ale nestýká.

Matka s přezdívkou Eva Braunová

Co si myslet o matce, která na Facebooku adoruje Adolfa Hitlera a vystupuje pod nickem Eva Braunová? Podle sousedů je prostě jen hloupá a snadno ovlivnitelná… Míšu viděla matka naposledy při večeři den předtím, než dívka zmizela. Matka totiž pracuje jako dělnice a dojíždí na šestou ráno do práce, odkud se vrací v půl sedmé večer. Ráno tedy ještě dívka spí – kdy se opravdu s matkou potkávala a bavila, těžko říct. Blízký vztah ty dvě asi zrovna nemají.

Všichni matčini chlapi jsou exoti

Míšina matka má také podle zjištění MFDnes dost podivné chlapy. Biologický otec holčičky už v jejich životě deset let nefiguruje, ale zato tu je jakýsi metalák s přezdívkou Satan, kterého prý dívenka měla ráda a doufala, že se dá s matkou dohromady. To kamioňák Jan, se kterým se matka fotila, jak sedí na bojovém voze s pistolemi v ruce, je jiná káva. Stejně jako největší záhada celého případu – jednoruký dělník Otakar, se kterým to matka táhla poslední dobou a těžce nesla, když od ní odešel, ačkoliv byl ženatý a měl tři děti.

Komu je určen vzkaz?

V Ústí nikdo o tom, kam mohla dívenka zmizet, nemluví. Novináři si přesto všimli, že na zdi u zvonků v Míšině domě je vyryto 21 Míša – a 21 je číslo bytu, kde dívka bydlela. Komu dávala signál, na který z nepopsaných zvonků má zazvonit, tedy pokud nápis vyryla sama Míša? A jak mohla zmizet na necelém půl kilometru, který dům dělí od školy?

Proč Míša chodila do školy o hodinu dříve?

Jde navíc o rušnou cestu, po které kromě dětí ze základky chodí i univerzitní studenti. Míša podle svědků ale chodila do školy nezvykle brzy, svědkyně vypráví, že ji vídala už ve tři čtvrtě na sedm. Proč? Nechtěla být doma sama, anebo se s někým cestou scházela? To už těžko zjistíme – na ulicích jsou sice kamery, ale na záznamech prý policisté nic nenašli. A když si je vyžádali znovu, byly už smazané – uchovávají se jen týden. A pak je tu teorie další sousedky, že dívenka do školy nešla, sousedka ji prý z balkonu viděla jít na druhou stranu, než je budova školy…

Počkáme, až sleze sníh, říká policie

Zatím se zdá, že Míša zmizela beze stopy. Sociální sítě jsou plné teorií, které vesměs viní matku anebo jednorukého Otakara anebo další z matčiných milenců. A podezření, že pátrání pomalu vzdává i policie, korunoval šéf ústecké kriminálky Martin Charvát. Ten se prý bojí nejhoršího. „Počasí je jednoznačně proti nám. Míša zmizela v noci z úterý na středu 11. ledna, kdy udeřily holomrazy. Ve středu se přidalo intenzivní sněžení. Od té doby napadlo v Ústí nad Labem zhruba padesát centimetrů sněhu, který překryl všechny stopy. V případě, že tělo leží někde v přírodě, je vysoce pravděpodobné, že ho najdeme, až když sníh roztaje,“ řekl Charvát v rozhovoru pro magazín Týden. Jak se tohle musí číst rodině Míši, ať už je jakákoliv?

Policie nekoná?

„V souvislosti s pátráním po Míše Muzikářové jsme vyslechli desítky osob, zhlédli již přes stovku hodin kamerových záznamů, vyhodnotili desítky neustále přicházejících poznatků od veřejnosti, zmonitorovali komunikace na sociálních sítích z Míšina okolí a provedli další množství úkonů, které by nás měly přivést na stopu Míši,“ uvedla naopak ve čtvrtek pro Novinky.cz ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že na případu stále intenzivně pracuje tým zhruba 20 kriminalistů.

Co vyčenichal německý pes?

Středeční odhalení nové stopy ve případu zmizení Michaely Patricie Muzikářové (12) z Ústí nad Labem může být klíčovou stopou ve vyšetřování, zjistil Blesk. Míša opravdu zmizela ve středu 11. ledna a patrně k tomu došlo na cestě do školy. Policejní pes z Německa zde vystopoval její pach, který ovšem náhle zmizel. Co to znamená? Speciálně vycvičený policejní pes z Německa vyčenichal její pach na cestě, kterou chodila do školy. Stopa ale náhle mizí, jako by dívenka dál nešla...

Co to ale znamená, ptá se nejčtenější deník. „Nejpravděpodobnější se zdá, že Míša nasedla do auta, které ji odvezlo pryč. Otázkou ovšem zůstává, zda šla dobrovolně, nebo ji do vozu někdo dostal násilím! Stále se tak můžeme jen ptát, jestli utekla z domova, nebo se stala obětí trestného činu,“ píše Blesk. Zmiňuje ale také jinou variantu: „Ačkoliv toto Míša nikdy neudělala, je i možnost útěku stále pravděpodobná. Nikdo z jejích spolužáků na ní nepozoroval v poslední době změny, neslyšeli ji mluvit o útěku nebo o zhoršení situace doma. Přesto i šéf ústecké kriminálky přiznal, že její rodinná situace nebyla nejideálnější. „Postupně zjišťujeme, že nežila v úplně růžovém světě,“ řekl Martin Charvát magazínu Týden.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace