Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Holce není pomoci; on vloni unesl a málem znásilnil i mou dvanáctiletou dceru, tvrdí sousedka z kauzy nezvěstné Míši z Ústí. A její máma to věděla… Nové svědectví

18.01.2017
Holce není pomoci; on vloni unesl a málem znásilnil i mou dvanáctiletou dceru, tvrdí sousedka z kauzy nezvěstné Míši z Ústí. A její máma to věděla… Nové svědectví

Foto: Policie ČR

Popisek: Míša Muzikářová na jednom ze snímků, které uvolnila Policie ČR

KRIMI Čím déle je dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová nezvěstná, tím více lidí si myslí, že v jejím zmizení má prsty někdo z jejích blízkých. Nejčastěji se v tomto smyslu skloňuje jméno matky a jejího přítele. Televize Prima se dokonce spojila se ženou, která poukazuje na to, že měl tento muž v minulosti obtěžovat její malou dceru…

Předpokládalo se původně, že holčička byla naposledy viděna ve středu ráno v ústecké čtvrti Klíše, kde žila s matkou. Poté prý pak odešla do pouhých 400 metrů vzdálené školy, ale do té již nedošla. iDnes ale v úterý 17. 1. přinesla informaci, že to může být i jinak - policie totiž zpočátku uvedla, že zaznamenala na dívčině facebookovém profilu pohyb ještě 11. ledna časně ráno; pak ale vyšetřování ukázalo, že dívka už 11. ledna na Facebooku nebyla. Policie prý proto ověřuje, jestli nezmizela už 10. ledna večer nebo v noci. TV Nova navíc uvedla, že matka je sice přesvědčená, že dívka v noci byla doma, ale večer ani ráno ji neviděla… Veškeré pátrání policie, strážníků i dobrovolníků zatím nebylo úspěšné.

Nesnáším je!

Na Facebooku se objevují dohady o tom, že by v Míšině zmizení mohl být zapletený přítel matky Míši, kterého prý holčička neměla ráda, jak zjistil Blesk již přede dvěma dny. „Nesnáším je,“ napsala Míša na Facebook „Koho?“ tázala se kamarádka. „Mámu a toho,“ odpověděla. Je zřejmé, že jím myslí přítele své matky, se kterým prý vůbec nevycházela. „Ona se prý hádala s matčiným přítelem,“ napsala jedna dívka na Facebooku.

Otakar S. - to je ten muž, kterého se Míša bála? Foto TV Prima repro

„On je jediný, který by jí dokázal nějak ublížit,“ napsala další. A jejich podezření sdílí i soused. „Míšina maminka tam snad přes Vánoce měla nějakého přítele, přesněji to nedokážu říci. Míša se ho prý ale bála nebo ho snad neměla ráda, nevím,“ řekl muž pro Ústecký deník.

Matka neonacistka?

Podle snímků dívka vyrůstala v podivném prostředí, zjistil Blesk. Byla obklopená alkoholovými pitkami a zřejmě i kamarády z řad neonacistů, se kterými se přátelí její máma. Míšina máma zveřejnila například na sociálních sítích fotografii Míši, spící na lavičce, obložené lahvemi piva. Další fotografie, kterými se máma chlubí, jsou plné alkoholu a neonacistických symbolů… Ostatně, podle Blesku má matka jako úvodní fotografii na Facebooku Hitlera s jeho milenkou Evou Braun. Pod tímto jménem Míšina máma na Facebooku také vystupuje. Mezi oblíbenými má také dokument s Hitlerovými projevy, neonacistickou seznamku nebo skupinu Chlastáme jak hovado.

TV Prima objevila další svědectví

„Vím, že dost čtete i mé příspěvky. Chtěla bych vědět, proč ohledně hledání Michaly nikdo nepoukázal na matky přítele - je to pedofil a vím, o čem píšu,” napsala na Facebooku žena, kterou se reportérka Primy na základě tohoto statusu na sociální síti rozhodla kontaktovat. S rozhovorem problém neměla. Vzhledem k citlivosti případu a hlavně s ohledem na svou nezletilou dceru, ale nechtěla vystoupit před kamerou a rozhovor tak vedly po sociální síti.

 

Před rokem prý se svými dětmi bydlela ve stejném domě, jako Míša se svou matkou. Tehdy tam s nimi bydlel i Otakar S., přítel matky. Je to prý přesně ten, kterého Míša podle svých blízkých neměla ráda. A podle této ženy se není ani čemu divit. Je totiž vyšetřovaný policií kvůli obtěžování její tehdy 12leté dcery - byla tedy stejně stará jako je teď pohřešovaná Míša. Zvláštní náhoda... „Před rokem si udělal na Facebooku stránku jako 13 - 14 letý kluk a dopisoval si s ní. Pak došlo k tomu, že se jí svěřil, že má strejdu, kterého zná od Míši a že strejda ji k němu sveze," napsala televizi Prima žena.

S mužem se prý i nadále stýkala 

Její dcera prý na lest skočila a nakonec s mužem opravdu za domnělým kamarádem odjela. Matce řekla, že bude spát právě u Míši. Protože se jí na tom ale něco nezdálo, šla dceru zkontrolovat. V tu chvíli zjistila, že u Míši není a zavolala policii. „Jezdila s ním v autě, byla až za Mostem, až i za Litvínovem. Nabízel ji peníze, pak po ní nějak šátral, ale v tu domu mu zavolala policie, on se zalekl. Pak s ní ještě všude možně jezdil a nakonec ji vysadil v Ústí. Naštěstí si to snad uvědomila a bude si dávat pozor, teda doufám,” napsala televizi Prima žena. Matka pohřešované Míši prý o všem věděla. Přesto se prý s mužem dále stýkala. „Je mi to tak líto, ale ti co ho znali nebo znají příběh, si na 90% myslí, že v tom má prsty on a holce není pomoci,” napsala na závěr televizi Prima žena.

Policie žádá veřejnost o pomoc 

Policisté se zaměřili na všechny Míšiny blízké. Je to standardní postup. A pravděpodobně si dali do spojitosti i tento případ. Vyšetřují ho jako trestný čin pohlavního zneužití a svádění k pohlavnímu styku. Vyjádřit se k tomu ale nechtěli. A nekomentovali ani případnou spojitost staršího případu s aktuálním zmizením Míši. „Vzhledem k zákonu na ochranu osobních údajů nemůžeme sdělovat informace ke konkrétní osobě,” řekla televizi Prima Veronika Hyšplerová, mluvčí Policie ČR, Ústecký kraj.

Prohledávaly se suterény domů, sklepy, půdní prostory, ale i kontejnery na odpad. Do pátrání byli rovněž nasazeni i speciálně vycvičení psi na vyhledávání osob. Policie Míšu hledá i v zahraničí.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová