Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zavři tlamu, sráči! Zabil o rok mladší spolužačku, jako mladistvého ho zavřeli do Boletic. Fešácký ústav, Daniel odtamtud čile komunikuje přes internet. A vyhrožuje

10.11.2016
Zavři tlamu, sráči! Zabil o rok mladší spolužačku, jako mladistvého ho zavřeli do Boletic. Fešácký ústav, Daniel odtamtud čile komunikuje přes internet. A vyhrožuje

Foto: TV Prima / repro

Popisek: Boletice. Odsud Daniel napadá na sociální síti rodinu dívky, kterou zavraždil.

Čtrnáctiletý chlapec, který měl podle policie v Teplicích zavraždit svoji o rok mladší spolužačku Elišku, „sedí“ ve výchovném ústavu v Boleticích nad Labem v oddělení pro takzvané dětské vrahy. Jenže TV Prima zjistila, že se tam v klidu dostane na Facebook a dokonce si dopisuje se strýcem zavražděné dívky…

„Jsem nemocný, stres, chce to klid. Lovím je jak velryby, ta děvka je můj Moby Dick,“ tahle slova napsal Daniel krátce po vraždě. Jeho písňové texty z doby před vraždou, které chlapec spíše rapuje než zpívá, zaplnily internet. A je z nich znát, že to mladík nemá v hlavě v pořádku a na uzavřeném oddělení měl skončit už dřív. „Všechno se to rozbilo, jde to se mnou z kopce, z milýho kluka jste udělali protivnýho sobce,“ stěžuje si v písni. „A já nevím, jak dál, dál to půjde, každýho zajímám. Protože jsem jinej a nikam nezapadám.“

Vyřešil jsem to vraždou, rapuje mladý vrah

Pubertální výlevy, teenage lyrika, jakou si projde každý? Těžko… „Ona se zeptala, jestli tohle dělám s každou, potom se usmála, já to vyřešil vraždou." Ve svých textech krom vraždy mluví chlapec také o sebevraždě. „Navenek desítka, ale vevnitř navždy nula. Bezcitní jak hmyz, hmyz zabíjím jak grázl. Určil jsem poslední naději, kulku do hlavy, Omlouvám se, v ruce mám, v ruce mám zbraň, Poslední výstřel, odejdu pryč. Nevím kam,“ vylévá si srdce. Jenže pak zabil. A měl by za to pykat.

Zabíjím jak grázl, o co jde?

„Vůbec tě nechápu, zavři tlamu, sráči,” píše Daniel na Facebooku. Tato slova údajně napsal 14letý Daniel strýci zavražděné Elišky, panu Martinovi. Ten si na začátku září, tedy sedm měsíců po vraždě podle TV Prima všiml aktivity Daniela na sociální síti a byl nemile překvapen, když mu chlapec, který po vraždě skončil v boletickém výchovném ústavu v uzavřeném oddělení pro takzvané dětské vrahy, na zprávu odepsal.

Měsíc po vraždě vysedával na internetu

„On na tom facebooku byl měsíc po vraždě, kdy si tam aktualizoval tu svou fotečku. Už jenom ta první odpověď brala za své, že prostě je to idiot. Strohá, urážlivá, nic kloudného z něj nevypadlo,” řekl televizi Prima pan Martin, strýc zavražděné Elišky. A tak se do drzého fracka pustil pěkně zostra.  „Teď jsi vyhrál blázinec, kam patříš, ale jackpot pro tebe držím já!! Moc se na tebe těším, až ti ho, ty mrzáku, předám!,” napsal strýc Elišky na sociální síti.

To mě jako chceš zabít?

„Kdo vůbec jsi, magore jeden. To mě jako ty chceš zabít,“ ozval se Daniel. Věděl chlapec, kdo Martin je?  „Myslím si, že věděl, protože já jsem mu tam dokonce i odeslal fotku Elišky, aby věděl, kdo vlastně jsem,“ řekl televizi Prima strýc zavražděné dívky.  Podle psycholožky se nezájem ze strany chlapce dal čekat. „Těžko bychom mohli předpokládat, že projeví lítost, když vlastně celý jeho přechozí život směřoval k tomu, že se může něco takového stát,“ vysvětluje psycholožka Jana Doubravová.

Jak je možné, že vrazi chatují?

Jenže jak je možné, že se na nejpřísnějším uzavřeném oddělení nechvalně proslulého boletického pasťáku Daniel dostal na internet?  „Mně to vyráželo dech, že takový člověk vůbec může komunikovat se světem. Aby si telefonoval, psal na facebooku s holkama, s rodinou. To mi připadá trošku opravdu na palici,“ je v šoku Eliščin strýc.

Musí přece volat domů, říká ministerstvo

Ředitel ústavu novináře odkázal na Ministerstvo školství. „Já nedokážu vyloučit, jestli nevyužívá mobilního telefonu například, protože všechny děti mají právo v čase dvacet až dvacet jedna hodin kvůli možnému styku s příbuznými využívat mobilní telefon,“ vysvětlila mluvčí ministerstva  Jarmila Balážová, mluvčí ministerstva školství.

Daniel je stále ve výchovném ústavu v Boleticích, kde ale zůstane jen do června, kdy ukončí základní školu. O tom, kam půjde dál, už soud rozhodl. Vzhledem k tomu, že rozsudek ale není pravomocný, není výsledek zatím veřejný. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová