Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej! Ve čtrnácti brutálně znásilnil a mučil Patrika. Pak ho „uklidili“ do Boletic, jeho zločinecká dráha ale pokračuje

26.10.2016
Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej! Ve čtrnácti brutálně znásilnil a mučil Patrika. Pak ho „uklidili“ do Boletic, jeho zločinecká dráha ale pokračuje

Autor: TN.cz / repro

Popisek: Nikolas Bady

Ten případ si možná pamatujete. Dvacetiletý Nikolas Bady před šesti lety totiž brutálně znásilnil a mučil dvanáctiletého Patrika. Nápravné zařízení mu zjevně nepomohlo, momentálně ho opět má v hledáčku policie.

Dvanáctiletého chlapce Nikolas ještě s komplicem před šesti lety v severočeské Krupce mučili tak dlouho, až málem zemřel. Během mučení ho opakovaně znásilnili. Přestali prý jen proto, že jim došly síly. Vážně zraněný chlapec se musel sám doplazit pro pomoc. Starší z agresorů skončil na pět let za mřížemi, Bady pak coby nezletilý  skončil v nejtvrdším uzavřeném oddělená nechvalně známého nápravného zařízení v Boleticích u Děčína.

Co se stalo v Krupce?

Šokující čin se stal 29. dubna 2010 v Krupce na Ústecku. Tehdy nezletilí kamarádi Nikolas a Tomáš (17) si vyhlédli dvanáctiletého Patrika. Dvojice ho znásilnila, švihala páskem, kopala do něj, několik hodin štípala kleštěmi a nakonec ho zahnali do potoka. Tam svlečený Patrik musel dělat dřepy a na hlavu si musel pouštět těžkou desku... „Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej," řekli mu tehdy agresivní útočníci. 

Napadl zdravotnici

Před Boleticemi byl Bady v jiném nápravném ústavu, v Chrastavě. Tam mladistvého násilníka ale nezvládli. Napadl tam totiž zdravotnici. Ta na něj podala trestní oznámení, policie ale napadení označila jen za přestupek. „Zdravotnice kontrolovala, zda chlapec bere léky. To ho rozlítilo natolik, že jí nejprve slovně napadl, vyhrožoval smrtí, urážel. Pak se rozpřáhl a šel na ní. Na poslední chvíli mu v útoku zabránil náš asistent, který byl vyčleněn, aby ho neustále hlídal," popsala tehdy incident zaměstnankyně ústavu.

Utekl a zmlátil přítelkyni

Chlapec byl tedy převezen do „přísnějších“ Boletic. Po ukončení povinné školní docházky byl ale v červnu 2011 přeřazený do budovy s volnějším režimem, odkud jedenáctkrát utekl. Za tyto útěky dostal roční vězení, ale před trestem se delší dobu skrýval. Údajně měl být dokonce v Anglii.  Prozradil se až loni v srpnu, kdy brutálně zmlátil svou přítelkyni. I za to půjde před soud.

Soudkyně varovala už před šesti lety: Dejte si pozor!

Mladík se ale rozhodně nepoučil. Už když stál Nikolas Bady před soudem kvůli mučení chlapce, soudkyně před ním varovala. „Upozorňuju všechny lidi v republice, aby si dali před ním pozor! Mám pocit, že ho tady brzy uvidíme," řekla tehdy podle ústecké MF Dnes. A dnes jí musíme dát za pravdu.

Zloděj z ústeckého nádraží

Policie totiž nedávno dopadla zloděje, který okrádal cestující na hlavním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem. Bral jim mobilní telefony a také hotovost. A neváhal jim vyhrožovat i nožem. Po jeho dopadení policisté zjistili, že se jedná právě o známého kriminálníka Nikolase Badyho.

Ohrožoval oběti nožem

„Po poškozeném požadoval finanční hotovost. Ve chvíli, kdy mu mladík odpověděl, že nemá peníze, tak ho požádal o mobilní telefon. Mladík mu ze strachu telefon půjčil, načež pachatel s telefonem odešel a nechtěl mu ho vrátit," popsala loupež  Veronika Hyšplerová, mluvčí ústecké policie. Po druhé krádeži ho policie dopadla. A tak snad konečně skončí Bady ve vězení, kam patří. A doufejme, že zahodí klíč.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace