Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ústečany čeká hororová noc. Hladina Labe stále stoupá

05.06.2013
Ústečany čeká hororová noc. Hladina Labe stále stoupá

Autor: usti-nl.cz

Popisek: Situace v Ústí nad Labem

Povodně roku 2013 pomalu odeznívají, ale sever Čech má to nejhorší stále ještě před sebou. Kulminace Labe v Ústí nad Labem se očekává v noci na čtvrtek na úrovni stoleté vody. Hladina pravděpodobně dosáhne jedenácti a půl metru. České přísloví praví, že neštěstí nechodí samo. A bohužel se to potvrzuje v samotném Ústí, došlo tam totiž k pokusům o rabování.

V Ústí nad Labem se evakuovalo na čtyři tisíce lidí. Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) ve vyjádření pro Českou televizi opakovaně uvedl, že už by byl rád, aby povodňová vlna skutečně přišla, protože ono čekání je pro všechny obyvatele stresující. Především bude možné po odeznění povodňové vlny začít odklízet škody. Kulminace na Labi se očekává během noci na čtvrtek. V půl dvanácté dopoledne dosahovala hladina vody deseti metrů a padesáti tří centimetrů, alespoň podle informací Českého hydrometeorologického ústavu.

O rabování se pokusila mladistvá s páčidlem

Podle informací zdejšího dopravního podniku trolejbusovou dopravu v Ústí nad Labem nahrazuje doprava autobusová, na řadě míst nefunguje elektřina. Společnost ČEZ vyhlásila již v úterý ve 14 hodin stav nouze, který podle informací magistrátu stále trvá. Dobrou zprávou je alespoň to, že kvalita pitné vody ve městě není ohrožena a lidé ji mohou užívat běžným způsobem.

Stojí za pozornost, že v Ústí nad Labem došlo i k pokusům o rabování. Jeden s pokusů má podle informací České televize nezletilá pachatelka, kterou policisté přistihli s páčidlem v ruce, když se pokoušela dostat do jednoho z evakuovaných bytů. Policistů je ale v ulicích dost, mezi zatopenými domy projíždějí na člunech.

Krizový štáb už se připravuje na odklízení škod po průchodu povodňové vlny městem. Podle informací magistrátu bude v celém kraji nasazeno až pět stovek vojáků Armády České republiky. Nejhorší situace zřejmě bude v městské části Střekov, kde voda překonala protipovodňové zábrany již v noci na středu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace