Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kauza „kluk s řetízkem“: Republika se baví, televize Prima si mne ruce, Pohlreich se diví a... Chlapec se z toho zhroutil

14.09.2015
Kauza „kluk s řetízkem“: Republika se baví, televize Prima si mne ruce, Pohlreich se diví a... Chlapec se z toho zhroutil

Foto: Primaplay.cz

Popisek: Ústecký učeň Pavel Bureš netušil, jakou lavinu 'popularity' jeho přílišná upovídanost před kamerou vyvolá. Teď je z toho špatný.

Rekordní sledovanosti dosáhla premiérová epizoda Ano, šéfe!, kterou proslavil příběh ukradeného řetízku. Úsměvný ale byl pouze pro Zdeňka Pohlreicha a diváky, hlavní protagonista se po zveřejnění svého prohřešku zhroutil.

Všichni o něm mluví, všichni ho parodují. Čtvrteční premiérový díl populární kuchařské show Zdeňka Pohlreicha Ano, šéfe! zplodil novou hvězdu internetu. Stal se jí učeň oboru kuchař-číšník Pavel Bureš učiliště v Ústí nad Labem-Trmicích, který se Pohlreichovi před kamerou přiznal, že ukradl zlatý řetízek vlastní babičce. Naivní nešťastník, který prý ve skutečnosti chtěl být pouze ‘zajímavým‘, ze své popularity ani trochu nemá radost. Ani ve snu ho totiž nenapadlo, co takový televizní pořad může všechno způsobit.

Povídálek se stal štvancem

Nečekaná lavina popularity se strhla téměř vzápětí po odvysílání pořadu. Jeho hlášky o ‘jednání s tátou‘, strejdovi, babičce a hlavně ‘hrníčkách‘ se staly hitem. Na sociálních sítích má Pavel desetitisíce fanoušků, prodávají se jeho trička... Jenže on z toho radost nemá, přes noc se stal štvancem. Přestal chodit do školy, neobjevuje se na svých oblíbených místech, nekontaktuje kamarády, zkrátka se ukrývá před světem. Jeho nejbližší si o něj dělají velké starosti. Podle okolí je nešťastník hodný a pracovitý kluk. „Pavel byl u nás na brigádě. Byl to strašně hodný a extrémně pracovitý kluk, který se nebojí přiložit ruce k dílu,“ vyprávěli Blesku pracovníci velkoobchodu v Ústí nad Labem, kde byl na praxi.

Ústecký učeň Pavel Bureš se Zdeňkem Pohlreichem v pořadu Ano, šéfe!

Ústecký učeň Pavel Bureš se Zdeňkem Pohlreichem v pořadu Ano, šéfe!

Ředitel má pochopení

Ředitel školy, ve které se »Ano, šéfe« natáčelo, nyní lituje, že televizní štáb na půdu učiliště vůbec pustil. Ukazuje se, že to přinejmenším Pavlovi hodně uškodilo. „To, že se na naší škole natáčelo, jsem dělal pro děti, aby měly zábavu. Proto mě to, co se stalo, moc mrzí,“ řekl deníku Aha! Pavel Caitaml, ředitel Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem. Proto měl také velké pochopení pro nešťastného povídálka, který se mu omluvil z docházky. „Je z toho hodně špatný, protože si ho všichni dobírali,“ dodal Caitaml, podle nějž Pavel nic neukradl, jenom chtěl být před kamerou zajímavý a příliš mluvil.

Správná motivace funguje i u teenagerů

Oblíbený pořad Ano, šéfe! se letos na podzim na obrazovce televize Prima představil v premiérové šesté řadě. Od samého začátku si klade za cíl pozvednout úroveň gastronomie v České republice a před šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem i tentokrát leží nelehký úkol – musí zjistit, proč se některé restaurace potácejí v problémech a proč v nich lidem nechutná. Ve čtvrteční epizodě poodhalil divákům stav učňovského školství v oboru kuchař-číšník. Ale že správně motivovaní učni dokážou na první pohled nemožné, dokázal nejen jim samotným při společné přípravě náročného menu v luxusní ústecké restauraci. Premiérový díl přilákal k obrazovkám 613 000 diváků starších 15 let a stal se na Primě nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne.

Psali jsme:

To zase bude řev! Po kůžičkovém králi Hruškovi znovu zaútočí na nervy „vzteklého šéfa“ Pohlreicha další vyhlášený patlal

Dramatická změna zdravotního stavu manželky slavného šéfkuchaře. Jak bojuje Zdeňka Pohlreichová s rakovinou?

V jakém vesmíru mohla vůbec vzniknout tato fotka? Na Facebooku se objevil společný snímek dvou nesmiřitelných rivalů… Máme ji, budete zírat

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská