Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Duchcově si došlápnou na nepřizpůsobivé, kteří otravují vzduch ostatním. Nesmíte se srocovat, káže nová vyhláška, dílo vládnoucích „Dělníků“

19.03.2015
V Duchcově si došlápnou na nepřizpůsobivé, kteří otravují vzduch ostatním. Nesmíte se srocovat, káže nová vyhláška, dílo vládnoucích „Dělníků“

Foto: Lucie Bartoš

Popisek: Duchcov, město demonstrací, organizovaných Dělnickou stranou sociální spravedlnosti

Stop srocování nepřizpůsobivých. Koalice v Duchcově zavádí pořádek. S takovými hesly rozeslala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) informaci o tom, co duchcovští zastupitelé rozhodli na svém březnovém jednání.

Město Duchcov na návrh koalice přijalo na zasedání městského zastupitelstva Obecně závaznou vyhlášku č. 4/2015 o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku, ochraně veřejné zeleně a zlepšení vzhledu města.

Konec táborovým dýchánkům pod širým nebem

Na přípravě této vyhlášky spolupracovali dohromady členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), starosta města Duchcova Zbyněk Šimbera a velitel duchcovské městské policie.

Příprava vyhlášky trvala více než tři měsíce a nabývá účinnosti patnáctým dnem po dni vyhlášení. Jejím cílem je omezit narušování veřejného pořádku a činnosti, které jsou v rozporu s dobrými mravy. „Je zaměřena zejména na takzvané táborové dýchánky nepřizpůsobivých občanů na veřejných prostranstvích, kdy často do pozdních hodin ruší hlukem slušné občany,“ vysvětlil Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS.

Teď dohlédneme na strážníky, zda vše dobře kontrolují

Radní města Duchova a předseda duchcovské místní organizace DSSS Jindřich Svoboda uvedl, že dělnická strana v Duchcově již předvolbami slibovala, že udělá vše pro to, aby duchcovské ulice i parky byly bezpečné, klidné a čisté. „Jsem přesvědčen, že tato vyhláška bude pro naše město velkým přínosem,“ uvedl s tím, že se nesmí zapomenout ještě na jednu důležitou věc, a tou je důsledná kontrola a adekvátní represe.

„Je teď potřeba pouze dohlédnout na městskou policii, zdali důsledně dohlíží na striktní dodržování vyhlášky. Touto vyhláškou náš boj za bezpečný Duchcov samozřejmě nekončí a já snad mohu prozradit,“ dodal Jindřich Svoboda. Dělnická strana v Duchcově již nyní připravuje další dost zásadní změnu pro znepříjemnění života nepřizpůsobivým občanům našeho města, o níž zatím Svoboda nechtěl blíže hovořit.

Text vyhlášky viz fotogalerie níže.

Oranžoví na paškále kvůli DSSS

O duchcovském rozložení politických sil se v poslední době hovořilo zejména v souvislosti se zrušením duchovské buňky ČSSD za to, že se spolřila s „dělníky". Na zrušení trval premiér Bohuslav Sobotka i přes argumenty krajské organizace ČSSD. Dodal ovšem tehdy, že současně nelze podceňovat sociální situaci v některých regionech a že je zcela nezbytné, aby vláda dále pracovala zejména na zlepšení bezpečnosti a zaměstnanosti. Především státní aktivní politika zaměstnanosti musí být zaměřena na pomoc sociálně vyloučeným lokalitám. ČSSD podle něj současně podpoří všechna opatření, vedoucí k tomu, aby se v naší zemi vyplatilo pracovat, včetně dalšího zvyšování minimální mzdy.  

Duchcovskou buňku bylo podle něj třeba zrušit, protože její postup je „v rozporu s programem sociální demokracie, s její demokratickou tradicí a se zásadami, které sociální demokracie prosazuje". Sobotka je proti tomu, aby ČSSD na jakékoliv úrovni vytvářela koalice se stranami, které mají rasistický nebo fašistický charakter. Takovou podle něj DSSS je. V ČSSD je od roku 1995 v platnosti takzvané bohumínské usnesení, které sociální demokracii zapovídá spolupráci s extremistickými politickými stranami. Konkrétně jmenuje SPR-RSČ, KSČ, MNS, KSČM, LB a SDL. Navzdory usnesení mají ale sociální demokraté koalice s komunisty například v krajích a obcích. Komunisté jsou i součástí trojčlenné koalice v Duchcově.

Dělnická strana si to nenechala líbit

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje rozhodnutí Ústředního výkonného výboru ČSSD mimo jiné za důkaz pohrdání svými členy a voliči v Duchcově, kteří o složení koalice rozhodli svými hlasy v demokratických volbách. „Ukazuje se, že panu Sobotkovi nevybuchují pouze sklady ve Vrběticích, ale i jeho vlastní strana, a nakonec musel rozpuštění duchcovské buňky prosadit ´demokraticky´ formou diktátu, když to odmítla učinit krajská organizace v Ústeckém kraji," podotkl Tomáš Vandas a dodal: „Pokud socialisté tímto způsobem dobrovolně vyklízejí pole v neklidném regionu, je na řadě DSSS, aby na troskách socialistů začala stavět s podporou voličů, o které nemá vládní strana zájem."    

Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie