Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Teplický „Brooklyn“ děsí tamní občany. Kubera o tom ví

04.04.2013
Teplický „Brooklyn“ děsí tamní občany. Kubera o tom ví

Autor: ods.cz

Popisek: Jaroslav Kubera, primátor Teplic

V pořádně divokou a místy nebezpečnou část Teplic se proměnila jedna z tamních čtvrtí Trnovany. Obyvatelé lázeňského města se občas děsí temné části jejich města. Zkrátka hotový Brooklyn.

Potemnělá neprůhledná místa, spousta barů, heren, zastaváren. Tak vypadá v současné době jeden z teplických obvodů - Trnovany. A když se k tomu přidá nepořádek na ulicích, je důvod k nespokojenosti.

Ve čtvrti působí více policistů než jinde

Řada místních obyvatel se proto této čtvrti vyhýbá a hledá jinou cestu, jak se dostat na místo, kam směřují. A po setmění tam raději nechodí vůbec. O celé věci  ví i teplický primátor Jaroslav Kubera. „Je problém, že tam postávají různé skupinky lidí. Je zřejmé, že pro občany s nimi nemusí být příjemné setkání,“ komentuje situaci.

Jak kontrolovat potencionální pouliční gangy, aby se obyvatelé města nemuseli obávat procházet jednou z části lázeňského města? „Trnovany jsou pozorně sledované Městskou Policií Teplice. V současné době tam chodí pravidelně osm strážníků, v jiných částech města jich působí méně,“ vysvětluje policejní mluvčí Daniel Vítek. A dodává: „Lidé mohou negativně vnímat například větší koncentraci nepřizpůsobivých lidí nebo kriminálně závadových osob na jednom místě.“

I přes nedokonalou pověst Trnovany neevidují výrazně větší počet kriminální činnosti oproti jiným koutům Teplic. „V celých Teplicích, nejen v Trnovanech, dochází nejvíce ke krádežím aut nebo vloupání do nich,“ informuje znovu Vítek.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace