Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Teplický „Brooklyn“ děsí tamní občany. Kubera o tom ví

04.04.2013
Teplický „Brooklyn“ děsí tamní občany. Kubera o tom ví

Autor: ods.cz

Popisek: Jaroslav Kubera, primátor Teplic

V pořádně divokou a místy nebezpečnou část Teplic se proměnila jedna z tamních čtvrtí Trnovany. Obyvatelé lázeňského města se občas děsí temné části jejich města. Zkrátka hotový Brooklyn.

Potemnělá neprůhledná místa, spousta barů, heren, zastaváren. Tak vypadá v současné době jeden z teplických obvodů - Trnovany. A když se k tomu přidá nepořádek na ulicích, je důvod k nespokojenosti.

Ve čtvrti působí více policistů než jinde

Řada místních obyvatel se proto této čtvrti vyhýbá a hledá jinou cestu, jak se dostat na místo, kam směřují. A po setmění tam raději nechodí vůbec. O celé věci  ví i teplický primátor Jaroslav Kubera. „Je problém, že tam postávají různé skupinky lidí. Je zřejmé, že pro občany s nimi nemusí být příjemné setkání,“ komentuje situaci.

Jak kontrolovat potencionální pouliční gangy, aby se obyvatelé města nemuseli obávat procházet jednou z části lázeňského města? „Trnovany jsou pozorně sledované Městskou Policií Teplice. V současné době tam chodí pravidelně osm strážníků, v jiných částech města jich působí méně,“ vysvětluje policejní mluvčí Daniel Vítek. A dodává: „Lidé mohou negativně vnímat například větší koncentraci nepřizpůsobivých lidí nebo kriminálně závadových osob na jednom místě.“

I přes nedokonalou pověst Trnovany neevidují výrazně větší počet kriminální činnosti oproti jiným koutům Teplic. „V celých Teplicích, nejen v Trnovanech, dochází nejvíce ke krádežím aut nebo vloupání do nich,“ informuje znovu Vítek.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace