Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle se Sobotkovi vážně nelíbí! Chce vytahat za pačesy svou ČSSD v Duchcově. Spolčila se totiž s DSSS. Vážně je úplně zruší?

07.11.2014
Tohle se Sobotkovi vážně nelíbí! Chce vytahat za pačesy svou ČSSD v Duchcově. Spolčila se totiž s DSSS. Vážně je úplně zruší?

Autor: ČSSD

Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Duchcov na Teplicku v severních Čechách sestavil povolební koalici, kvůli které se vzteká premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Sociální demokracie se tu totiž spojila s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti Tomáše Vandase. Od tohoto spojení se šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka striktně distancuje.

Kdyby byl jen nespokojen, to by ještě nebylo tak horké kafe. Jenže on chce tamní organizaci ČSSD přímo zrušit! „Dělnickou stranu sociální spravedlnosti považuji za naprosto nedůvěryhodného koaličního partnera. Zpráva o spolupráci ČSSD a DSSS v Duchcově mne velmi znepokojila,“ sdělil předseda strany novinářům. Již v pátek se tím budeme na politickém grémiu sociální demokracie intenzivně zabývat. „Místní organizace Duchcov bude zrušena,“ říká rázně premiér.

Tři členové Dělníků v zastupitelstvu!

Duchcov na Teplicku se stal jediným místem v Ústeckém kraji, kde se Dělnická strana sociální spravedlnosti do zastupitelstva dostala. V zastupitelstvu, které má 21 lidí, usednou tři členové koalice DSSS a hnutí Za bezpečný Duchcov. ČSSD v Duchcově volby vyhrála. Získala pět mandátů.

Demonstrace v Duchcově, kterou pořádala DSSS.

Dělnická strana sociální spravedlnosti v Duchcově posílila po vlně demonstrací proti nepřizpůsobivým lidem.

Problémem Duchcova je váznoucí komunikace, tvrdil už před půl rokem Dienstbier

Problémem severočeského města Duchcov, kde v loňském roce útok na manželský pár vyvolal protiromské nálady, je váznoucí komunikace radnice a neziskových organizací, řekl v květnu po své návštěvě ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD).

„Osobně chci vidět situaci, mluvit se zástupci obcí i neziskových organizací, protože pohledy mohou být velmi různé," řekl Dienstbier novinářům po návštěvě Duchcova.

Loni tam několik lidí brutálně zaútočilo na ulici na manželský pár, útočníky byli Romové. Případ vyvolal v Duchcově protiromské nálady. Soud v březnu udělil pěti lidem za útok tresty od roční podmínky do tří let vězení. Konstatoval, že napadení nemělo rasový podtext. Událost ale vedla k sérii demonstrací místních, červnová akce krajně pravicové Dělnické stany sociální spravedlnosti vyústila v ostrý střet jejích účastníků s policií.

Stačilo by získat pocit, že všichni máme stejná práva a povinnosti

„Demonstrace nic nevyřeší. Pro začátek by stačilo získat pocit, že všichni máme stejná práva a povinnosti. Připadá mi, že tomu tak vždy není," řekla po jednání s Dienstbierem starostka Duchcova Jitka Bártová (Šance pro Duchcov). Podle ministra by fungující integrace měla zlepšit život jak sociálně slabým, tak i většinové společnosti.

Ve snaze předcházet přestupkům a trestným činům město zřídilo čtyři asistenty prevence kriminality. Bezpečnostní situace v Duchcově se podle Bártové zlepšila. Jak ale řekla, cítí klid před bouří.

Pracovníci Agentury pro sociální začleňování se urazili

Z Duchcova v lednu 2011 odešla vládní Agentura pro sociální začleňování poté, co se město rozhodlo privatizovat domy v lokalitách Jižní Duchcov a Viktorina. Radnice tím podle agentury ztratí vliv na složení obyvatelstva a připraví se „o nástroj", jak pracovat s rodinami, které pravidla dodržují a mohly by svou situaci zlepšit. Starostka dnes však řekla, že obavy agentury se nenaplnily. „Její pracovníci se ale urazili, že jsme jejich návrhy vzali pouze na vědomí, a odešli," uvedla. Podle Dienstbiera je třeba celkově vyhodnotit, zda je agentura efektivní nástroj.

Problémy se sociálním začleňováním se podle něj v Duchcově nedaří příliš řešit. „Bavili jsme se o možnostech, jak ze strany vlády pomoci, jaké by mohly být nástroje," řekl ministr. Další konzultace budou podle něj následovat. „Cítila jsem potřebu vysvětlit panu ministrovi svůj pohled na situaci v Duchcově. Myslím, že se mě snažil pochopit," uvedla Bártová.

Radnice v Duchcově volila cestu represe. Sociální pracovníci se toho obávali

V Duchcově nefungovala a zjevně dosud nefunguje ani komunikace mezi radnicí a občanským sdružením Květina, které tam provozuje nízkoprahové zařízení. „Rozcházíme se v názoru na poměr prevence a represe," řekla sociální pracovnice centra Veronika Klaus Horčíková. Podle starostky však už nemá význam se sdružením jednat, protože na konec roku ohlásilo odchod z Duchcova. „Máme obavy, že po podzimních komunálních volbách bude situace na radnici ještě horší," uvedla Horčíková a jak se ukázalo, byla to prorocká slova...

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace