Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Policisté a strážníci v Krupce povolali posily, do ulic vyrážejí i úředníci. Neuvěříte, co je zvedlo ze židlí

30.09.2014
Policisté a strážníci v Krupce povolali posily, do ulic vyrážejí i úředníci. Neuvěříte, co je zvedlo ze židlí

Autor: archiv

Popisek: Severočeskou Krupkou krouží policisté i zastupitelé. Snaží se zabránit dalšímu kupčení s volebními hlasy

Posílené hlídky policistů i strážníků jsou v severočeské Krupce již nyní patrné na každém rohu, na pořádek v ulicích chtějí dohlédnout i úředníci osobně. Zvýšenou pohotovost plánují na celý týden.

Zvýšený policejní dohled v Krupce na Teplicku zapříčinily blížící se komunální volby. Před čtyřmi lety se totiž ve městě kupčilo s hlasy, proto se volby dvakrát opakovaly. „Pomáhají nám i kolegové z jiných oddělení. V ulicích budou nejen uniformovaní policisté, ale i operativní týmy v civilu,“ řekl médiím vedoucí obvodního oddělení policie v Krupce Zdeněk Černý.

Policisté nebudou v terénu jen během voleb, informace získávají už teď. Na problém zatím nenarazili. „Nezaznamenali jsme žádnou informaci ani poznatek, že by docházelo k ovlivňování, nebo dokonce uplácení voličů,“ doplnil Černý. Podobně na tom je podle ředitele Jiřího Petráka i městská policie. „Ani k nám se žádné takové informace nedostaly,“ doplnil.

300 korun za hlas

Signály o manipulaci s volbami zatím nemá ani sdružení Zdravá Krupka, které na kupčení s hlasy opakovaně upozorňovalo. „Situaci samozřejmě sledujeme. Zatím ale alespoň podle našich informací k ničemu podobnému nedošlo,“ konstatuje zastupitelka Miroslava Bačová. Zdravá Krupka přesto bude na volby dohlížet sama. „Budeme stejně jako při minulých volbách chodit po městě a sledovat, zda nedochází k porušování zákona," dodala zastupitelka.

Při volbách v říjnu 2010 prý v Krupce docházelo k nakupování hlasů především mezi sociálně slabými. Za vhození předem upraveného lístku údajně dostávali 300 korun a „zaplacení“ voliči měli být dováženi přímo k volebním místnostem. Právě kvůli svážení lidí poté krajský soud volby částečně zneplatnil. Zneplatnění výsledků následovalo i po druhých volbách, které rovněž provázely různé signály o kupčení. Nového zastupitelstva se Krupka dočkala až po třetím hlasování na podzim roku 2011.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace