Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Domácí násilí před kamerou a televize, kde se i snídá, za hranou. VIP skandály a aférky

24.04.2018
Domácí násilí před kamerou a televize, kde se i snídá, za hranou. VIP skandály a aférky

Foto: TV Nova

Popisek: TV Nova, ilustrační foto

O nové rubrice VIP skandály a aférky sice píšeme, že sleduje český šoubyznys ´vážně nevážně´, ale jsou chvíle, kdy jde humor stranou. Tentokráte jde o TV Nova, která v honbě za sledovaností přeťápla všechny meze, které jsme ještě ochotni akceptovat… Ve Výměně manželek jsme toho viděli už hodně. Tentokrát ale došlo i na násilí muže vůči ženě a možná je na čase se ptát, jestli už tvůrci pořadu nezašli poněkud daleko. Jasně, diváci lační po krvi, ale je opravdu nutné sledovat reálnou, opravdu zoufalou situaci jedné rodiny, která dokonce zavání trestným činem?

Pokud byste brali pořad Výměna manželek jako výpověď o běžné české rodině, asi byste byli pěkně zděšeni. Většina rodin má hluboko do kapsy, rodiče běžně kouří před malými dětmi, málokdo je nějak pořádně kvalifikovaný a má dobrou práci, ženy i muži jsou většinou neupravení, nosí to nejhorší nevkusné oblečení, co ovšem nenosí, jsou zuby, péče o chrup pokulhává, tzv. pervitinový úsměv mají i dvacetiletá děvčata. Radost mohou mít ovšem ti, kdo tvrdí, že se u nás nerodí děti, tyto rodiny jich mají klidně pět, šest, tatínků je většinou několik. Zájmy rodiny a děti nemají, hlavně se pokuřuje, hraje na počítači, nebo zírá do mobilu. Vskutku neradostný pohled. Inteligentní člověk ale tuší, že naopak běžná rodina se do pořadu, ve kterém si nechá kamery vlézt všude, nepohrne a hlavně, že na toto natáčení nemá ani čas. Naopak stotisícový příspěvek přiláká hlavně ty nemajetné z nás. A tak je možné vidět vše možné. Hloupost, ignoraci, nevzdělanost, nevychovanost. Klasické domácí násilí ti odvážnější z nás ale mohli vidět až nyní.

 

Rodina Jany

Chudáci děti a český tupounek

Nebudeme popisovat rodiny, jedna měla šest dětí, druhá dvě, hlavní je zřejmě osoba jednoho z otců, šestačtyřicetiletého Romana, který předvedl ukázkové domácí násilí jak z učebnice pro policisty. Není absolutně třeba popisovat, že jde o muže zakomplexovaného a zcela neschopného pro svou rodinu cokoliv udělat. Ani není třeba probírat to, jak k situaci došlo. Právě to je totiž u domácího násilí zcela bezpředmětné, násilník si důvod najde vždy. Svou roli hrál pochopitelně alkohol, pod jehož vlivem se Roman nerozpakoval napadnout zcela cizí vyměněnou manželku, a to před televizním štábem. Roman je zkrátka a dobře klasický český tupounek, kterému je vše jedno, když chce dělat nepořádek v domě, tak ho dělá, když chce strčit do ženy, tak prostě strčí. A je mu zcela jedno, že na vše zírá šest dětí.

 

Roman napadl Janu. Incident se odehrál v severočeské Bílině

Domácí násilí jak vyšité

Zcela jistě k tomu přispívá také jeho totálně nesebevědomá partnerka, která se bojí i najíst před lidmi, natožpak cokoliv říct partnerovi, který ubližuje jí i jejím dětem. Jak toxická je situace této rodiny, není třeba vykládat. A tak můžeme vidět v televizi to, jak Roman klidně nevybíravě strčí do vyměněné manželky a štáb při tom okamžitě nezasáhne. Až po chvíli, kdy se ani situace neřeší ukázkovým přístupem, který by měl být ve spolupráci s policií. Je zcela odůvodněné podezření, že se stejně šíleně chová doma zcela běžně. Proč se televizní štáb nezachoval mužně a nedal šílenci lekci? Má to pro nás snad být sdělení, že toto chování máme běžně tolerovat?

 

Rodina Romana

Nova prodává skutečné násilí?

A Nova pochopitelně vše patřičně „prodala“. „CHVÍLE HRŮZY VE VÝMĚNĚ: Náhradní manžel Janu fyzicky napadne!“ či třeba „DĚSIVÉ NAPADENÍ VE VÝMĚNĚ: Potlučenou náhradní manželku musel zachraňovat štáb!“ a další podobné titulky nás připravovaly na to, že tuto Výměnu bychom si neměli nechat ujít a že bychom se měli dívat na to, jak je chlap agresivní na cizí ženu. Řekněme si ale, nejsme už opravdu za hranicí toho, co je ještě jakž takž normální? Nova sice uštědřila rodině agresivního Romana sankci a místo sto tisíc korun obdrželi jen půlku, ale je to dostatečné?

 

Jana v nové rodině

Děti zavřít a upálit?

Nova nedávno řešila jiný skandál, a to s moderátorem Snídaně s Novou Petrem Říbalem. Fešný, ale asi ne moc zkušený a chytrý moderátor se totiž dopustil obrovského trapasu, či dokonce až hrubosti. Poté, co v Rusku v nákupním centru uhořelo mnoho lidí, hlavně dětí, a moderátor hovořil s odborníkem hasičem na bezpečnostní situaci v centru. Odborník vznesl námitku: „Ty děti byly zamčené. Zamknout někoho do nějakého prostoru, to prostě nemůžete udělat. Tam musí být volné únikové cesty.“ Říbal zcela nepochopitelně zareagoval: „Martine, máte děti? No, tak někdy je přece musíte někam zavřít. Aby byl klid!“ Jeho partnerka Hana Mašlíková se děsivému vtípku ještě zasmála a tím průšvih ještě podtrhla. Soudný člověk se tak musel ptát, kde bere Nova tyto „moderátory“? Hana Mašlíková je bývalá druhořadá modelka, která se proslavila svými silikony, těžko ji podezřívat z toho, že by byla členka Mensy. Říbal je rozhlasový moderátor, který měl průšvih ve vysílání už jednou. Na podzim si nevšiml, že má zapnuté mikrofony a diváci se od něj dočkali pěkné snůšky vulgarit…

 

Vtipálci: Hanka a Petr

Z obrazovky... jen na měsíc

Ani to tenkrát Novu nepřimělo, aby moderátora odstavila a dala šanci někomu jinému. Že by se Nova bála, že se tím sama shodí? Nyní už nešlo jinak a Říbal s Mašlíkovou museli z obrazovky, ale jen na jeden měsíc. Za ten se zřejmě napraví, zmoudří a budou moci ve vysílání pokračovat. Mnout ruce si ovšem mohou jejich kolegové, kteří budou ve Snídani místo nich a také shrábnou jejich honoráře, že.

Měla možnost se vrátit, teď moji právníci...

Jiří Paroubek se podruhé rozvádí a bitvu vyhrává tak napůl. Ačkoliv chtěl šedesátiletý politik dcerku do vlastní péče, ta zůstane mamince Petře Paroubkové. Na druhou stranu bude platit „jen“ deset tisíc korun alimentů, Petra žádala mnohonásobně více. Jiří Paroubek ale tvrdí, že je chudý důchodce, který nemá pomalu ani na ten rohlík. Jeho opálená tvář po luxusní dovolené ovšem mluví trochu jinak. Tak snad těch deset tisíc nějak sežene a dcerku si bude často „půjčovat“. Bitva s Petrou ovšem nekončí, Jiří Paroubek na ni prý podal několik desítek trestních oznámení a v tomto svém hobby, které sdílí s rádobymoderátorkou Kačkou Kristelovou Blažkovou, pokračovat hodlá nadále. Když mluví o důvodech, jednoho až zamrazí: „Do jisté doby měla možnost se vrátit, právníci měli příkaz nedělat nic, Petra to pochopila jako mou slabost a podle toho se začala chovat a nyní sklízí plody svých činů,“ vyjádřil se Blesku.

 

Rok 2014, Facebook a ´happy family´, jak Petra napsala

Vydělal stamiliony, výživné neplatí

A abychom nezapomněli na Bonnie a Clyde českého bulváru, alias Kristelovou se zkrachovalým fotbalistou Řepkou. Ten má po dalším soudu o výživné na syna Marcuse, kterého má s Vlaďkou Erbovou. Řepka pro jistotu neplatí nic, u soudu chce alimenty snížit na dva tisíce. Fotbalista, který vydělal čtyři sta milionů, prostě víc nemá. Podle policie ale přitom měl tisíc dvě stě korun, které zaplatil za sexuální fiktivní inzerát a fotkou a číslem své bývalé ženy. Jako hrdličky a v objetí se Kristelová s Řepkou dostavili na policii k vysvětlení. Co bylo jeho obsahem, nevíme. Pokud byste si mysleli, že páreček konečně zkrotne, pletli byste se. Naopak, na Erbovou opět zaútočil: „Místo starání o děti a především o Markuse, kterého mi roky, pokud jde o vídání, upírá, posílá paparazzi a informuje, co se kde děje!“

 

Snad nejzrůdnější dvojka českého šoubizu

Vávra Hradilek je malý pívo 

Abychom nekončili tak ponuře, chce to KLADNÉHO HRDINU. Vavřinec Hradilek, obecně zvaný Vávra, byl hostem Partičky a ukázalo se, že je vtipný, ale… malý. No, koukněte, jak se nad ním Genzer tyčí. Nicméně muskulaturu má super úspěšný vodní slalomář a kajakář (stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a mistr světa z let 2013 a 2017) pořádnou. Mimochodem, Vávra je i filmový herec, v roce 2016 hrál hlavní roli v českém filmu režisérů Lordana Zafranoviće, Petera Pálky a Daniela Krzywoně Tenkrát v ráji, který je inspirovaný skutečnými událostmi ze života horolezce Josefa Smítky. „Zkuste si někdy za pár hodin prožít lásku, nenávist, vztek, euforii. Přesně to po vás chtějí v záběrech, které jdou po sobě na přeskáčku,“ okomentoval novou profesní roli.

 

V médiích bývá někdy nesprávně jmenován jako Hradílek. „Jsem hrdý na to, že mám iniciály jako Václav Havel. Nosím je i na přilbě,“ směje se tomu. Když se mu v témže rozhovoru pro Novinky svěřil redaktor, že má z vrcholových sportovců – pohybujících se na vodě – pocit, že si životy plují bez stresů a rýžují medaile, ale zvážněl: „To je pověra.“ Nicméně, byť medaile neprodal jako druhdy Pollert, o stříbrné olympijské z Londýna 2012 přiznal: „No, asi jí mám kdesi zahrabanou. Možná je za fotkou rodiny na stole. Jsem bordelář, detaily nechtějte. Jednou placky posbírám, aby si s nimi mohly hrát děti.“ Slalomář také prozradil, že na svém prvním závodu musel zatajit věk: „Tehdy ještě nemohli startovat předžáci - závodit jsi mohl až od jedenácti let a mně bylo teprve deset. Musel jsem jet na registračku jednoho staršího kluka, co moc nechodil na tréninky. Můj výkon nebyl nejslavnější, pletl jsem si zelené s červenýma bránama."

 

Přítelkyni ukázal, ale… 

Nepovedlo se nám zjistit, co je zač. Vávra se letos vyjádřil velmi obecně: „Nejpříjemněji je mi tam, kde jsem s mojí přítelkyní, rodinou a mýma kámošema.“ Nicméně, před pár lety, když byl ještě single, pravil: „Pobavila mě jedna holka, která mi před půl rokem psala: ´Ahoj Vávro, budu ještě dva roky v Americe. Ale pak bych tě ráda potkala," řekl v rozhovoru pro týdeník Instinkt.

Umí vařit?

Další jasný požadavek úspěšného sportovce byla schopnost postarat se o jeho žaludek a chuťové buňky. „Určitě by musela umět dobře vařit. Hodně ocením, když přijdu domů a mám navařeno. Měla by být ale i veselá, dělat to, co jí baví, a být pozitivní. A taky by mě měla umět trochu srovnat," vysnil se sympaťák Vavřinec. Jenže my dobře víme, že sny a realita se málokdy potkají. Takže tato pěkná milá dívka patrně neumí uvařit ani vajíčko:-) Ale pozitivní je, to je vidět z fotky.

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková