Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Policie zabavila zbraně. Extrémisté měli v Duchcově dostaveničko, tekla krev

24.06.2013
Policie zabavila zbraně. Extrémisté měli v Duchcově dostaveničko, tekla krev

Autor: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Tisíc příznivců DSSS se o víkendu sešlo na mítinku v Duchcově, kde se neúspěšně pokusili prorazit policejní kordón. Aby se dostali k Romům. Při pochodu městem také létaly kameny, policie použila slzný plyn.

Dusný víkend si prožili lidé v Duchcově. Ve městě si dali dostaveníčko příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Policie v sobotu zadržela 22 lidí, kolik z nich bude obviněno z trestného činu nebo přestupku, není podle policie ještě zřejmé. Naopak večer ze soboty na neděli už byl ve městě klid.

"Měli jen dva výjezdy kvůli rušení nočního pořádku, to je ale standard," sdělila novinářům duchcovská starostla Jitka Bártová. Prvicoví extremisté i přes rušnou sobotu ve městě zřejmě nezpůsobili velké škody. "Podařily se uklidit i všudepřítomné střepy," dodala.

22 lidí si to odskáče

Sobotní mítink odskáče 22 lidí. Podle policejní mluvčí Jany Matonohové nelze říci, kolik lidí bude obviněno z trestného činu nebo přestupku. "Minimálně tři jsou ale podezřelí z trestného činu útoku na veřejného činitele nebo výtržnictví, další z přestupků proti občanskému soužití či neuposlechnutí výzvy," uvedla.

Na mítink DSSS přišlo v sobotu zhruba 1000 příznivců strany, nedaleko nich se sešlo zhruba 200 Romů a jejich zastánců. Pravicoví extrémisté se neúspěšně pokusili prorazit policejní kordón, aby se dostali k Romům. Při pochodu městem také dvakrát kameny a lahvemi zaútočili na policisty, kteří proti nim použili slzný plyn i vodní dělo.

Zranění i policisté

Podle policie zranění utrpělo pět lidí, z toho dva policisté. Jeden z těžkooděnců zůstal na zemi a do bezpečí mu museli pomoci jeho kolegové. Mezi zraněnými je i jeden fotograf, který měl tržné zranění hlavy. Policisté také zabavili přes třicet zbraní, baseballové pálky nebo různé nářadí.

Impulsem duchcovských nepokojů je napjatá atmosféra od 18. května. Tehdy pětice Romů napadla mladý manželský pár vracející se z diskotéky. Ženu povalili na zem, kopali a bili pěstmi. Policie případ klasifikovala jako pokus o těžké ublížení na zdraví.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace