Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zkazil jsem to já, jsem idiot, řekl nejmladší radní z Topky. A dodal: Kocovina z politiky je každým rokem horší

15.05.2017
Zkazil jsem to já, jsem idiot, řekl nejmladší radní z Topky. A dodal: Kocovina z politiky je každým rokem horší

Autor: FTV Prima

Popisek: Dominik Feri

Nejnovější Show Jana Krause měla exotického hosta, moderátor si do ní na TV Prima pozval svérázného studenta a teplického radního Dominika Feriho. Světe, div se, zastupitelem se totiž Dominik stal už v osmnácti letech, a je tak vůbec nejmladším radním v historii naší země. V Show Jana Krause ale práskl i to, že se nedávno rozešel s hodně ostrou partnerkou.

Dominik je členem TOP 09 a za tu také bude kandidovat do sněmovny. „Přišel jsem do Prahy studovat práva a ukázalo se jako rozumnější kandidovat tady,“ prozradil Dominik a podotkl, že největším problémem naší země je, že mladí lidé se o politiku vůbec nezajímají. V době, kdy se stal teplickým radním, ještě studoval na gymnáziu. „Jsem ještě mladej docela. Kocovina je s každým rokem horší,“ směje se Feri, který v současnosti studuje práva. Asi vás překvapí, že prestižní časopis Die Welt ho označil za evropskou naději v politice. „Oni v tom strašně přestřelili, ale potěšilo mě to,“ přiznal Dominik.

Lidé ho urážejí na každém kroku…

Kde vlastně kluk z Teplic vzal svůj exotický vzhled? Nutno podotknout, že se narodil v Kadani v křesťanské rodině, už od svých dvou let ale žije na severu Čech. Jeho matka totiž odtud pochází, předky má ale v Etiopii. Dominik musí neustále snášet řadu nenávistných komentářů na svou osobu, hodně lidí si totiž myslí, že je muslim. A vadí jim i jeho politická příslušnost. „Feri je nesympatickej a falešnej a v h..j straně, která se naštěstí nedostane do parlamentu. Takže skončí dřív, než začal,“ stojí v komentářích na sociálních sítích. A další: „Když se daří. Pokud bude na prezidenta kandidovat Dan Nekonečný, má můj hlas. Všude tygři, ohňostroje a rumba koule, nahatý Brazilky…“ A jedeme dál: „Pražská kavárna jsou jen hloupí lidé, kteří jsou mimo mísu. Jste posměchem a ostudou celé republice.“ Nenávistné komentáře k tomu, že je muslim, ani nebudeme uvádět. O svém vztahu k islámu se vyjádřil i v jednom rozhovoru pro idnes.cz: „Jsem tolerantní vůči všem umírněným formám jakéhokoliv náboženství. Náboženský fundamentalismus podle mého názoru ovšem představuje reálnou hrozbu.“

Sebemrskačský Dominik

Vraťme se ale do Show Jana Krause. V pořadu se vyjádřil i k současné politické krizi. „Málokdo je schopný složit účty a říct: já jsem to podělal, odstupuju, končím. Teď jsem byl třeba překvapený z rezignace ministryně. Tohohle většina politiků není schopná.“ Dominik je velice úspěšný ve svém působení na sociálních sítích, ovšem ani s vystupováním na veřejnosti prý nemá problém. „Jít do politiky je pro velkou část lidí velmi obtížným rozhodnutím,“ konstatoval.

Nedávno se také rozešel s partnerkou. Chodil prý s holkou z Moravy, jenže vztah na dálku nefungoval. V show prohlásil, že to prostě pokazil on a že je „idiot“. Na otázku Jana Krause, proč by měl být idiot a proč je tak sebemrskačský, odpověděl: „Vždycky za to může chlap.“ A co tedy své dívce provedl? „Když vás někde někdo vyfotí, klidně na nějaké polické diskusi, tak už jste prostě v tom, a já jsem měl navíc tvrdý režim.“ směje se. Zatímco ho prozatím stále ještě politika chrání před ženami, později ho podle Krause budou ženy chránit před politikou. Jedno se Dominikovi upřít nedá – na české politické scéně je bezesporu nebývalý zjev.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace