Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Přijde ten čas, kdy si pro něj přijdu, to srdce mu z těla vytrhnu a jeho hlavu přibiju jeho rodičům na dveře, plakal strýc zavražděné Elišky. A nyní si přečetl policejní spis, plný hrůzných detailů...

15.12.2016
Přijde ten čas, kdy si pro něj přijdu, to srdce mu z těla vytrhnu a jeho hlavu přibiju jeho rodičům na dveře, plakal strýc zavražděné Elišky. A nyní si přečetl policejní spis, plný hrůzných detailů...

Foto: TV Prima / repro

Popisek: Strýc zavražděné Elišky odmítl hovořit na kameru.

KRIMI Tato drsná slova řekl již v únoru televizi Prima strýc zavražděné třináctileté Elišky, jíž ubodal o rok starší, psychicky narušený Daniel. O brutálním případu z Teplic jsme již několikrát psali. Nové informace nyní přinesla TV Prima.

Brutální vražda Elišky šokovala celé Česko, média jí občas nazývají valentýnskou vraždou. Jen necelých 24 hodin policii trvalo, než dopadla podezřelého, čtrnáctiletého Daniela B. Podle přátel školačky spolu asi týden chodili. A Daniel měl již velký vroubek, ještě než zabil Elišku, úmyslně shodil kamaráda z 12 metrů do výtahové šachty. Ten přežil jen zázrakem.

Čtěte také:

Zavři tlamu, sráči! Zabil o rok mladší spolužačku, jako mladistvého ho zavřeli do Boletic. Fešácký ústav, Daniel odtamtud čile komunikuje přes internet. A vyhrožuje

 

 

Policisté našli tělo Elišky v chatce v zahrádkářské kolonii za nemocnicí na okraji řetenického lesoparku.

Krátce po vraždě mluvil strýc zavražděné Elišky velmi emotivně. Tehdy ještě neznal detaily smrti jeho neteře. Teď už je bohužel zná - z policejního spisu, který dostala rodina od policie. Mluvit před kamerou o případu nechtěl, svolil pouze k telefonickému rozhovoru s reportéry: „Jak se říká smrt za smrt. To je moje vidina. To není člověk, ten nemá právo tady být. Číst ten policejní spis, to je něco strašného a nepopsatelného, jak to udělal. Tam je jeden odstavec, který je tak děsivý, že na tom nemám slov,“ řekl strýc Elišky televizi Prima.

Aby vznikla mrtvola, tak musel někomu dojít dech 

A děsivých odstavců je v policejním spise opravdu dost. Vyplývá z něho, co přesně se v osudný den stalo i jak Daniel Elišku zavraždil. Vraždu dopředu plánoval. Měsíc před vraždou zveřejnil na internetu několik videí se svými skladbami. Jsou temnou předzvěstí toho, co se o měsíc později stalo. „Miluju smrt a celkem miluju krev. Je to zajímavý, že krev má svůj příběh. Aby vznikla mrtvola, tak musel někomu dojít dech,“ zpívá se v textu.

Daniel podle policejního spisu vylákal Elišku do zahradní chatky svých rodičů už s jasným úmyslem ji zabít. V chatce prý k dívce přistoupil a začal ji škrtit. Když upadla do bezvědomí, měl ji ubodat nožem, který si přinesl z domova. Pět ran do krku, tři rány do hrudníku. Eliška na místě zemřela. On měl ale podle spisu s jejím tělem ještě další plány.

Chtěl ji rozřezat a pohřbít 

„Mně to dělalo problém si to přečíst a říct to do éteru, že tu Elišku chtěl nakonec rozřezat a pohřbít u tý chatky, to je něco nepředstavitelného,“ řekl strýc Elišky televizi Prima. Dokončit svůj děsivý plán už Daniel nestihl. Těsně po vraždě šel podle jedné z výpovědí za svojí tehdejší přítelkyní, které se svěřil. Na sobě měl prý v tu chvíli ještě dokonce rukavice, které byly celé od krve. Policistům se pak měl svěřit, že ho krev fascinuje. Rád k ní prý čichá a dokonce mu chutná. 

Jeho přítelkyně ale tehdy policii nezavolala. Tu zavolala až druhý den matka Daniela, když se jí svěřil, že chce do ústavu, protože udělal něco zlého. Právě ona pak společně s policií našla v této chatce zavražděnou Elišku. „Měl to tak naplánovaný, že by se to mohlo dát i zfilmovat,“ řekl strýc Elišky televizi Prima.

A co je obzvláště děsivé, filmem se Daniel podle spisu i inspiroval. Konkrétně prý filmem Sin City, ve kterém hlavní hrdina vraždí pro svoji přítelkyni. I Daniel prý zavraždil třináctiletou Elišku hlavně pro svou milou. Dokonce chtěl policistům namluvit, že se s ním na vraždě podílela. To se ale neprokázalo. Dívka každopádně o jeho zvláštních choutkách věděla, bála se prý ale vše oznámit na policii. 

V červnu vraha pustí na svobodu?

Když Daniel B. letos v únoru zabil třináctiletou Elišku, bylo mu teprve čtrnáct, takže ho policie nestíhá. A hrozí, že se po dokončení školní docházky v červnu 2017, čili za půl roku, dostane na svobodu. Sám ale vychovatelům prozradil, že když se tak stane, bude znovu zabíjet.

„Policejní orgán vydal usnesení o odložení trestního stíhání z důvodu nepřípustnosti,“ řekl podle serveru iDnes.cz vedoucí odboru obecné kriminality severočeské policie Martin Charvát. Daniel B. byl v době činu nezletilý a za vraždu není trestně zodpovědný. V současně době kvůli němu ovšem pobývá ve výchovném ústavu v Boleticích, kam se posílají dětští vrazi. „Pokud se dostanu ven, hrozí, že budu znovu zabíjet. Nemůžu si pomoct, mám puzení,“ svěřil se údajně podle Blesk.cz jednomu z vychovatelů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Vendula Kvochová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace