Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Romský útok v Duchcově. Městské kamery odhalily útok

29.05.2013
Romský útok v Duchcově. Městské kamery odhalily útok

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Městský kamerový systém, ilustrační foto

Nedávný útok na manželský pár provedený skupinou Romů v Duchcově nevyvolal jen spravedlivé rozhořčení nad mimořádně agresivním a zbabělým činem, ale také vlnu protiromských nálad.

Útok směřovaný proti manželům se odehrál už 18. května, vášně ale rozdmýchala hlavně nahrávka z bezpečnostní kamery městké policie, která pronikla na veřejnost teprve před několika dny. Na ní je celý incident zřetelně vidět. Skupina pěti Romů zaútočila na mladý manželský pár pěstmi, kopanci a zrhuba dvoumetrovým klackem. Nejagresivnější z útočníků byla jedna z žen.

„Křičeli na nás: Zasraný gadžové! Řekl jsem jim, aby si nás vůbec nevšímali. No a začalo to," popsal incident napadený muž. O detailech ale mluvit nechtěl. „Podepsal jsem polici prohlášení o mlčenlivosti, dokud běží vyšetřování," dodal.

Dupali po nich

Celý incident vyvolal s klackem v ruce nejmladší z útočníků, teprve šestnáctiletý Rom. Záběry ho také zachytily, jak v jednu chvíli na ležící ženu skočil a dupl. Později se v médiích omluvil.

Z videa městské policie ale plyne i to, že pětici útočníků se snažili zastavit dva jiní Romové, napřed žena a poté i muž, který na místo dorazil až v průběhu útoku.

Policie všech pět útočníků ve věku od 16 do 44 let obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Jsou stíháni na svobodě. Rasový motiv útoku prokázán nebyl, policie jej ale zatím nevylučuje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace