Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Podomní prodejci? V Litvínově nadále nežádoucí

05.04.2013
Podomní prodejci? V Litvínově nadále nežádoucí

Autor: Město Litvínov

Popisek: Litvínovští nedávno oslavili Velikonoce, teď chtějí zbavit město „odpadu“.

Podomní či pochůzkový prodej na Mostecku není vítán. Po vzoru řady měst v regionu chce i Litvínov takový způsob prodeje zcela zakázat.

Podomní prodejci, máte smůlu. Něco takového vzkazuje litvínovská radnice. Prodejci se tak budou muset stáhnout z ulic Litvínova a zamířit o kus dál. Litvínovští úředníci již totiž přemýšlí nad nařízením, které by mělo zastavit některé druhy prodeje a poskytování služeb.

Rozhodne zasedání rady

„Předložil jsem návrh textu nařízení do připomínkového řízení na jednotlivé odbory úřadu a městskou polici s tím, že jejich relevantní připomínky do návrhu zapracuji,“ říká tajemník úřadu Vladimír Havela.

Že se čas podomním prodejcům skutečně krátí, svědčí i fakt, že se návrh bude projednávat už 15. dubna na zasedání rady města. A pokud projde, získá na platnosti už od května letošního roku.

Občané se bouřili

A proč litvínovské radnici začali podomní prodejci vadit? Podnět vzešel od samotných občanů severočeského města. Ti se začali bouřit, situaci proto museli vzít do rukou úředníci.

Nejenže podomní prodejci mnohdy obyvatele prudili, navrch ještě využívali dalších okolností. Momentu překvapení, neznalosti klientů právních předpisů nebo dokonce klamavými a agresivními obchodními praktikami. Skandální, že? Na metody prodejců často dopláceli starší občané, kteří si často se stylem pouličních prodejců nevěděli rady.

Nařízení ale nevyhovuje všem. „Vycházím z principu svobodného podnikání. Proto je můj postoj k vyhláškám rozdílný v porovnání s většinovým názorem rady města,“ poznamenává ekonomický náměstek primátora Mostu Karel Novotný. Jak celá kauza dopadne, se rozhodne během následujících dní.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace