Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se u nás chlapi poperou... Babišův politik dostal na divokém severu „přes hubu“. Kdo si ho podal v hospodě na záchodcích?

12.12.2014
Když se u nás chlapi poperou... Babišův politik dostal na divokém severu „přes hubu“. Kdo si ho podal v hospodě na záchodcích?

Autor: Hnutí ANO

Popisek: Jiří Fedoriška, zastupitel Litvínova za hnutí ANO

Po slovní potyčce byl v říjnu v Litvínově brutálně napaden nově zvolený člen zastupitelstva za hnutí ANO Jiří Fedoriška, a to ještě spolu se dvěma příbuznými. Policie již obvinila dva pachatele, kterým hrozí až deset let vězení. Útok údajně vůbec nesouvisel s politikou, jak se domnívali členové hnutí ANO.

Nově zvolený člen litvínovského zastupitelstva Jiří Fedoriška z hnutí ANO a jeho příbuzní se v říjnu stali v kulturním zařízení Citadela terčem brutálního napadení. Zastupitel utrpěl otřes mozku a strávil týden v nemocnici. Jeden z jeho příbuzných musel následně podstoupit operaci.

Rvačka na toaletě

Útočníci měli podle prohlášení ANO napadnout Jiřího Fedorišku a dva jeho rodinné příslušníky na toaletách a byli prý v přesile. „Nejprve je uráželi slovně a nakonec zaútočili fyzicky za pomoci úderů pěstí a kopanců," stojí v prohlášení, které k tomu dříve vydalo ANO.

Útočníci ale byli na základě svědectví následně dopadeni. Kriminalisté zadrželi dvojici mužů a policie už pachatele obvinila. Policie stíhá oba útočníky za tři trestné činy, hlavnímu rváči prý hrozí v případě uznání viny až deset let vězení.

„Vyšetřovatel obvinil z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, ublížení na zdraví a výtržnictví 46letého muže. Z výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování pak obvinil 58letého muže. Oba z Litvínova,“ potvrdila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Vyhrožoval smrtí

Starší rváč prý dokonce obětem útoku vyhrožoval smrtí. Hrozí mu až tři roky vězení. Policie však u pachatelů neshledala vazební důvody, takže jsou stíháni na svobodě. Podle dostupných informací útok nesouvisel s politikou. Šlo prý o náhodnou slovní potyčku, která vyústila ve fyzické napadení.

Hnutí ANO v Litvínově v komunálních volbách uspělo, má zde starostku Kamilu Bláhovou. Dosavadní starosta Milan Šťovíček se stal místostarostou.

Povolební situace v Litvínově

Připomeňme, že litvínovští zastupitelé vítězného hnutí ANO společně se zastupiteli KSČM a STAN podepsali koaliční smlouvu o spolupráci na správě a rozvoji města. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu má koalice většinu 13 hlasů. Hnutí ANO podle koaliční smlouvy získalo do gesce finance, interní audit, regionální rozvoj a investice, KSČM sociální věci a školství a STAN se bude starat o nakládání s majetkem a životní prostředí.

Ustavující Zastupitelstvo města Litvínova se uskutečnilo 6. listopadu v aule Scholy Humanitas. Zastupitelé se většinou hlasů shodli na uvolněném starostovi, dvou uvolněných místostarostech, sedmi neuvolněných členech rady města, dále na zřízení finančního a kontrolního výboru, osadního výboru a výboru pro životní prostředí a limity.

Všemi 22 přítomnými zastupiteli byla do funkce starostky zvolena z hnutí ANO Kamila Bláhová. První místostarostkou byla zvolena volební jednička KSČM Erika Sedláčková a druhým místostarostou lídr STAN Milan Šťovíček. V sedmičlenné radě usedne kromě starostky a místostarostů také Jiří Fedoriška (ANO), Martin Liška (ANO), Rostislav Šíma (KSČM) a Vlastimil Doležal (STAN).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace