Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když se u nás chlapi poperou... Babišův politik dostal na divokém severu „přes hubu“. Kdo si ho podal v hospodě na záchodcích?

12.12.2014
Když se u nás chlapi poperou... Babišův politik dostal na divokém severu „přes hubu“. Kdo si ho podal v hospodě na záchodcích?

Foto: Hnutí ANO

Popisek: Jiří Fedoriška, zastupitel Litvínova za hnutí ANO

Po slovní potyčce byl v říjnu v Litvínově brutálně napaden nově zvolený člen zastupitelstva za hnutí ANO Jiří Fedoriška, a to ještě spolu se dvěma příbuznými. Policie již obvinila dva pachatele, kterým hrozí až deset let vězení. Útok údajně vůbec nesouvisel s politikou, jak se domnívali členové hnutí ANO.

Nově zvolený člen litvínovského zastupitelstva Jiří Fedoriška z hnutí ANO a jeho příbuzní se v říjnu stali v kulturním zařízení Citadela terčem brutálního napadení. Zastupitel utrpěl otřes mozku a strávil týden v nemocnici. Jeden z jeho příbuzných musel následně podstoupit operaci.

Rvačka na toaletě

Útočníci měli podle prohlášení ANO napadnout Jiřího Fedorišku a dva jeho rodinné příslušníky na toaletách a byli prý v přesile. „Nejprve je uráželi slovně a nakonec zaútočili fyzicky za pomoci úderů pěstí a kopanců," stojí v prohlášení, které k tomu dříve vydalo ANO.

Útočníci ale byli na základě svědectví následně dopadeni. Kriminalisté zadrželi dvojici mužů a policie už pachatele obvinila. Policie stíhá oba útočníky za tři trestné činy, hlavnímu rváči prý hrozí v případě uznání viny až deset let vězení.

„Vyšetřovatel obvinil z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, ublížení na zdraví a výtržnictví 46letého muže. Z výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování pak obvinil 58letého muže. Oba z Litvínova,“ potvrdila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Vyhrožoval smrtí

Starší rváč prý dokonce obětem útoku vyhrožoval smrtí. Hrozí mu až tři roky vězení. Policie však u pachatelů neshledala vazební důvody, takže jsou stíháni na svobodě. Podle dostupných informací útok nesouvisel s politikou. Šlo prý o náhodnou slovní potyčku, která vyústila ve fyzické napadení.

Hnutí ANO v Litvínově v komunálních volbách uspělo, má zde starostku Kamilu Bláhovou. Dosavadní starosta Milan Šťovíček se stal místostarostou.

Povolební situace v Litvínově

Připomeňme, že litvínovští zastupitelé vítězného hnutí ANO společně se zastupiteli KSČM a STAN podepsali koaliční smlouvu o spolupráci na správě a rozvoji města. V třiadvacetičlenném zastupitelstvu má koalice většinu 13 hlasů. Hnutí ANO podle koaliční smlouvy získalo do gesce finance, interní audit, regionální rozvoj a investice, KSČM sociální věci a školství a STAN se bude starat o nakládání s majetkem a životní prostředí.

Ustavující Zastupitelstvo města Litvínova se uskutečnilo 6. listopadu v aule Scholy Humanitas. Zastupitelé se většinou hlasů shodli na uvolněném starostovi, dvou uvolněných místostarostech, sedmi neuvolněných členech rady města, dále na zřízení finančního a kontrolního výboru, osadního výboru a výboru pro životní prostředí a limity.

Všemi 22 přítomnými zastupiteli byla do funkce starostky zvolena z hnutí ANO Kamila Bláhová. První místostarostkou byla zvolena volební jednička KSČM Erika Sedláčková a druhým místostarostou lídr STAN Milan Šťovíček. V sedmičlenné radě usedne kromě starostky a místostarostů také Jiří Fedoriška (ANO), Martin Liška (ANO), Rostislav Šíma (KSČM) a Vlastimil Doležal (STAN).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš