Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záhadnou smrt české topmodelky už řeší i v Británii. Plyn nezabíjel. Co se tedy stalo?

17.11.2014
Záhadnou smrt české topmodelky už řeší i v Británii. Plyn nezabíjel. Co se tedy stalo?

Foto: NYpost.com

Popisek: Nečekaná smrt krásné topmodelky zaskočila celý svět, zabývají se jí přední média všech vyspělých zemí. Zabila ji nešťastná náhoda, vážný zdravotní problém, nebo snad páchala ebevraždu? Na tuto otázku odpoví soudní lékaři až za pár týdnů

Tragickou smrt úspěšné české modelky už řeší i britská média. Nehoda, způsobená únikem plynu, byla vyloučena. Měla pohádkově placená tvář prestižních značek Prada a L’Oreal a nadějná sportovkyně důvod k sebevraždě?

Podle britského litu Daily Mail je smrt úspěšné české topmodelky a sportovkyně Kateřiny Netolické záhadou. V poslední době prý trpěla těžkými depresemi, které by mohly být příčinou sebevraždy. Proslýchá se, že si v minulosti dokonce už několikrát záměrně ublížila. Podle jiného zdroje je ovšem tato verze nepravděpodobná, protože Netolická byla v poslední době naopak velmi šťastná.

Těšila se na miminko

Přítelkyně o tři roky staršího hokejisty Jakuba Petružálka, který hraje v KHL za tým Jekatěrinburgu, byla nalezena bez známek života minulou neděli v Jakubově bytě v Litvínově, v němž spolu již zhruba pět let žili. Prý spokojeně. O ruku ji sice profesionální sportovec ještě oficiálně nepožádal, bylo však veřejným tajemstvím, že plánují svatbu, a Katka se těšila, až bude paní Petružálkovou.

S hokejistou Jakubem Petružálkem žila Katka pět let a chtěli se brát

S hokejistou Jakubem Petružálkem žila Katka pět let a chtěli se brát.

Podle přátel jim vztah klapal, zatím se společně starali o dva pejsky. „Dokonce uvažovala o miminku,“ prozradil Blesku společný kamarád páru Adrian Smrčka, který pořádá kickboxové zápasy. Jakmile se zdrcený Petružálek o tragédii dozvěděl, ihned se vrátil z Jekatěrinburgu a smrt své přítelkyně potvrdil médiím. Zhroutil se mu svět.

Smrt úřadovala na vrcholu kariéry

Kateřina Netolická se narodila 1. listopadu 1988 v Mostě. V roce 2004 ji objevila agentura Company models a vzápětí získala titul Top modelka nového tisíciletí. Z nečekaného úspěchu se ani nestačila vzpamatovat, a už po ní sahali přední světoví návrháři a firmy, mezi prvními italský módní gigant Prada. O rok později už byla známá po celém světě, objevila se na nejedné titulní straně prestižních magazínů a předváděla na nejvýznamnějších módních přehlídkách. Dostala svou první kampaň pro kosmetickou značku L'Oreal, fotila na Havaji s uznávaným fotografem Brucem Weberem a vzápětí sklidila další obrovský úspěch v Mexiku.

Téměř ze dne na den se Katka Netolická stala jednou z nejžádanějších top modelek světa a její kariéra nabírala na obrátkách raketovým tempem

Téměř ze dne na den se Katka Netolická stala jednou z nejžádanějších topmodelek světa
a její kariéra nabírala na obrátkách raketovým tempem.

V roce 2006 stihla před odletem do New Yorku během jediného týdne nafotit v Praze titulní stránku pro časopis Dolce Vita, předvádět v německém Stuttgartu na přehlídce Hugo Boss a fotit v Londýně pro prestižní V magazín. Po návratu do Evropy nafotila dvacetistránkový editorial pro italský magazín Marie Claire a zazářila v celosvětové kampani Club Monaco, aby vzápětí natočila v Argentině reklamní spot pro nový produkt L'Oreal. Její kariéra rostla raketovým tempem, stala se jednou z nejžádanějších topmodelek vůbec. „Na to, čeho dosáhla, byla úplně bez manýrů, bez jakýchkoli výstřelků. Nechodila na večírky, nikde na sebe hloupě neupozorňovala. A že toho dokázala opravdu hodně,“ prohlásil Adrian Smrčka.

Křehká kráska ovládla kickboxerský ring

Několik let se půvabná modelka věnovala kickboxu, poslední dva roky již na vrcholové úrovni. „Brala ho jako koníček, modeling jako práci. Modeling ji bavil, měla ráda cestování. Venku si svou slávu užívala, tady chtěla mít klid,“ konstatoval Smrčka.

Před pár týdny se Katka stala mistryní České republiky závodníků K1 do 70 kilogramů a připravovala se na mistrovství světa

Před pár týdny se Katka stala mistryní České republiky závodníků K1 do 70 kilogramů
a připravovala se na mistrovství světa

I v tomto pro křehkou dívku přinejmenším netradičním sportu sklízela Katka úspěchy – letos v říjnu se dokonce stala mistryní České republiky závodníků K1 do 70 kilogramů. Soutěžila za klub Kickbox Baník Most a právě tento týden měla reprezentovat republiku na mistrovství světa. „O tom, že Katka umřela, vím od neděle. Řekla mi to její maminka. Co se jí ale přesně stalo, nevím. Dnes měla mít trénink a chystala se na mistrovství světa,“ řekl pro server tn.cz zdrcený trenér Josef Bajko.

Plyn prý nezabíjel. Ani nemohl

Prvotní informace serveru iDnes.cz dávaly Katčinu smrt do souvislosti s vadnou plynovou karmou, brzy však vyšlo najevo, že tímto směrem se vyšetřování ubírat ani nemůže. Obratem byla rovněž vyvrácena zpráva, že společně s modelkou zemřeli i její dva pejsci. Jsou prý oba v pořádku. „To je absolutní kravina. Ani jednomu nic není, jeden tam v té době ani nebyl. Stejná blbost je karma, kterou nemají,“ řekl Adrian Smrčka Mosteckému deníku.

Krásná Kate byla na vrcholu modelingové i sportovní kariéry a ve skvělé formě. Její přátelé si myslí, že ji zabila nějká nečekaná zdravotní komplikace

Krásná Kate byla na vrcholu modelingové i sportovní kariéry a ve skvělé formě. Její přátelé si myslí,
že ji zabila nečekaná zdravotní komplikace

Podle serveru eXtra.cz prý Katka trpěla od dětství epilepsií, která má přímou souvislost se sebepoškozováním.  „Měla opakovaně problémy se sebepoškozováním, klasická modelka, ale u ní to bylo dost nadstandardní,“ uvedl server informaci její blízké kamarádky, která navíc údajně opatrně naznačila, že Netolické nevadily ani občasné výlety ‚za hranice všedních dnů‘. Takové spekulace Smrčkovi pořádně hnuly žlučí. Podle něj se jí muselo něco stát po zdravotní stránce, například selhání srdce, infarkt. Možnost, že by za její smrtí stál tvrdý trénink nebo dokonce dopink, kategoricky vyloučil. „Katka se od říjnového republikového šampionátu udržovala ve formě jen lehkým tréninkem, tvrdou přípravu absolvovala v srpnu a v září. A dopink? Má za sebou spoustu testů, žádný nebyl pozitivní,“ upozornil šiřitele fám.

Na pravdu si ještě počkáme

Mrtvá kráska byla nalezena ve vaně, žádnou příčinu úmrtí policie prozatím nevyloučila. „Lékař na místě předběžně neshledal cizí zavinění. Výsledky soudní pitvy můžeme mít za měsíc i za dva, protože budou probíhat toxikologická vyšetření, která trvají déle,“ sdělila médiím mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Kamarádky Katku Netolickou a Innu Puhajkovou spojila mimo jiné i láska k hokeji a jeho hvězdám

Kamarádky Katku Netolickou a Innu Puhajkovou spojila mimo jiné i láska k hokeji a citový vztah s jeho hvězdami

Katčina kolegyně a kamarádka Inna Puhajková jí napsala na Facebooku: „Byla jsi tak krásná, mladá, úspěšná a talentovaná. Vždycky jsem si myslela, že tvoje hvězda bude stoupat jen a jen vzhůru, místo toho znenadání uhasla. Bolí mě u srdce při myšlence, že už tu nejsi... Měla jsi toho ještě tolik před sebou… Odpočívej sladce, Kačí.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská