Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EXKLUZIVNĚ O její smrti vím, tohle se neututlá! prozradil nám hokejista Šlégr... Policie našla ve vaně mrtvou topmodelku, mluví se o sebevraždě

12.11.2014
EXKLUZIVNĚ O její smrti vím, tohle se neututlá! prozradil nám hokejista Šlégr... Policie našla ve vaně mrtvou topmodelku, mluví se o sebevraždě

Foto: Elite Models

Popisek: Kate Netolická byla ve světě mnohem slavnější než v Česku.

Smrt topmodelky Kateřiny „Kate“ Netolické, kterou policie našla mrtvou v bytě jejího přítele, hokejisty Jakuba Petružálka, v úterý Krajským Listům.cz potvrdil další litvínovský hokejista a bývalý poslanec Jiří Šlégr. Policie nechce totožnost mrtvé mladé ženy komentovat. „Vyjížděli jsme k nálezu mrtvé ženy na litvínovském sídlišti Hamr,“ to je vše, co policejní mluvčí Ludmila Světláková sdělila. Potvrdila pouze to, že nebylo zjištěno cizí zavinění a kráska si tedy s největší pravděpodobností vzala život sama, anebo, jak uvádí iDnes.cz, stalo se neštěstí, modelka se prý možná otrávila zplodinami z plynové karmy...

Důvody eventuelní sebevraždy nikdo nezná. „Je to smutná událost,“ komentoval věc z „města hokeje“ Jiří Šlégr. Neštěstí se prý ani nemusel dovídat od příbuzných Kateřiny ani Jakuba. Informace se prý šíří velkou rychlostí. „Litvínov je malé město. Tohle se tu dozvíte hned,“ řekl.

K neštěstí mělo dojít v neděli. Její tělo našel bratr Jakuba Petružálka, když šel zkontrolovat byt. Podle policie dojde k pitvě v pátek.

Čerstvě šestadvacetiletá Kateřina Netolická vyhrála v roce 2004 modelingovou soutěž Top modelka nového tisíciletí, která jí otevřela cestu na výsluní modelingu.

Podle eXtra šlo o sebevraždu

Modelka trpěla od dětství epilepsií a bojovala s nevyrovnaností, tvrdí web eXtra.cz. „Měla opakovaně problémy se sebepoškozováním, klasická modelka, ale u ní to bylo dost nadstandardní,“ dozvěděli jsme se právě od její blízké kamarádky, která opatrně naznačuje, že Netolické nevadily ani občasné výlety za hranice všedních dnů, přeneseně řečeno. Je-li to pravda, pak v kombinaci všeho musela být psychika modelky dlouhodobě v zásadním nepořádku. Epilepsie má se sebepoškozováním přímou souvislost a řadě potenciálních nebo aktivních modelek vadí v samotném provozování tohoto řemesla.

Extra dále zjistilo, že totožnost zemřelé potvrdil už i sám Petružálek, který okamžitě přiletěl z Ruska. Tělo podle všeho objevil v bytě její bratr v neděli. Přestože prvotní informace serveru iDnes.cz dávají smrt do souvislosti s vadnou plynovou karmou, více indicií zatím mluví pro sebevraždu, ale žádná z informací není potvrzená, včetně té, že by Netolická použila karmu ke svému zabití schválně.

Pracovala pro značku Prada, L’Oreal či H&M. Objevila se třeba na titulní stránce časopisu Dolce Vita. V zahraničí měla těch titulek více, třeba tento Harper´s Bazaar.

Blesk.cz přišel s další teorií. Na otázku, co mohlo smrt modelky způsobit, odpověděl její kamarád Adrian Smrčka, pořadatel bojových sportů a rodinný přítel hokejisty Jakuba Petružálka: „Napadají mě dvě věci – křeč po tréninku a utopila se nebo mrtvice. Doping to být nemohl. V pondělí měla kilo do limitu, aby mohla nastoupit na MS, takže to vylučuje, že by si dala něco na hubnutí. Nebyl důvod, navíc pravidla svazu jsou taková, že kdyby na šampionátu chytili jednoho závodníka, celý nároďák má stopku na rok a je bez dotací.“

Šestadvacetiletá Kateřina Netolická, která v severočeském městě žila s Jakubem Petružálkem (hraje za AK Bars Kazaň), před deseti lety vyhrála soutěž Topmodelka nového tisíciletí. Její tvář mohli lidé vidět na titulní stranách prestižních časopisů, třeba Dolce Vita. Prezentovala například značku Prada nebo L´oreal. Modelka byla uznávaná hlavně v zahraničí. Dařilo se jí. V říjnu letošního roku se mimo jiné stala mistryní ČR v kickboxu. Soutěžila za klub Kickbox Baník Most.

Jiří Šlégr, hokejista z Litvínova

Ve městě, kde si vzala život partnerka holejistky Petružálka, žije řada známých hokejistů, například Jiří Šlégr (na snímku).

Nějak moc sebevrahů...

Severočeská policie v posledních týdnech řeší nezvykle mnoho sebevražedných pokusů. Naposledy jeden řešila třeba koncem týdne v Ústí nad Labem. Hlídka policistů při něm zachránila život muži, který se pokusil spáchat sebevraždu spolykáním různých léků. „Na linku 158 se obrátil člověk, který sdělil, že má strach o svého bratra. Policejní hlídka byla na místě kontaktována ženou, družkou onoho bratra,“ potvrdila Veronika Hyšplerová, mluvčí policie Ústeckého kraje.

Muži zákona se snažili dozvonit a dobouchat na dveře bytu nešťastníka, který ovšem nereagoval a v zámku ponechal klíč. Policisté během vteřiny rozhodli, že v tomto případě jde o ohrožení života poškozeného a dveře vykopli. Muž byl nalezen ležící na posteli, ale nikterak nereagoval a byl ve velice špatném zdravotním stavu. Vedle u postele byla nalezeny plata prášků a láhev s alkoholem. Věc převzala rychlá záchranná služba, která jej převezla do nemocnice. Partnerka policistů uvedla, že pravděpodobným motivem byly současné neshody mezi nimi.  

Děje se kolem vás něco zajímavého? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš