Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na severu se zřejmě někdo inspiroval příběhem Nečase a Nagyové. Naprostá prasárna, prohlašuje aktér

16.08.2014
Na severu se zřejmě někdo inspiroval příběhem Nečase a Nagyové. Naprostá prasárna, prohlašuje aktér

Foto: aTeo

Popisek: Takhle vidí Nečasův vztah poněkud škodolibý kolážista aTeo. Obrázek nazval Čert a Káča.

Z odvolaného exprimátora Mostu, poslance Vlastimila Vozky (Severočeši.cz), má před volbami někdo v Mostě asi strach. Po internetu se šíří nechutný pamflet, který ho má dehonestovat za údajné přílišné sympatie k magistrátní tajemnici. Oba si před časem nechali zaplatit studium MBA z městské kasy.

„V Mostě mají svého Nečase,” hlásí cár papíru, který naskenovaný obíhá regionální redakce médií, ale zřejmě i veřejnost. Poslanec Vlastimil Vozka je tam přirovnáván k bačkoře a slabochovi Petru Nečasovi. Oba přišli o svou vysokou funkci. Oba prý řídila rázná šéfka úředního kabinetu – u expremiéra Nagyová, u exprimátora tajemnice Boudová. „Nečas nekriticky bránil Nagyovou, Vozka nekriticky bránil Boudovou,“ říká srovnávací sloupec dokumentu.

Obě dámy vyšetřuje policie

Obě dámy jsou vyšetřovány policií – Nečasová-Nagyová v kauze sledování, Boudová kvůli případu studia vysoké školy z městského rozpočtu, za což přesně byl primátor Vozka letos na jaře svými spolustraníky odvolán. A to přesto, že peníze po odkrytí celé záležitosti vrátil. Tajemnice je přesvědčena, že legislativně nepochybila.

Autor neskromné satiry, která je zřejmě jedním ze střípků mosteckého předvolebního boje, se neštítí jít s oplzlými spekulacemi ještě dál. „Nečas se rozvedl, Vozka má tichou domácnost,“ hledá podobnosti pisatel s tím, že v prvním případě sexuální vztah skončil svatbou, v tom Vozkově se o podobném intimním zákulisí jen šušká.

Celý pamflet k dispozici ZDE.

Vozka: Jsou to naprosté prasárny

Poslanec Vozka je dokumentem, nazvaným „Mostecké paralely“, rozhořčen. „Jsou to naprosté prasárny, kterých se neštítí jistá parta, jež proti mně bojuje. Dá se čekat, že to mohou stupňovat až do všeho možného, útoky na rodinu a podobně,“ míní poslanec. „Já jsem zcela imunní. Podobné věci snad ani nestojí za to komentovat. Dělat radost těmto…, pro něž nemám ani slušné pojmenování, tedy nebudu. Nechci se rozčilovat, “ dodává v klidu.

Vlastimil Vozka bude v komunálních volbách opět v Mostě kandidovat na post primátora. Letos byl sesazen z funkce svými spolustraníky ze Sdružení Mostečané Mostu, respektive křídlem „pitínovců“ na radnici, kde je nyní pověřena vedením dlouholetá náměstkyně primátora Hana Jeníčková. Druhá frakce, která v rámci Severočechů.cz reprezentuje vedle Vozky senátorku Alenu Dernerovou nebo multimilionáře a mecenáše Jiřího Zelenku, sestavila kandidátku pod názvem Severočeši Most. Všichni tři mají vysokou oblibu veřejnosti, přestože radnici teď kormidlují jejich nesmiřitelní oponenti.

Jaroslava Boudová, na kterou podala Hana Jeníčková trestní oznámení, měla být jako tajemnice mosteckého magistrátu odvolána. To je ovšem v kompetenci ředitele krajského úřadu, který pro to neshledal dostatečné důvody. Vysoce postavená úřednice dál řídí městský úřad.

„Proč by mi to mělo před volbami ubližovat, když je to vše vylhané? A neexistuje pro to žádný pádný důvod. Je to jasná pomluva, která má za účel diskreditovat mou osobu,“ reagoval ještě na závěr pro ParlamentníListy.cz Vlastimil Vozka. V případě trestního stíhání by bylo možné dotyčného odesílatele dohledat a případně jej z šíření pomluvy obvinit.

Ve statutárním městě Most se o nejvyšší politickou funkci popere celkem 14 lídrů, mezi jinými i někdejší šéf hospodářského výboru Oldřich Vojíř, který opustil ODS a založil hnutí Toryové, nebo současný náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD). Hlavním kandidátem „party“, kterou Vozka míní, je současný ředitel Technických služeb města Mostu Jan Syrový, lídr Sdružení Mostečané Mostu (SMM), z něhož Vozka po aféře s proplacením studia MBA letos odešel.

Lucie Bartoš

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace