Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Falešní plynaři okrádali lidi v Mostě i na Litvínovsku

30.12.2013
Falešní plynaři okrádali lidi v Mostě i na Litvínovsku

Autor: cenyenergie.cz

Popisek: Byt, ilustrační foto

KRIMI Podvodníci jsou opravdu vynalézaví a policie stále zaznamenává případy, kdy se obětí těchto osob stali senioři. Takový případ se nyní udál v Mostě, kde se podvodnice vydávala za kontrolorku plynu. Další falešný plynař řádil na Litvínovsku.

Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková. Osmdesátiletá paní minulý týden pozvala do své domácnosti v Mostě neznámou ženu, která zazvonila u jejích dveří a říkala, že jde zkontrolovat plyn. Prohlížela kamna, pak šla do koupelny, kde pustila vodu. Následně chtěla osobní doklad seniorky a při tom zjistila, kde má důchodkyně peníze.

Když byla majitelka bytu v koupelně, stihla ukrást finanční hotovost. Pak neznámá řekla, že musí přijít s posilou, protože zjistila nějaký problém. Už se nevrátila, ani za sebou nezavřela vstupní dveře, jak spěchala. Poškozená vzápětí zjistila, že přišla o svoje peníze. Pachatelka byla ve věku kolem 50 let.

O vynalézavosti podvodníků svědčí i další případ, který se stal v jedné obci na Litvínovsku. I tam řádil tento týden falešný plynař. Zazvonil u jednoho domku a představil se svým jménem s tím, že pracuje u plynařské společnosti. Pak prohlížel nějakým aparátem plynoměr a řekl, že uchází plyn. Poté odmontoval plynoměr a požadoval zálohu. Obyvatel domu mu jí dal. Pracovník mu slíbil, že mu peníze firma vrátí.

Když muž plynařskou firmu kontaktoval, zjistil, že žádný pracovník toho jména u nich nepracuje a tímto způsobem se neprovádí výměny ani kontroly. Poškozený se obrátil na policii, která se nyní tímto případem zabývá. Podezřelý muž byl ve věku kolem padesáti let. Měl pracovní oděv a světle hnědou pracovní brašnu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace