Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všude dobře, doma nejlíp. Ale co když vás tam nečekaně nikdo nečeká? Přesně to se stalo Ovečce cestovatelce

17.07.2018
Všude dobře, doma nejlíp. Ale co když vás tam nečekaně nikdo nečeká? Přesně to se stalo Ovečce cestovatelce

Foto: ČT :D

Popisek: Pro parádivé hledače vyrobilo Déčko i parádní tetovačky

…když se vrátila ze světa s plným batohem suvenýrů pro ostatní ovečky. Za uplynulý půlrok objela celý svět, ale to největší překvapení na ni čekalo až v cíli: zjistila, že všechny ostatní ovečky mezitím zmizely! Zkušenosti nasbírané cestou a své ovčí uvažování teď uplatňuje v pátrání, do kterého se po boku Kačky a Vendy hned zapojila. Nechápete? Ovečky zmizely z Déčka. Česká televize totiž spustila letní hru.

Čtrnáct dní před začátkem prázdnin zmizely z obrazovky Déčka všechny ovečky. Česká televize spustila v pátek 15. června již čtvrtý ročník soutěže pro děti i rodiče, které se tradičně v období letních prázdnin účastní desítky desítky tisíc lidí. Hra s názvem Sežeňte ovečky propojuje televizní vysílání, web i venkovní aktivity a vyvrcholí na konci srpna oslavami pěti let Déčka.

„Podobně jako v minulých ročnících je naším cílem zaujmout malé diváky, nadchnout je pro hru a vyslat je s rodiči nebo prarodiči do přírody, na památky a další zajímavá místa ve všech krajích České republiky,“ říká kreativní producentka Centra dramaturgie nových médií Štěpánka Sunková.

Ovečka cestovatelka s Kačkou a Vendou pátrá po svých kamarádkách

Hledat ovečky, které zmizely i ze závěrečné znělky, mohou děti již od první prázdninové soboty 30. června. Na více než sto šedesáti místech po celé České republice jsou ukryté soutěžní kódy a po odeslání získaného hesla na webové stránce soutěže nebo pomocí mobilní aplikace děti uvidí zachráněné ovečky. Výtvarník Daniel Špaček vytvořil ke hře i speciální kvarteto, které mohou soutěžící vyhrát. Autoři nejlepších fotek z výletů na záchranu oveček získají zvětšené kvartetové karty i s podpisem výtvarníka. Loni se do soutěže registrovalo více než 40 tisíc hráčů. Podrobné informace, pravidla a seznam všech míst jsou k dispozici na www.sezenteovecky.cz.

Kdo je kdo v Sežeňte ovečky

OVEČKA CESTOVATELKA

Za uplynulý půlrok objela celý svět, ale to největší překvapení na ni čekalo až v cíli: zjistila, že všechny ostatní ovečky mezitím zmizely! Zkušenosti nasbírané cestou a své ovčí uvažování teď uplatňuje v pátrání, do kterého se po boku Kačky a Vendy hned zapojila.

KAČKA BRNKAČKA

Jestli se řeklo, že ovečky jsou mimořádně chytré, tak Kačka je z Déčka pomalu nejchytřejší. Ano, skutečně velmi pomalu, takže má čas si všechno pořádně promyslet, a na její rady se proto můžeme opravdu spolehnout. Rozumí mapám a kamarádí se s vrstevnicemi.

VENDA VANDR

Protřelý aviatik – tedy letec – Venda viděl už kde co, a proto by měl brát věci s nadhledem. Přesto se mu ze zmizení oveček pořádně zatočila hlava! Nedá si pokoj, dokud nezjistí, co přesně se stalo, a určitě nám to pak rychle řekne. Možná tak rychle, že nám to bude muset ještě zopakovat.

Pro ovečku na Hněvín

Jednu ze zatoulaných oveček ze soutěže České televize lze najít i na hradě Hněvíně. Soutěž, která je určena dětem do 15 let, vybízí k získání tří soutěžních hesel. Ta musejí soutěžící poté odeslat pomocí internetové stránky www.sezenteovecky.cz nebo stejnojmenné mobilní aplikace pořadateli soutěže.

Mostecký hrad Hněvín

A kde se zatoulané ovečky, tedy hesla nacházejí? Bezplatně na nejrůznějších místech České republiky. Jedno z nich je právě na mosteckém hradě Hněvíně (zelené stanoviště) a druhé nedaleko v Podkrušnohorském technickém muzeu (červené stanoviště). Tam je tedy možné se za ovečkami pro heslo vydat. V soutěži, která probíhá celé prázdniny, bude pořadatelem soutěže rozděleno 1 110 výher, a to 10 stavebnic lego, 100 plyšových ovcí a 1 000 sad karetní hry kvarteto. Tak cestujte a hledejte zatoulané ovečky z Déčka, dětského kanálu České televize.

Kompletní seznam stanovišť, kde lze hesla získat, je zveřejněn na soutěžní mapě na internetové stránce www.sezenteovecky.cz, stanoviště jsou dvojí – červená a zelená. Zelenou značkou označená jsou volně přístupná místa a heslo je umístěno ve schránce označené logem soutěže. Stanoviště označená červenou značkou jsou pokladny nebo informační centra kulturních a vzdělávacích institucí a heslo je umístěno na letáku označeným též logem soutěže, který získá soutěžící na tomto stanovišti bezplatně na požádání v otvírací době daného zařízení. Soutěžící, těm malým samozřejmě pomáhají rodiče, musí získat jedno heslo ze zeleného a jedno z červeného stanoviště a třetí buď červené anebo zelené podle vlastní volby. Podrobné podmínky soutěže najdete na internetové stránce soutěže, kde si můžete stáhnout i stejnojmennou mobilní aplikaci.

Vložil: Markéta Vančová