Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Politik ČSSD: Že bude Kalousek prskat? No a co!

12.07.2013
Politik ČSSD: Že bude Kalousek prskat? No a co!

Autor: TOP 09

Popisek: Miroslav Kalousek

Lepší Rusnokova vláda než ta v demisi. To je názor jednoho z aktivních sociálních demokratů Karla Novotného, o kterém se hovoří jako možném kandidátovi do parlamentních voleb. Dnes krajský zastupitel a náměstek primátora města Mostu pro oblast ekonomiky mluví o ministru financí jako o kozlovi. Kauza Nagyová mu připomíná Shakespearovy příběhy.

Ať již budou či nebudou předčasné volby, vyhrát by podle Karla Novotného měly levicové strany. „Nebo takové strany, které budou moci lidem dát - nikoliv jen slíbit – práci,“ upřesňuje svůj pohled na současné dění. „ A moc neprudit a neslibovat vzdušné zámky,“ dodává.

Nudný politik? Cílem má být opak

Co se týče prezidenta Zemana, ten se podle jeho slov prostě drží Ústavy České republiky. „Pana prezidenta Zemana si vážím, je to chytrý a inteligentní člověk a jako politik rozhodně nenudí. A to, že má na věci svůj osobitý názor, je přeci v pořádku. Obecně si myslím, že politici by neměli nudit,“ říká k němu obecně.

Tento týden je ve znamení otázky, zda Rusnokova vláda získá ve Sněmovně důvěru. Takový odhad si jinak politický matador Novotný netroufá predikovat. „Ta situace, ač se zdá přehledná a jasná, vůbec taková není. Osobně se domnívám, že tato vláda je jistojistě lepší než vláda odcházející, v demisi,“ míní.

Kravál je ok, hlavně když bude práce

To, že možná bude ministr financí Kalousek vzteky bez sebe a že bude hlásat cosi o ohrožení parlamentní demokracie , je prý jedno. „Kozel zahradníkem? To, že je a bude kravál, no a co? Podívejte, v Itálii se mění vlády jako na běžícím pásem, v minulosti i v přítomnosti. A co, vzrušujete to běžného občana? Maximálně v tom, že si lidi mají o čem povídat v hospodě nebo v kavárně. Důležitější a podstatnější jsou jiné věci - kupříkladu to, aby lidi měli práci!“ hlásá Karel Novotný.

Na lovestory ho zajímá právo

Co se týče kauzy Jany Nagyové, která celý kolotoč roztočila, tak jsou podle něj rozhodně jiní, kdo netrpělivě cosi očekávají.  „Upřímně řečeno sám jsem zvědav, kde tato lovestory ale ´Vilda Šejkspír´ skončí. I s těmi různými ´odnož-story´,“ říká a vzápětí dodává: „ A kterým směrem se bude ubírat právo. To mě zajímá více, především z profesního hlediska.“

Lucie Bartoš

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace