Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Je možný úspěch pro každé dítě? Inkluze na mosteckých školách má jméno Lepší Klima. Děti navštěvují třeba digitální kroužek nebo o ně pečuje "starší kamarád"

20.02.2017
Je možný úspěch pro každé dítě? Inkluze na mosteckých školách má jméno Lepší Klima. Děti navštěvují třeba digitální kroužek nebo o ně pečuje starší kamarád

Autor: ZŠ Svážná Most

Popisek: Z kroužku digitální gramotnosti ze ZŠ Svážná v Mostě

Na území města Most probíhá již od začátku školního roku projekt s názvem "Inkluze na mosteckých školách aneb Lepší KLIMA i v Mostě", který je podpořen v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání, v rámci něhož se budou mostecké školy tématem inkluze zabývat až do konce srpna 2019.

Úspěch pro každé znevýhodněné dítě

Hlavním cílem projektu je mimo jiné podpořit rovný přístup ke kvalitnímu primárnímu vzdělávání všech žáků bez ohledu na jejich znevýhodnění - ať jde o handicap zdravotní, intelektový, jazykový nebo sociální. Toto umožní zvýšit šanci na "úspěch pro každé dítě".

V rámci projektu je realizována celá řada komplexních aktivit směřujících k podpoře uvedeného hlavního cíle, a to včetně personální podpory škol v podobě pozic školních asistentů,  koordinátorů inkluze, sociálního pedagoga.

Z kroužku matematické gramotnosti ze ZŠ Vítězslava Nezvala v Mostě

Řeší se doučování v klubech i přímo v rodinách

Na zapojených školách probíhají odpolední kroužky klíčových kompetencí a gramotností, v nízkoprahových zařízení pak  doučovací kluby pro menší skupinky, ale i jednotlivce. Dále se realizuje individuální doučování v rodinách a v dětském domově, azylovém domě, tematické workshopy pro rodiče žáků, různé akce pro žáky typu "starší kamarád".  

Pro pracovníky škol jsou připraveny vzdělávací programy práce s heterogenní skupinou žáků, semináře, poradenství a metodické vedení, supervizní podpora.

Psali jsme:
Netolický: Inkluze nesmí znamenat rozbití fungujícího systému. Naše praktické školy nám závidí i leckteré jiné státy

Když zdraví není dáno, nedá se opravit jako auto v servisu. Inkluzí dovršuje ministryně Valachová rozpad školství, varuje nevidomý senátor Pešák, který díky svému handicapu dobře ví, o čem mluví

Realizátorem mosteckého projektu je Vzdělávací centrum Genesia, z.s., a partnery projektu jsou Vzdělávací centrum Podkrušnohoří, z.s., Oblastní charita Most - nízkoprahové zařízení Sovička, Pobočka Diakonie Církve bratrské v Mostě - nízkoprahové zařízení Záplata,  Statutární město Most - Klub národnostních menšin.

Tyto výukové pomůcky mohou nyní používat na Základní škole Václava Talicha

Má-li některý rodič zájem využít projektových aktivit, a podpořit tak své dítě, může se informovat přímo na níže uvedených základních školách nebo v doučovacích klubech v zařízeních:  Sovička (P. Jilemnického 2459), Záplata (J. Kříže 3127- Liščí vrch) nebo Klub národnostních menšin (Budovatelů bl. 98/99). Zapojené jsou základní školy zřízené Statutárním městem Most:

1. ZŠ - Základní škola, Most, Svážná 2342, p.o.,

3. ZŠ - Základní škola, Most, U Stadionu 1028, p.o. ,

4. ZŠ - Základní škola, Most, Václava Talicha 1855, p.o.,

7. ZŠ - Základní škola, Most, Jakuba Arbesa 2454, p.o.,

 8. ZŠ - Základní škola, Most, Vítězslava Nezvala 2614,p.o. ,

10. ZŠ Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, p.o.,

11. ZŠ - Základní škola, Most, Obránců míru 2944, p.o.,

14. ZŠ - Základní škola, Most, Rozmarýnová 1692, p.o.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .  

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace