Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Čeští a němečtí výtvarní umělci společně tvořili v Krušnohoří. Cílem bylo okrášlení krajiny šesti výtvarně ztvárněnými lavicemi, zvoucími k posezení na nábřeží řeky Flöha

18.10.2016
Čeští a němečtí výtvarní umělci společně tvořili v Krušnohoří. Cílem bylo okrášlení krajiny šesti výtvarně ztvárněnými lavicemi, zvoucími k posezení na nábřeží řeky Flöha

Autor: Brigita Janovská

Popisek: Mladí výtvarníci s jedním ze svých děl

V rámci partnerství ZUŠ výtvarné Most s Lidovou uměleckou školou v saském Oederanu, které je letos již osmnáctileté, se v těchto dnech uskutečnil týdenní Workshop k podpoře kulturního a přírodního turismu.

Mladí výtvarní umělci z obou zemí se pod odborným vedením uměleckého vedoucího Rolfa Büttnera seznámili s novými materiály a technikami, ale také s krásnou přírodou, tradicí a památkami na německé straně Krušných hor. Cílem projektu bylo okrášlení krajiny šesti výtvarně ztvárněnými lavicemi, zvoucími k posezení na nábřeží řeky Flöha, která byla další přírodní Česko-německou spojnicí, neboť pramení na české straně ve Flájích.

Akce byla velmi zdařilá, mladí výtvarníci se s využitím jazykového tréninku spřátelili, poznali práci s modelovatelným betonem a svá díla, při nichž uplatnili vlastní fantazii, slavnostně předali veřejnosti při svátku sjednocení Německa, za přítomnosti asi dvou stovek návštěvníků, žurnalistů i regionální televize Flöha TV.

Příští rok přijde na řadu sklo

Nositelem projektu byla krušnohorská obec Grünhainichen a umělecká díla jsou umístěna v obecní části Borstendorf. „Moc se nám tu líbilo a rádi bychom přijeli zas,“ zněla závěrem slova mladých Čechů. Paní ředitelka ZUŠ Most Romana Pavlíčková, sdílejíc nadšení svých žáků, prozradila německým médiím mino jiné, že se kontakty s partnerskou školou Oederan každoročně střídají a pro příští  rok je již v Mostě připravován projekt umělecké práce se sklem.

Projekt byl finančně podpořen z fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Svobodný stát Sasko 2014-2020.

Brigita Janovská

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

 

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace