Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Česko-německá jízda s trakařem nebo skákání v pytli, také mlsání a grilování a do toho neuvěřitelné hejno motýlů... Dětský den v mostecké Charitě nebyl ledajaký. Byl totiž mezinárodní

06.06.2016
Česko-německá jízda s trakařem nebo skákání v pytli, také mlsání a grilování a do toho neuvěřitelné hejno motýlů... Dětský den v mostecké Charitě nebyl ledajaký. Byl totiž mezinárodní

Autor: Radek Chmel

Popisek: Dětský den v mostecké Charitě nebyl ledajaký. Byl totiž mezinárodní.

Dětský den v Oblastní charitě Most byl mezinárodní. V poslední květnový den se v Mostě sešly děti z charitních nízkoprahových klubů Sovička z Mostu, Pastelka z Oseka a Zastávka z Duchcova, aby společně s dětmi ze Základní školy Vévody Heinricha z partnerského Marienbergu oslavily svůj svátek.

Ze zahrady déšť vyhnal děti pod střechu  

Akce, původně připravená formou zahradní slavnosti, musela být kvůli počasí částečně schována pod střechu, kde proběhlo i zahájení. S pověřením ředitelky Evy Čenkovičové přivítala přítomné její asistentka Světlana Nikolová. Německou delegaci vedla ředitelka partnerské školy Katharina Wittig, která poděkovala za pozvání a ujistila, že se jejich žáci vždy k nám těší a vyřídila i pozdravy partnerského města Marienbergu.

Česko-německé mlsání

České děti přivítaly německé kamarády nacvičeným kulturním vystoupením a po společném mlsání již následovaly sportovně-zábavné disciplíny. S plným nasazením děti obou národností svorně například jezdily s trakařem, házely míčem na cíl, běhaly mezi kuželi, házely kroužky či skákaly v pytli. Příjemnou atmosféru a přátelské rozhovory pedagogů doprovázela reprodukovaná hudba a dobrá pohoda.  

Šest nejlepších soutěžících získalo pěkné ceny

Po chutném grilování byly vyhlášeny výsledky a šest nejlepších soutěžících získalo pěkné ceny. Ředitelka Wittig pak oznámila, že s nimi z Marienbergu přiletělo do Mostu hejno barevných motýlů, a tyto motýly, nesoucí i sladkosti, předaly závěrem německé děti všem přítomným českým kamarádům.

Dětský den v Charitě, z něhož se těšilo čtyřicet dětí a jehož organizace byla týmovým dílem charitních zaměstnanců a dobrovolníků, se i přes nepřízeň počasí vydařil, o čemž svědčilo nadšení všech účastníků, zachycené i na fotodokumentaci profesionálně pořízené Radkem Chmelem.

Z přítomnosti na skok do historie

Německé děti se v rámci doprovodného programu v centru města a v areálu děkanského kostela ještě seznámily s historií a současností Mostu; a svůj pobyt zakončily ke své velké radosti na atrakcích tamního dětského hřiště.

Česko-německý dětský den byl jednou z akcí letos již osmiletého úspěšného partnerství Oblastní charity Most se ZŠ Vévody Heinricha Marienberg. Příští setkání se uskuteční koncem srpna, kdy české a německé děti společně oslaví konec prázdnin v Marienbergu.

Text: Brigita Janovská. Foto: Radek Chmel.

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace