Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů. Dobu, potřebnou k dobíjení, mohou majitelé využít třeba k prohlídce nejznámější místní památky - kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu

26.05.2016
Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů. Dobu, potřebnou k dobíjení, mohou majitelé využít třeba k prohlídce nejznámější místní památky - kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu

Foto: ČEZ

Popisek: Dobíjecí stanice pro elektromobily na mosteckém autodromu

Novou veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily nabízí obyvatelům a návštěvníkům severočeského Mostu místní Autodrom. Stanice, umístěná v areálu motoristického závodiště, je vybavena konektorem se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A/400 V i běžnou 'domácí' zásuvkou s parametry 16 A/230 V. Zatímco řidiči tráví čas nákupy, návštěvou automobilových závodů nebo procházkou po městě, jejich elektromobily tady získávají energii pro další cestu.

Mostecký Autodrom, dějiště širokého spektra motoristických závodů, má pro své diváky i návštěvníky města další lákadlo. Služby tu nabízí nová veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily, disponující standardem Mennekes a parametry dobíjení 32 A 400 V i 'běžnou' domácí zásuvkou na 16 A/230 V. Díky projektu Elektromobilita ČEZ si tak lze ve městě pod Krušnými horami dobít elektromobily všech typů a značek. Jde o celkově 59. dobíjecí stanici projektu Elektromobilita ČEZ, instalovanou v České republice - všechny snadno najdete na mapě dobijecich stanic.

„Umístění dobíjecí stanice v areálu Autodromu Most je plně v souladu s naší koncepcí instalovat stanice tzv. normálního dobíjení v blízkosti center zábavy a obchodu. Potenciál elektromobilů stále stoupá a dostatečná infrastruktura pro jejich další rozvoj je v současnosti prioritou. Majitelé elektromobilů mohou v Mostě dobu, potřebnou k dobíjení, využít k návštěvě závodů, blízkých obchodů, nebo třeba k prohlídce nejznámější místní památky – kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu,“ vysvětluje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517-1550 po požáru města v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517-1550 po požáru města
v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn
z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. V Guinnessově knize rekordů je zapsán jako přeprava
nejtěžšího předmětu po kolejích.

V Ústeckém kraji již funguje devět veřejných dobíjecích stanic Elektromobility ČEZ – jedna rychlodobíjecí a osm klasických. Kromě Mostu jsou 'dobíječky' k dispozici ještě v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Hrušovanech, Ledvicích, Teplicích a Trmicích. Další stanice jsou připravovány. V kraji také jezdí několik elektromobilů v barvách projektu Elektromobilita ČEZ. Využívají je například Krajský úřad Ústeckého kraje a příspěvková organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením. Jeden elektromobil slouží také městu Chomutov.

V České republice je v současnosti registrováno zhruba tisíc elektromobilů, z nichž asi čtyřicet patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás se stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí, týkajících se prodeje a servisu elektromobilů.

Mostecký autodrom

Autodrom Most leží v blízkosti silnice E442 a nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a ?remní eventy. Návštěvníkům nabízí také projížďku malým závodním okruhem, který je součástí výcvikového areálu polygon, jenž je k dispozici pro kurzy bezpečné i sportovní jízdy. Areál je vybaven i nově upravenou  o?roadovou tratí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL