Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů. Dobu, potřebnou k dobíjení, mohou majitelé využít třeba k prohlídce nejznámější místní památky - kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu

26.05.2016
Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů. Dobu, potřebnou k dobíjení, mohou majitelé využít třeba k prohlídce nejznámější místní památky - kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu

Autor: ČEZ

Popisek: Dobíjecí stanice pro elektromobily na mosteckém autodromu

Novou veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily nabízí obyvatelům a návštěvníkům severočeského Mostu místní Autodrom. Stanice, umístěná v areálu motoristického závodiště, je vybavena konektorem se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A/400 V i běžnou 'domácí' zásuvkou s parametry 16 A/230 V. Zatímco řidiči tráví čas nákupy, návštěvou automobilových závodů nebo procházkou po městě, jejich elektromobily tady získávají energii pro další cestu.

Mostecký Autodrom, dějiště širokého spektra motoristických závodů, má pro své diváky i návštěvníky města další lákadlo. Služby tu nabízí nová veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily, disponující standardem Mennekes a parametry dobíjení 32 A 400 V i 'běžnou' domácí zásuvkou na 16 A/230 V. Díky projektu Elektromobilita ČEZ si tak lze ve městě pod Krušnými horami dobít elektromobily všech typů a značek. Jde o celkově 59. dobíjecí stanici projektu Elektromobilita ČEZ, instalovanou v České republice - všechny snadno najdete na mapě dobijecich stanic.

„Umístění dobíjecí stanice v areálu Autodromu Most je plně v souladu s naší koncepcí instalovat stanice tzv. normálního dobíjení v blízkosti center zábavy a obchodu. Potenciál elektromobilů stále stoupá a dostatečná infrastruktura pro jejich další rozvoj je v současnosti prioritou. Majitelé elektromobilů mohou v Mostě dobu, potřebnou k dobíjení, využít k návštěvě závodů, blízkých obchodů, nebo třeba k prohlídce nejznámější místní památky – kostela Nanebevzetí Panny Marie, unikátně přesunutého ze starého Mostu,“ vysvětluje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517-1550 po požáru města v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. V Guinessově knize rekordů je zapsán jako přeprava nejtěžšího předmětu po kolejích.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je pozdně gotický chrám, který byl vystavěn v letech 1517-1550 po požáru města
v roce 1515. Proslulost získal především v roce 1975, kdy byl přesunut po kolejích o 841 metrů, aby byl zachráněn
z města, které bylo srovnáno se zemí kvůli těžbě uhlí. V Guinnessově knize rekordů je zapsán jako přeprava
nejtěžšího předmětu po kolejích.

V Ústeckém kraji již funguje devět veřejných dobíjecích stanic Elektromobility ČEZ – jedna rychlodobíjecí a osm klasických. Kromě Mostu jsou 'dobíječky' k dispozici ještě v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Hrušovanech, Ledvicích, Teplicích a Trmicích. Další stanice jsou připravovány. V kraji také jezdí několik elektromobilů v barvách projektu Elektromobilita ČEZ. Využívají je například Krajský úřad Ústeckého kraje a příspěvková organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením. Jeden elektromobil slouží také městu Chomutov.

V České republice je v současnosti registrováno zhruba tisíc elektromobilů, z nichž asi čtyřicet patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás se stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí, týkajících se prodeje a servisu elektromobilů.

Mostecký autodrom

Autodrom Most leží v blízkosti silnice E442 a nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a ?remní eventy. Návštěvníkům nabízí také projížďku malým závodním okruhem, který je součástí výcvikového areálu polygon, jenž je k dispozici pro kurzy bezpečné i sportovní jízdy. Areál je vybaven i nově upravenou  o?roadovou tratí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace