Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ubytovna pro sociálně slabé v centru města? Fáma, tvrdí majitel

02.05.2013
Ubytovna pro sociálně slabé v centru města? Fáma, tvrdí majitel

Autor: Profimedia.cz.

Popisek: Centrum města Mostu se další ubytovně pro sociálně slabé ubrání. Alespoň zatím.

Fáma jak Most. Mostečané, buďte v klidu! Ubytovna pro sociálně slabé v SHD KOMES rozhodně nebude, uklidňuje majitel proslulého mosteckého mrakodrapu. Reaguje tak na fámu, která mezi obyvateli města koluje. Prý chce z KOMESu ubytovnu pro sociálně slabé.

Fáma, tvrdí majitel

„Tuto poplašnou zprávu šíří zřejmě konkurence a chtějí nás touto cestou poškodit. V nejbližší době se hodláme obrátit na policii a postihnout viníka této dezinformace," uvedl dříve podnikatel Josef Smolík, jednatel firmy SaS Energo, která budovu vlastní. Podle jeho slov bude známý mostecký mrakodrap SHD KOMES sloužit dál hlavně jako prostor pro kanceláře firem. O tom, že by v mosteckém mrakodrapu plánoval byty pro sociálně slabé, hovoří jako o fámě.

Mostečané jsou na sociálně vyloučené lokality citliví

Obyvatelé Mostu jsou zásadně proti dalším lokalitám, kde by sociálně slabí či sociálně nepřizpůsobiví setrvávali. „Už dost, že tu je Chánov. Teď do toho to Vtelno. Kdyby to dali přímo do centra, tak už je to totální město cigánů a nepořádku,“ hartusí Pavel Zeman, který právě vychází z budovy SHD KOMES. Nejinak se k tomu staví Blanka Špačková, místní prodavačka: „To by totálně ze středu města udělalo jeden velký bordel. Už tak tu není v Mostě nijak útulno.“

Nová místa: 500

Když si Josef Smolík budovu kupoval, nebyla zcela obsazená. To se mu ale nyní daří měnit. „Tři velké společnosti nám slíbily, že si tu pronajmou prostory. Každá by mohla obsadit přibližně jedno podlaží," prozradil Smolík. Exkluzivně Krajským listům také přiznal, že má snahu řešit problém s nezaměstnaností na Mostecku, která tu dosahuje nejvyšších čísel v ČR. „Vedu jednání s developerskou firmou, která plánuje vytvořit v budově až 500 pracovních pozic. Tím by se budova naplnila,“ dodává podnikatel.

Technický stav budovy je OK

Celkově je budova v uspokojivém technickém stavu. Prošla částečnou rekonstrukcí a momentálně se provede výměna oken. V budově jsou nové výtahy, modernější chodby, předělává se vstupní hala. SHD Komes je právem nazýván mrakodrapem. Dokonce nejen v rámci města Mostu, ale i v celé republice. Je totiž třetí nejvyšší budovou v ČR, má 25 poschodí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace