Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

16.08.2017
Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

Autor: archiv Divadla Žatec

Popisek: Dočesná v Žatci

Dočesná v Žatci se blíží mílovými kroky. První zářijový den vypukne tradiční akce, která se koná u příležitosti ukončení sklizně chmele. Letos bude ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na kulturní program překypující zvučnými jmény jako Hana Zagorová, Petr Bende Vojta Dyk. I doprovodný program má co nabídnout. A samozřejmě, že lahodného zlatého moku bude všude a pro každého dostatek…

Město Žatec ovládne Dočesná ve dnech 1. a 2. září. A protože chmel rovná se pivo, mohou se lidé těšit na ochutnávku pivních produktů od více jak 46 pivovarů z celé České republiky i ze zahraničí. „V posledních letech zaznamenáváme velký zájem o prezentaci zejména od menších rodinných pivovarů“, řekl Karel Fiala, promotér akce.

Téměř nekončící proud hudby

Celkem na pěti pódiích se lidé mohou těšit na vystoupení hvězd české hudební scény. Už v pátek zazpívá za doprovodu kapely B-Side Band Vojta Dyk. Vystoupí také kapela Mandrage či Citron nebo Věra Martinová a mnozí další.

„Na Dočesné nebude chybět nic z hudebních žánrů a bude mezi nimi i jazz,“ řekl Fiala. Czech Big Company Band patří mezi top big bandy v zemi. Band je složený z profesionálních hudebníků z předních českých orchestrů jako jsou například Moondance orchestra M. Kumžáka, Big band Felixe Slováčka, Hudba Hradní stráže a mnoho dalších. Na Dočesnou přiveze písničky Glenna Millera – jako poctu legendě, jehož repertoár je složen z nejznámějších skladeb orchestru, který hrál jeho band před válkou za mořem, a poté během ní spojeneckým vojákům. Czech Big Company Band a Dalibor Gondík vystoupí na pódiu v 15:40, a to v rámci slavnostního galakoncertu k 60. výročí Dočesné.

 

Hned poté se na pódiu objeví zpěvačka Hana Zagorová. „Jestli kdy zpívala Hana Zagorová v Žatci, budou to již desetiletí. Shodou náhod ji diváci mají možnost slyšet v Žatci v letošním roce již po druhé,“ uvedl Fiala. Příležitostně se po letech setká a zazpívá společně s Petrem Rezkem, jenž ji doprovodí v jejich společných hitech, které vznikly v době, kdy doby byli oba členy skupiny Karla Vágnera. Vystoupení Hany Zagorové a Petra Rezka začne v 17:40. 

docesna_zatec

Chmel k Žatci neodmyslitelně patří

Skupina N.O.H.A. bude uzavírat sobotní proud hudby na Solar turbine stage pod Chmelovým majákem. A bude to hodně divoké. Nezkrácený název zní Noise Of Human Art takže to bude trochu o hluku a rámusu ale hlavně o pozitivní energii, kterou tato parta vyrábí svou hudbou.

V doprovodném programu mohou návštěvníci tančit s korbelem piva na hlavě nebo zhlédnout ruční česání chmele na nejmenší chmelnici na světe. V ulici Dvořákova bude také připravena Historická scéna s programem a dobovými  prodejními stánky. Lidé budou moci také hlasovat o nejlepší pivovar. Za odevzdané hlasy mohou vyhrát  hodnotné ceny. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.  

Nutná dopravní omezení

Organizátoři Dočesné upozornili, že z důvodu připrav a pořádání akce dojde ve dnech od 27. 8. do 4. září k částečným nebo úplným dopravním uzavírkám. 

docesna_zatec

Dopravní omezení budou nevyhnutelná

Omezen bude zejména  provoz  a parkování v okolí nám. Svobody, Hošťálkovo nám., Žižkovo nám., nám 5. Května, nám. Prokopa Velkého, Prokopa Malého, ulice Vrchlického, ulice Milénová, ulice Úzká a v dalších přilehlých ulicích města. K průjezdu bude zcela uzavřena Nákladní ulice. Její velká část bude sloužit k parkování aut přítomných pivovarů a stánkařů.

Od neděle 27. srpna začnou do prostoru centra najíždět zábavné atrakce, které se začnou rozmisťovat od středy 30. srpna.  Jejich provoz bude zahájen v pátek 1. srpna. Povolenky ke vjezdu do areálu si mohou vyzvednout lidé s občanským a malým technickým průkazem v Informačním centru na Radnici. „Tyto povolenky umožní obyvatelům pouze vjezd a výjezd z areálu v době mimo dobu konání akce,“ vysvětlil Karel Fiala. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace