Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

16.08.2017
Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

Foto: archiv Divadla Žatec

Popisek: Dočesná v Žatci

Dočesná v Žatci se blíží mílovými kroky. První zářijový den vypukne tradiční akce, která se koná u příležitosti ukončení sklizně chmele. Letos bude ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na kulturní program překypující zvučnými jmény jako Hana Zagorová, Petr Bende Vojta Dyk. I doprovodný program má co nabídnout. A samozřejmě, že lahodného zlatého moku bude všude a pro každého dostatek…

Město Žatec ovládne Dočesná ve dnech 1. a 2. září. A protože chmel rovná se pivo, mohou se lidé těšit na ochutnávku pivních produktů od více jak 46 pivovarů z celé České republiky i ze zahraničí. „V posledních letech zaznamenáváme velký zájem o prezentaci zejména od menších rodinných pivovarů“, řekl Karel Fiala, promotér akce.

Téměř nekončící proud hudby

Celkem na pěti pódiích se lidé mohou těšit na vystoupení hvězd české hudební scény. Už v pátek zazpívá za doprovodu kapely B-Side Band Vojta Dyk. Vystoupí také kapela Mandrage či Citron nebo Věra Martinová a mnozí další.

„Na Dočesné nebude chybět nic z hudebních žánrů a bude mezi nimi i jazz,“ řekl Fiala. Czech Big Company Band patří mezi top big bandy v zemi. Band je složený z profesionálních hudebníků z předních českých orchestrů jako jsou například Moondance orchestra M. Kumžáka, Big band Felixe Slováčka, Hudba Hradní stráže a mnoho dalších. Na Dočesnou přiveze písničky Glenna Millera – jako poctu legendě, jehož repertoár je složen z nejznámějších skladeb orchestru, který hrál jeho band před válkou za mořem, a poté během ní spojeneckým vojákům. Czech Big Company Band a Dalibor Gondík vystoupí na pódiu v 15:40, a to v rámci slavnostního galakoncertu k 60. výročí Dočesné.

 

Hned poté se na pódiu objeví zpěvačka Hana Zagorová. „Jestli kdy zpívala Hana Zagorová v Žatci, budou to již desetiletí. Shodou náhod ji diváci mají možnost slyšet v Žatci v letošním roce již po druhé,“ uvedl Fiala. Příležitostně se po letech setká a zazpívá společně s Petrem Rezkem, jenž ji doprovodí v jejich společných hitech, které vznikly v době, kdy doby byli oba členy skupiny Karla Vágnera. Vystoupení Hany Zagorové a Petra Rezka začne v 17:40. 

docesna_zatec

Chmel k Žatci neodmyslitelně patří

Skupina N.O.H.A. bude uzavírat sobotní proud hudby na Solar turbine stage pod Chmelovým majákem. A bude to hodně divoké. Nezkrácený název zní Noise Of Human Art takže to bude trochu o hluku a rámusu ale hlavně o pozitivní energii, kterou tato parta vyrábí svou hudbou.

V doprovodném programu mohou návštěvníci tančit s korbelem piva na hlavě nebo zhlédnout ruční česání chmele na nejmenší chmelnici na světe. V ulici Dvořákova bude také připravena Historická scéna s programem a dobovými  prodejními stánky. Lidé budou moci také hlasovat o nejlepší pivovar. Za odevzdané hlasy mohou vyhrát  hodnotné ceny. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.  

Nutná dopravní omezení

Organizátoři Dočesné upozornili, že z důvodu připrav a pořádání akce dojde ve dnech od 27. 8. do 4. září k částečným nebo úplným dopravním uzavírkám. 

docesna_zatec

Dopravní omezení budou nevyhnutelná

Omezen bude zejména  provoz  a parkování v okolí nám. Svobody, Hošťálkovo nám., Žižkovo nám., nám 5. Května, nám. Prokopa Velkého, Prokopa Malého, ulice Vrchlického, ulice Milénová, ulice Úzká a v dalších přilehlých ulicích města. K průjezdu bude zcela uzavřena Nákladní ulice. Její velká část bude sloužit k parkování aut přítomných pivovarů a stánkařů.

Od neděle 27. srpna začnou do prostoru centra najíždět zábavné atrakce, které se začnou rozmisťovat od středy 30. srpna.  Jejich provoz bude zahájen v pátek 1. srpna. Povolenky ke vjezdu do areálu si mohou vyzvednout lidé s občanským a malým technickým průkazem v Informačním centru na Radnici. „Tyto povolenky umožní obyvatelům pouze vjezd a výjezd z areálu v době mimo dobu konání akce,“ vysvětlil Karel Fiala. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

 

Vložil: Lenka Sloupová