Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

16.08.2017
Pivo od více než 46 pivovarů, pět pódií a všudypřítomný chmel. Žatecká Dočesná se letos bude konat již po šedesáté

Autor: archiv Divadla Žatec

Popisek: Dočesná v Žatci

Dočesná v Žatci se blíží mílovými kroky. První zářijový den vypukne tradiční akce, která se koná u příležitosti ukončení sklizně chmele. Letos bude ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na kulturní program překypující zvučnými jmény jako Hana Zagorová, Petr Bende Vojta Dyk. I doprovodný program má co nabídnout. A samozřejmě, že lahodného zlatého moku bude všude a pro každého dostatek…

Město Žatec ovládne Dočesná ve dnech 1. a 2. září. A protože chmel rovná se pivo, mohou se lidé těšit na ochutnávku pivních produktů od více jak 46 pivovarů z celé České republiky i ze zahraničí. „V posledních letech zaznamenáváme velký zájem o prezentaci zejména od menších rodinných pivovarů“, řekl Karel Fiala, promotér akce.

Téměř nekončící proud hudby

Celkem na pěti pódiích se lidé mohou těšit na vystoupení hvězd české hudební scény. Už v pátek zazpívá za doprovodu kapely B-Side Band Vojta Dyk. Vystoupí také kapela Mandrage či Citron nebo Věra Martinová a mnozí další.

„Na Dočesné nebude chybět nic z hudebních žánrů a bude mezi nimi i jazz,“ řekl Fiala. Czech Big Company Band patří mezi top big bandy v zemi. Band je složený z profesionálních hudebníků z předních českých orchestrů jako jsou například Moondance orchestra M. Kumžáka, Big band Felixe Slováčka, Hudba Hradní stráže a mnoho dalších. Na Dočesnou přiveze písničky Glenna Millera – jako poctu legendě, jehož repertoár je složen z nejznámějších skladeb orchestru, který hrál jeho band před válkou za mořem, a poté během ní spojeneckým vojákům. Czech Big Company Band a Dalibor Gondík vystoupí na pódiu v 15:40, a to v rámci slavnostního galakoncertu k 60. výročí Dočesné.

 

Hned poté se na pódiu objeví zpěvačka Hana Zagorová. „Jestli kdy zpívala Hana Zagorová v Žatci, budou to již desetiletí. Shodou náhod ji diváci mají možnost slyšet v Žatci v letošním roce již po druhé,“ uvedl Fiala. Příležitostně se po letech setká a zazpívá společně s Petrem Rezkem, jenž ji doprovodí v jejich společných hitech, které vznikly v době, kdy doby byli oba členy skupiny Karla Vágnera. Vystoupení Hany Zagorové a Petra Rezka začne v 17:40. 

docesna_zatec

Chmel k Žatci neodmyslitelně patří

Skupina N.O.H.A. bude uzavírat sobotní proud hudby na Solar turbine stage pod Chmelovým majákem. A bude to hodně divoké. Nezkrácený název zní Noise Of Human Art takže to bude trochu o hluku a rámusu ale hlavně o pozitivní energii, kterou tato parta vyrábí svou hudbou.

V doprovodném programu mohou návštěvníci tančit s korbelem piva na hlavě nebo zhlédnout ruční česání chmele na nejmenší chmelnici na světe. V ulici Dvořákova bude také připravena Historická scéna s programem a dobovými  prodejními stánky. Lidé budou moci také hlasovat o nejlepší pivovar. Za odevzdané hlasy mohou vyhrát  hodnotné ceny. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.  

Nutná dopravní omezení

Organizátoři Dočesné upozornili, že z důvodu připrav a pořádání akce dojde ve dnech od 27. 8. do 4. září k částečným nebo úplným dopravním uzavírkám. 

docesna_zatec

Dopravní omezení budou nevyhnutelná

Omezen bude zejména  provoz  a parkování v okolí nám. Svobody, Hošťálkovo nám., Žižkovo nám., nám 5. Května, nám. Prokopa Velkého, Prokopa Malého, ulice Vrchlického, ulice Milénová, ulice Úzká a v dalších přilehlých ulicích města. K průjezdu bude zcela uzavřena Nákladní ulice. Její velká část bude sloužit k parkování aut přítomných pivovarů a stánkařů.

Od neděle 27. srpna začnou do prostoru centra najíždět zábavné atrakce, které se začnou rozmisťovat od středy 30. srpna.  Jejich provoz bude zahájen v pátek 1. srpna. Povolenky ke vjezdu do areálu si mohou vyzvednout lidé s občanským a malým technickým průkazem v Informačním centru na Radnici. „Tyto povolenky umožní obyvatelům pouze vjezd a výjezd z areálu v době mimo dobu konání akce,“ vysvětlil Karel Fiala. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

 

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace