Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Po stříbru přišlo zlato… Mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích bylo pro Čechy úspěšné. Z vody vylovili šest medailí

28.08.2017
Po stříbru přišlo zlato… Mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích bylo pro Čechy úspěšné. Z vody vylovili šest medailí

Autor: Pavel Lebeda

Popisek: Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf vybojovali bronz

Hned šest medailí získali Češi na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích. Čtyři z nich jsou v disciplínách, ve kterých se bude závodit i na olympijských hrách v Tokiu v roce 2020.

„Čtyři medaile v olympijských disciplínách svědčí o tom, že ačkoliv jsme malá země, tak v kanoistice jsme dost silní," řekl jeden z těch úspěšných sportovců, Daniel Havel.

Hodně jsme se semkli...

Český čtyřkajak vozil medaile z olympijských her a mistrovství světa pravidelně od roku 2012. A šňůra trvá dál – ačkoli se změnila polovina posádky a trať se z kilometru zkrátila na pětistovku. Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf vybojovali před domácími fanoušky v napínavém souboji bronzovou medaili.

Havel získal společně se Špicarem jeden bronz už v sobotu na kilometrové trati na deblkajaku. Medaile se stala motivací pro Jana Štěrbu a Radka Šloufa. „Bylo super, když se klukům v sobotu medaile povedla. A já jak jsem se v neděli probudil, uvědomil jsem si, že ji chci taky. Hodně jsme se semkli, jak to má být," poznamenal.

kanoiste_vitezove

Radost z medailí...

Zhruba pětadvacet minut před jejich závodem vyrazil za zlatem na 500 metrové trati Josef Dostál. A povedlo se. Kajakář Dostál si tak spravil chuť po sobotním bronzovém závodě na dvojnásobné trati.

S tou krásnou písničkou nakonec

A titul mistra světa obhájil na 500metrové trati i kanoista Martin Fuksa. Ten bral v sobotním kilometrovém závodě stříbro. 

„Uvnitř mě se odehrává ohromné štěstí. Když jsem viděl, jak lidi fandí, jak se usmívají, jakou mají radost, zrekapituloval jsem si celou svou kariéru, jak tvrdě trénuju. Mám dvě medaile z mistrovství světa. Když vidím, co to pro některé lidi znamená, tak mě to emotivně dostalo. Po stříbru přišlo zlato, je skvělé, že jsem si mohl zopakovat vyhlášení vítězů. A s tou krásnou písničkou navíc,“ radoval se Fuksa po svém zlatém triumfu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace