Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město Litoměřice vzkazuje - provoz na Zahradě Čech nebude přerušen! Zastupitelé udělají vše pro to, aby byl kalendář akcí dodržen

13.02.2017
Město Litoměřice vzkazuje - provoz na Zahradě Čech nebude přerušen! Zastupitelé udělají vše pro to, aby byl kalendář akcí dodržen

Foto: kr-ustecky.cz

Popisek: Zahrada Čech v Litoměřicích

Litoměřičtí zastupitelé chtějí zachovat tradici výstavnictví a značky Zahrady Čech a udělají vše pro to, aby letošní již zveřejněný kalendář akcí na výstavišti byl dodržen. Jednomyslně se tak na jednání v hradu usnesli, poté co se zabývali ukončením stávající nájemní smlouvy se společností Zahrada Čech.

K tomuto kroku přistoupili radní, poté co se společnost EXPO CZ, jež je partnerem města ve společnosti Zahrada Čech, rozhodla v činnosti nepokračovat. Zastupitelé dále po delší diskusi a přestávce na rozmyšlenou vzali na vědomí krok rady, a to i přes nesouhlas opozice, která vyžadovala dodržení podmínek nájemní smlouvy a v opačném případě uplatnění sankcí. „Podmínky nájemní smlouvy byly výhodnější pro město než partnera. Ten i přes tvrdou celorepublikovou konkurenci dokázal výstavnictví v Litoměřicích udržet, rozvíjet ho a postupně zkvalitňovat areál. Musíme udělat vše pro to, abychom dlouholetou tradici v Litoměřicích zachovali,“ odůvodnil starosta Ladislav Chlupáč krok rady města a vyzval zastupitele k racionálnímu jednání.

Zahrada Čech

Společnosti Zahrada Čech, v níž vlastní 50 procent společnost s ručením omezeným EXPO CZ a stejnou část město Litoměřice, končí nájemní smlouva k 30. dubnu letošního roku. Společnost však má možnost realizovat kalendář akcí, naplánovaných pro celý letošní rok, pokud se přihlásí do výběrového řízení a uspěje v něm. V zájmu zachování kontinuity provozu totiž bude areál do 31. 12. 2017 (s možností prodloužení do 30. dubna 2018) pronajat.

Zastupitelé dále uložili radě města zpracovat a předložit na mimořádném jednání návrh na způsob a formu využití areálu výstaviště od 1. ledna příštího roku. Zároveň s tím bude v první polovině letošního roku vypsáno výběrové řízení. Pravomoc rozhodnout si vyhradilo zastupitelstvo.

Zahrada Čech

Společnost Zahrada Čech, s. r. o., začala provozovat výstaviště v roce 2013. Podmínky nájemní smlouvy však byly soutěženy již v roce 2011. Čtyři roky provozu ukázaly, že za současných podmínek, kdy nájemné a další poplatky činí průměrně 495 000 korun měsíčně, není společnost schopna dosahovat očekávaného zisku. „Za těchto okolností a pro nás velmi nevýhodných podmínek jsme se rozhodli činnost Zahrady Čech, s. r. o., nadále z vlastních prostředků nedotovat a v činnosti nepokračovat,“ uvedl v prohlášení, poskytnutém vedení města, jednatel společnosti Petr Skřivánek.

Podle něj významnou roli pro učinění takto zásadního rozhodnutí sehrálo i neustálé zpochybňování smluvních vztahů opozičním zastupitelem. „Opakované poškozování jména naší společnosti zveřejněnými urážlivými výroky a dehonestujícími články. Opětovné obhajování před Policií ČR kvůli nesmyslným a nepodloženým trestným oznámením. To vše díky jednomu a tomu samému zdroji. Olej do ohně přilévají i nejednotné názory Ministerstva vnitra,“ jmenoval v písemném prohlášení další problémy Petr Skřivánek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL