Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město Litoměřice vzkazuje - provoz na Zahradě Čech nebude přerušen! Zastupitelé udělají vše pro to, aby byl kalendář akcí dodržen

13.02.2017
Město Litoměřice vzkazuje - provoz na Zahradě Čech nebude přerušen! Zastupitelé udělají vše pro to, aby byl kalendář akcí dodržen

Autor: kr-ustecky.cz

Popisek: Zahrada Čech v Litoměřicích

Litoměřičtí zastupitelé chtějí zachovat tradici výstavnictví a značky Zahrady Čech a udělají vše pro to, aby letošní již zveřejněný kalendář akcí na výstavišti byl dodržen. Jednomyslně se tak na jednání v hradu usnesli, poté co se zabývali ukončením stávající nájemní smlouvy se společností Zahrada Čech.

K tomuto kroku přistoupili radní, poté co se společnost EXPO CZ, jež je partnerem města ve společnosti Zahrada Čech, rozhodla v činnosti nepokračovat. Zastupitelé dále po delší diskusi a přestávce na rozmyšlenou vzali na vědomí krok rady, a to i přes nesouhlas opozice, která vyžadovala dodržení podmínek nájemní smlouvy a v opačném případě uplatnění sankcí. „Podmínky nájemní smlouvy byly výhodnější pro město než partnera. Ten i přes tvrdou celorepublikovou konkurenci dokázal výstavnictví v Litoměřicích udržet, rozvíjet ho a postupně zkvalitňovat areál. Musíme udělat vše pro to, abychom dlouholetou tradici v Litoměřicích zachovali,“ odůvodnil starosta Ladislav Chlupáč krok rady města a vyzval zastupitele k racionálnímu jednání.

Zahrada Čech

Společnosti Zahrada Čech, v níž vlastní 50 procent společnost s ručením omezeným EXPO CZ a stejnou část město Litoměřice, končí nájemní smlouva k 30. dubnu letošního roku. Společnost však má možnost realizovat kalendář akcí, naplánovaných pro celý letošní rok, pokud se přihlásí do výběrového řízení a uspěje v něm. V zájmu zachování kontinuity provozu totiž bude areál do 31. 12. 2017 (s možností prodloužení do 30. dubna 2018) pronajat.

Zastupitelé dále uložili radě města zpracovat a předložit na mimořádném jednání návrh na způsob a formu využití areálu výstaviště od 1. ledna příštího roku. Zároveň s tím bude v první polovině letošního roku vypsáno výběrové řízení. Pravomoc rozhodnout si vyhradilo zastupitelstvo.

Zahrada Čech

Společnost Zahrada Čech, s. r. o., začala provozovat výstaviště v roce 2013. Podmínky nájemní smlouvy však byly soutěženy již v roce 2011. Čtyři roky provozu ukázaly, že za současných podmínek, kdy nájemné a další poplatky činí průměrně 495 000 korun měsíčně, není společnost schopna dosahovat očekávaného zisku. „Za těchto okolností a pro nás velmi nevýhodných podmínek jsme se rozhodli činnost Zahrady Čech, s. r. o., nadále z vlastních prostředků nedotovat a v činnosti nepokračovat,“ uvedl v prohlášení, poskytnutém vedení města, jednatel společnosti Petr Skřivánek.

Podle něj významnou roli pro učinění takto zásadního rozhodnutí sehrálo i neustálé zpochybňování smluvních vztahů opozičním zastupitelem. „Opakované poškozování jména naší společnosti zveřejněnými urážlivými výroky a dehonestujícími články. Opětovné obhajování před Policií ČR kvůli nesmyslným a nepodloženým trestným oznámením. To vše díky jednomu a tomu samému zdroji. Olej do ohně přilévají i nejednotné názory Ministerstva vnitra,“ jmenoval v písemném prohlášení další problémy Petr Skřivánek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace