Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žít bezpečně doma je možné i ve vysokém věku, přispět k tomu může i tísňová péče. Více o ní napoví vernisáž výstavy DOMA v roudnické Kavárničce seniorů

04.03.2016
Žít bezpečně doma je možné i ve vysokém věku, přispět k tomu může i tísňová péče. Více o ní napoví vernisáž výstavy DOMA v roudnické Kavárničce seniorů

Foto: roudniceln.cz

Popisek: Pan Bohumil Glückauf se narodil v roce 1923. Je milovníkem krásných žen, country hudby a tance. Pětadvacetkrát absolvoval dálkový pochod Praha-Prčice a před deseti lety si splnil sen – procestoval USA a z Texasu si přivezl kovbojský klobouk. Proto má mezi přáteli přezdívku Kovboj. Bohumil je fanouškem Sparty a hrdým účastníkem 2. odboje, během kterého byl vězněn v nacistické káznici Ebrach. Žije sám, jeho bezpečí hlídá tísňová péče Života 90.

Doma je možné žít bezpečně i ve vysokém věku. Přijďte se 21. 3. 2016 od 14 hodin podívat do Kavárničky seniorů v Roudnici nad Labem na vernisáž výstavy DOMA a zjistěte, jak může tísňová péče pomoci právě vám či vašim blízkým. Výstava se koná na podporu informační kampaně Života 90 Žít déle doma, která se soustředí na prevenci umísťování starých lidí do domovů seniorů a ústavů trvalé péče. Fotografické portréty zachycují seniory v domácím prostředí, které mají rádi a které nechtějí opustit.

Zahájení výstavy se zúčastní zástupci organizace Život 90, kteří představí jednu ze svých služeb – tísňovou péči. Sociální službu tísňová péče mají v Ústeckém kraji registrovanou dva poskytovatelé - HealthInspect s.r.o.  a právě Život 90. Ten svou službu představuje jako výjimečnou, protože umožňuje žít déle doma, a to i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc – to umožňuje propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo jiné krizové situace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc.

Jak tísňová péče funguje?

Když se seniorovi udělá nevolno, upadne a nemůže vstát, je týrán, okraden nebo potřebuje jinou pomoc, stačí jen zmáčknout tlačítko, které u sebe nosí. Během chvíle je propojen s dispečinkem tísňové péče. Operátorky zjistí, co se stalo, a podle situace zorganizují potřebnou pomoc – zavolají rodině, zorganizují příjezd záchranné služby, policie nebo hasičů.

Tísňová péče je chytré zařízení, které obsahuje nejen tlačítko, ale i čidlo pohybu. Stane-li se, že uživatel upadne a nestihne tlačítko použít, čidlo po nastavené době samo spustí alarm a volá dispečink tísňové péče. Služba tak dokáže zachránit život a vylučuje riziko, že uživatel leží na zemi svého bytu zraněn a bez pomoci.

Pravidelná volání

Další výhodou a jedinečností služby tísňové péče Života 90 je pravidelné volání - operátorky jednou týdně všechny uživatele obvolávají. Díky tomu, že pravidelně sledují a aktualizují informace a stav uživatele, jsou pak schopny ještě rychleji a efektivněji zorganizovat pomoc.

Chcete se dozvědět víc? Máte o službu zájem? Volejte v pracovní dny mezi 8. a 16. hodinou na telefon 222 333 546, pište na e-mail CreateLink('zivot90.cz','mailto%3Azajemciosluzby');" target="_blank"> nebo navštivte webové stránky www.tisnovapece.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL