Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Žít bezpečně doma je možné i ve vysokém věku, přispět k tomu může i tísňová péče. Více o ní napoví vernisáž výstavy DOMA v roudnické Kavárničce seniorů

04.03.2016
Žít bezpečně doma je možné i ve vysokém věku, přispět k tomu může i tísňová péče. Více o ní napoví vernisáž výstavy DOMA v roudnické Kavárničce seniorů

Autor: roudniceln.cz

Popisek: Pan Bohumil Glückauf se narodil v roce 1923. Je milovníkem krásných žen, country hudby a tance. Pětadvacetkrát absolvoval dálkový pochod Praha-Prčice a před deseti lety si splnil sen – procestoval USA a z Texasu si přivezl kovbojský klobouk. Proto má mezi přáteli přezdívku Kovboj. Bohumil je fanouškem Sparty a hrdým účastníkem 2. odboje, během kterého byl vězněn v nacistické káznici Ebrach. Žije sám, jeho bezpečí hlídá tísňová péče Života 90.

Doma je možné žít bezpečně i ve vysokém věku. Přijďte se 21. 3. 2016 od 14 hodin podívat do Kavárničky seniorů v Roudnici nad Labem na vernisáž výstavy DOMA a zjistěte, jak může tísňová péče pomoci právě vám či vašim blízkým. Výstava se koná na podporu informační kampaně Života 90 Žít déle doma, která se soustředí na prevenci umísťování starých lidí do domovů seniorů a ústavů trvalé péče. Fotografické portréty zachycují seniory v domácím prostředí, které mají rádi a které nechtějí opustit.

Zahájení výstavy se zúčastní zástupci organizace Život 90, kteří představí jednu ze svých služeb – tísňovou péči. Sociální službu tísňová péče mají v Ústeckém kraji registrovanou dva poskytovatelé - HealthInspect s.r.o.  a právě Život 90. Ten svou službu představuje jako výjimečnou, protože umožňuje žít déle doma, a to i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc – to umožňuje propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo jiné krizové situace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc.

Jak tísňová péče funguje?

Když se seniorovi udělá nevolno, upadne a nemůže vstát, je týrán, okraden nebo potřebuje jinou pomoc, stačí jen zmáčknout tlačítko, které u sebe nosí. Během chvíle je propojen s dispečinkem tísňové péče. Operátorky zjistí, co se stalo, a podle situace zorganizují potřebnou pomoc – zavolají rodině, zorganizují příjezd záchranné služby, policie nebo hasičů.

Tísňová péče je chytré zařízení, které obsahuje nejen tlačítko, ale i čidlo pohybu. Stane-li se, že uživatel upadne a nestihne tlačítko použít, čidlo po nastavené době samo spustí alarm a volá dispečink tísňové péče. Služba tak dokáže zachránit život a vylučuje riziko, že uživatel leží na zemi svého bytu zraněn a bez pomoci.

Pravidelná volání

Další výhodou a jedinečností služby tísňové péče Života 90 je pravidelné volání - operátorky jednou týdně všechny uživatele obvolávají. Díky tomu, že pravidelně sledují a aktualizují informace a stav uživatele, jsou pak schopny ještě rychleji a efektivněji zorganizovat pomoc.

Chcete se dozvědět víc? Máte o službu zájem? Volejte v pracovní dny mezi 8. a 16. hodinou na telefon 222 333 546, pište na e-mail CreateLink('zivot90.cz','mailto%3Azajemciosluzby');" target="_blank"> nebo navštivte webové stránky www.tisnovapece.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace