Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Litoměřická věž je opět v provozu. Nabízí skvělý výhled

15.05.2013
Litoměřická věž je opět v provozu. Nabízí skvělý výhled

Autor: archiv

Popisek: Litoměřická věž

Dlouho v severočeských Litoměřicích byla zavřena jedna z nejvýraznějších městských památek. Od května je tomu ale jinak, věž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí v Litoměřicích byla otevřena veřejnosti.

Obyvatelé ale i turisté tak mohou nově navštívit zajímavou památku a ještě se kochat skvělým výhledem na České středohoří a okolí Litoměřic. V květnu veřejnost ale navštěvuje věž pouze o víkendech. A to v časech mezi 10.-17. hodinou.

Od června věž bude otevřena častěji

V dalších měsících bude provoz věže vyšší. "Od června do září bude věž pro návštěvníky přístupná každý den – od 10 do 17 hodin, v říjnu pak pouze o víkendech – ve stejném čase. Vstupné zůstává stejné jako v minulém roce," řekla médiím mluvčí Biskupství litoměřického Jana Michálková. Vstupné zůstává stejné jako dříve: dospělí za 50 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci a držitelé ZTP za 25 Kč. Děti do šesti let mají vstup zdarma, rodinné vstupné pak stojí 100 Kč.

Věž u katedrály sv. Štěpána na Dómském náměstí je ve městě jedinečným objektem. Je totiž se svými 65 metry nejvyšším vyhlídkovým bodem ve městě.

Biskupství litoměřické chtělo rozšířit cestovní ruch v regionu

Věž v minulosti nebyla veřejnosti otevřena vůbec, před čtyřmi lety ji Biskupství litoměřické zpřístupnilo občanům s vidinou rozšíření cestovního ruchu na Litoměřicku.

A co nabízí samotná expozice ve věži? Například medailony litoměřických biskupů s fotografiemi,, informace o historii Dómského pahorku a zdejších budovách nebo informacích o zvonech ve věži.

Uspěje Biskupství litoměřické s dotací?

Biskupství rovněž kromě otevření litoměřické věže zažádalo o finanční příspěvek z nadačních fondů. A to na vybavení a obnovu věže. Pokud uspěje, chtělo by ještě v letošním roce pořídit panely a vitríny. Důvod? V prostorách věže chce totiž nabídku rozšířit o pořádání velkých výstav fotografií, případně vystavovat ornáty, liturgické předměty, či historické knihy.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace