Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Dilema: Zruší Děčín po automatech i videoterminály?

12.04.2013
Dilema: Zruší Děčín po automatech i videoterminály?

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Děčín stojí před přelomovým milníkem. Z města už dostalo všechny výherní automaty, nyní se může zbavit i videoterminálů. Povede se mu to?

Ze severočeského Děčína se už pomalu stávalo malé Monte Carlo. Jen místo nekonečného počtu kasin se v příhraničním městě dařilo výherním automatům a videoterminálům. Jenže s tím by už brzy mohl být konec. Podle vyhlášky platné od začátku letošního roku z města zmizely výherní automaty, nyní by stejný osud měl postihnout i videoterminály.

ÚS rozhodl, co na to město?


Proč? Děčín chystá další vyhlášku. Už předtím ale Ústavní soud rozhodl o neplatnosti videoterminálů. V severočeském Děčíně je i přes zákaz automatů hazardu více než dost, takže pokud by myšlenka prošla, tvář zhruba padesátitisícového města by se výrazně pozměnila.

A možná k tomu skutečně dojde, bude záležet na radnici. A rovněž na verdiktu Ústavního soudu. Ten totiž tento týden přišel se zásadním oznámením, vyškrtl totiž z novely loterijního zákona ustanovení, které umožňovalo provozovat výherní terminály povolené ministerstvem financí až do konce roku 2014. Nyní tak vedení města rozhodne samo.

Ministerstvo financí si rozhodnutí Ústavního soudu pochvaluje a bude jej respektovat. Co na to Děčín? Město automaty nechce, což potvrdilo již před rokem, když schválilo vyhlášku zakazující provoz hazardu. Proto od 1. ledna zmizely z města výherní automaty.


Co občané? Ve většině jsou proti automatům


Občané si zákaz hazardu ve městě také pochvalují. Z lidu zaznívají hlasy, které by nepovolily žádné automaty ani jiné způsoby hazardu. Na druhé straně ale přece jen někteří pro herny pochopení mají, z hazardu by totiž putovaly peníze do městského rozpočtu.

Automaty chtěla zakázat i další města v okolí, v sousedním Benešově nad Ploučnicí alespoň hazard regulují.

Tomáš Novotný

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace